niepodległości

Artykuły - Niepodległości (351)

 • Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości to wydarzenie, które trafia do uczuć patriotycznych młodych Polaków, przemawiając do nich ich językiem. W Dzień Niepodległości w Warszawie odbędzie się koncert rockowy, zaś kilka dni wcześniej w Sulejówku powstanie mural niepodległościowy. Ze ścian stacji PKP na przechodniów spoglądać będzie sam Marszałek Piłsudski.
 • Nigeria: Zamachy na obchodach 50-lecia niepodległości

  Co najmniej siedem osób zginęło w trzech eksplozjach, do których doszło w piątek w stolicy Nigerii Abudży podczas obchodów 50. rocznicy uzyskania przez ten kraj niepodległości. Wcześniej zamachami grozili działający w kraju rebelianci z Delty Nigru.
 • Katalonia żąda niepodległości

  Katalonia żąda niepodległości

  Dziewięć tys. osób wzięło udział w sobotniej manifestacji w Barcelonie, domagając się niepodległości Katalonii - podała agencja AFP.
 • Do sądu za korki?

  Koniec wakacji to nie tylko początek szkoły, ale i korków. W Warszawie, w tym roku będzie nawet gorzej niż zwykle, bo urzędnicy okazali się bezlitośni dla kierowców. Fatalna koordynacja remontów sprawiła, że kierowcy jadą do pracy nawet godzinę dłużej.
 • Janukowycz chce więcej władzy

  Janukowycz chce więcej władzy

  Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz opowiedział się za rozszerzeniem kompetencji swego urzędu, co - jego zdaniem - pozwoliłoby na szybsze reformy w kraju.
 • Bitwa, która ocaliła Polskę i Europę

  Bitwa, która ocaliła Polskę i Europę

  Dokładnie 90 lat temu, 15 sierpnia 1920 r., na przedpolach Warszawy rozstrzygnęła się przyszłość Polski i Europy. Ale bitwa, nazywana "cudem nad Wisłą", z siłami nadprzyrodzonymi nie miała wiele wspólnego...
 • Bitwa Warszawska 1920 roku

  W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.
 • Schetyna: Ta ofiara nie była daremna

  Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział podczas sobotnich uroczystości upamiętniających 66. rocznicę Powstania Warszawskiego, że ofiara 63 dni nie poszła na marne i stała się inspiracją dla następnych pokoleń.
 • Nie uznają niepodległości Kosowa

  Władze Hiszpanii, Rumunii i Azerbejdżanu zapowiedziały w piątek, że pomimo pozytywnej opinii Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niepodległości Kosowa, w dalszym ciągu nie zamierzają jej uznać.
 • Po wyroku ws. Kosowa: Zmieni się mapa Europy?

  Po wyroku ws. Kosowa: Zmieni się mapa Europy?

  Bośniaccy Serbowie po orzeczeniu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Kosowa ogłosili, że mogą dążyć do niezależności. Premier serbskiej części Bośni Milorad Dodik zapowiedział w piątek, że jego rząd "uważnie przeanalizuje" orzeczenie MTS.