Biznes - nieprawidłowości

Artykuły - Nieprawidłowości (192)

 • Prawo pracy. W grudniu nowe przepisy - sygnaliści bardziej chronieni

  Prawo pracy. W grudniu nowe przepisy - sygnaliści bardziej chronieni

  - Dyrektywa o ochronie sygnalistów to nowa regulacja, która stanowi część porządku prawnego Unii Europejskiej i musi zostać zaimplementowana do krajowych systemów prawnych do grudnia 2021 roku - mówi dr Beata Baran, partner w Kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
 • Prezes PKP Intercity: Audyt wykrył pewne nieprawidłowości w spółce

  Prezes PKP Intercity: Audyt wykrył pewne nieprawidłowości w spółce

  Wewnętrzny audyt w PKP Intercity pokazał pewne nieprawidłowości w spółce, zostało złożone zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie - powiedział w piątek prezes firmy Janusz Malinowski. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargach, o których informowały media.
 • GIP: Po apelu Fedak będą dodatkowe kontrole w hipermarketach

  GIP: Po apelu Fedak będą dodatkowe kontrole w hipermarketach

  Inspektorzy pracy rutynowo kontrolują placówki handlowe, w tym hipermarkety. Od stycznia do sierpnia przeprowadzono 62 takie kontrole. Po apelu minister pracy Jolanty Fedak będą dodatkowe - poinformował Główny Inspektorat Pracy.
 • Gigantyczne zyski na kościelnej ziemi!

  Gigantyczne zyski na kościelnej ziemi!

  Jeden z najbogatszych Polaków, współwłaściciel produkującej maszyny i urządzenia dla górnictwa giełdowej grupy Famur Tomasz D., usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w handlu kościelnymi gruntami.
 • Wysoki odsetek wykrytych oszustw w Polsce

  W opublikowanym raporcie Komisja Europejska wymienia Polskę wśród krajów, gdzie w ub.r. stwierdzono najwięcej oszustw w płatnościach w polityce spójności UE. Ogółem liczba nieprawidłowości wzrosła o 23 proc. i sięgnęły one w sumie 1,22 mld euro.
 • Przyjazna kontrola

  Działania audytowe są niesłusznie kojarzone jako wymierzone przeciwko beneficjentowi. Tymczasem audytor wskazuje po prostu słabe punkty w realizacji projektu i zapobiega późniejszym kłopotom.
 • Zrobieni w kolektor

  Urzędnicy uważają, że wszystko jest ok, mimo że zabiegający o dotację prezes spółdzielni mieszkaniowej wskazał na ewidentne nieprawidłowości przy ocenie projektu.
 • Skutki błędnych rozliczeń z ZUS

  Skutki błędnych rozliczeń z ZUS

  Obowiązkiem każdego płatnika składek jest przekazywanie do ZUS dokumentów rozliczeniowych. Powinny one być sporządzone prawidłowo. Niemniej jednak o błędy w rozliczeniach z ZUS wcale nie jest trudno. Ich przyczyną może być zawiłość przepisów bądź nawet zwykły pośpiech. Za błędy trzeba jednak płacić, zwłaszcza gdy płatnik zaniży kwotę należnych składek ZUS.
 • NIK pozytywnie ocenia wykonanie budżetu w 2009 r.

  NIK pozytywnie ocenia wykonanie budżetu w 2009 r.

  Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie ocenia wykonanie budżetu państwa w 2009 roku - poinformowała NIK we wtorek. Zwróciła jednak uwagę na nieprawidłowości przy wypłacaniu nagród dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, na kwotę ok. 1,26 mln zł.
 • Modnie, wygodnie, ale czy bezpiecznie?

  Modnie, wygodnie, ale czy bezpiecznie?

  Co powinniśmy znaleźć na wszywce lub etykiecie ubrania? Informację o składzie surowcowym i sposobie konserwacji. Czego nie powinny zawierać ubrania? Metali takich jak kadm, ołów i nikiel. Jak wygląda to w rzeczywistości? Różnie. Co trzeci produkt włókienniczy sprawdzony przez Inspekcję Handlową na zlecenie UOKiK wzbudził zastrzeżenia.