niepodległości

Artykuły - Niepodległości (670)

 • Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości to wydarzenie, które trafia do uczuć patriotycznych młodych Polaków, przemawiając do nich ich językiem. W Dzień Niepodległości w Warszawie odbędzie się koncert rockowy, zaś kilka dni wcześniej w Sulejówku powstanie mural niepodległościowy. Ze ścian stacji PKP na przechodniów spoglądać będzie sam Marszałek Piłsudski.
 • Kierowców czeka powtórka koszmaru

  Kierowców czeka powtórka koszmaru

  Aleje Niepodległości bez tramwajów i z jednym pasem raz jeszcze? Czeka nas powtórka koszmaru w stolicy, bo ratusz bał się remontować "raz a dobrze". To kolejna uciążliwa inwestycja miejska robiona w odcinkach - wytyka "Życie Warszawy".
 • Nigeria: Zamachy na obchodach 50-lecia niepodległości

  Co najmniej siedem osób zginęło w trzech eksplozjach, do których doszło w piątek w stolicy Nigerii Abudży podczas obchodów 50. rocznicy uzyskania przez ten kraj niepodległości. Wcześniej zamachami grozili działający w kraju rebelianci z Delty Nigru.
 • Droga przez mękę - kierowcy mają dość

  Niektóre z myślenickich ulic to dla kierowców droga przez mękę. Radni proponują zmianę w organizacji ruchu, zwłaszcza na ulicy Mickiewicza.
 • Katalonia żąda niepodległości

  Katalonia żąda niepodległości

  Dziewięć tys. osób wzięło udział w sobotniej manifestacji w Barcelonie, domagając się niepodległości Katalonii - podała agencja AFP.
 • Do sądu za korki?

  Koniec wakacji to nie tylko początek szkoły, ale i korków. W Warszawie, w tym roku będzie nawet gorzej niż zwykle, bo urzędnicy okazali się bezlitośni dla kierowców. Fatalna koordynacja remontów sprawiła, że kierowcy jadą do pracy nawet godzinę dłużej.