niepewność

Artykuły - Niepewność (162)

 • MOP: Coraz więcej niepewnych miejsc pracy na świecie

  MOP: Coraz więcej niepewnych miejsc pracy na świecie

  Na świecie trzy czwarte ludzi czynnych zawodowo ma niepewne miejsce pracy. Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) ostrzega przed coraz większymi dysporoporcjami i apeluje do polityków.
 • Spotkałam nową miłość – kiedy i jak o tym rozmawiać

  Spotkałam nową miłość – kiedy i jak o tym rozmawiać

  W twoim życiu pojawił się ważny mężczyzna. Prędzej czy później będziesz musiała porozmawiać o tym z dzieckiem. Zrób to delikatnie.
 • Niepewność związana z wynikami szczytu G20

  Wprawdzie nie oczekuje się, aby dwudniowy roboczy szczyt G-20 rzeczywiście przyniósł jakieś konstruktywne rozwiązania w kwestii wyeliminowania zagrożenia tzw. wojną walutową, to jednak spora część inwestorów woli zamknąć zbyt ryzykowne pozycje na rynkach, w tym też na emerging-markets.
 • Niepewność przed danymi i spotkaniem G-7

  Tradycyjnie już handel przed publikacją Departamentu Pracy USA charakteryzuje duża niepewność. Widać chęć pewną chęć do realizacji zysków (zwłaszcza z bardziej ryzykownych aktywów) na czym traci złoty.
 • Niepewność inwestorów przed aukcjami irlandzkiego i portugalskiego długu

  Poranny wzrost kursu EUR/USD ponad poziom 1,3100 okazał się nietrwały. W ostatnich godzinach wartość euro względem dolara zniżkowała w okolice minimów z końca piątkowej sesji (usytuowanych pod 1,3040).
 • Giełdy nie mogą zdecydować się na większy ruch

  Wśród inwestorów na niemal wszystkich giełdach wyraźnie widać brak zdecydowania i niepewność. Napływające dziś dane makroekonomiczne niewiele w tym zakresie zmieniły.
 • Rząd szerzy ciemnotę i obraża inteligencję Polaków

  Rząd szerzy ciemnotę i obraża inteligencję Polaków

  Podwyżka VAT o 1 pkt proc., a więc najłagodniejsza - zdaniem rządu - kuracja dla polskich finansów publicznych, będzie mieć niemały wpływ na stan naszych portfeli. Wyższy podatek od wartości dodanej odczujemy na każdym kroku. Konsekwencją będą efekty dla każdego portfela podczas codziennych zakupów. Ale te makroekonomiczne pomysły polityków to również wymierne skutki dla naszych portfeli inwestycyjnych.
 • Huśtawka nastrojów nadal trwa

  Na rynku walutowym cały czas utrzymuje się spora niepewność. Widać to po zachowaniu głównej pary, której kurs w ostatnich dniach przesuwał się praktycznie w trendzie bocznym. Inwestorzy nadal czekają na jakiś mocny pozytywny impuls, który pomógłby ryzykownym aktywom, ale zamiast tego na rynek napływają mieszane informacje.
 • Niepewność wśród inwestorów szkodzi surowcom

  Miniony tydzień obfitował w istotne publikacje makroekonomiczne oraz innego typu znaczące doniesienia z globalnej gospodarki. Z tego też względu na rynkach różnych klas aktywów nie brakowało powodów do silniejszych ruchów.
 • Najistotniejsze będą dane o PKB

  Ostatnie dni przynosiły powolną aprecjację wspólnej waluty. Wczorajsza sesja nie różniła się zbytnio pod tym kątem, dzięki czemu kurs dziś rano znajduje się na poziomie 1,2720.

Filmy - Niepewność (1)