niepełnosprawny

Artykuły - Niepełnosprawny (35)

 • Polska firma tworzy inteligentną klawiaturę dla niepełnosprawnych i seniorów

  Polska firma tworzy inteligentną klawiaturę dla niepełnosprawnych i seniorów

  Polski start-up ParrotOne jeszcze w tym roku planuje zaprezentować inteligentną klawiaturę dotykową do komputera, przeznaczoną głównie dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Celem ParrotOne jest pomoc chorym w kontakcie ze światem oraz zwiększenie aktywności zawodowej niepełnosprawnych pracujących zdalnie.
 • Dotacja na start może wynieść nawet 59 140 złotych!

  Dotacja na start może wynieść nawet 59 140 złotych!

  Osoba niepełnosprawna decydująca się na rozpoczęcie własnego biznesu może liczyć na wsparcie finansowe na jego podjęcie, dofinansowanie do oprocentowania kredytu bankowego oraz refundację składek ZUS. Dotacja na start może wynieść nawet 59 140 zł.
 • "Żelazny Henryk" znów się ściga

  Henryk Fortoński, kolarz szosowy z Wałbrzycha, inwalida posługujący się protezą lewej nogi, wrócił po chorobie na kolarskie trasy i planuje kolejne, niecodzienne wyczyny.
 • Obowiązki wobec niepełnosprawnych pracowników

  Obowiązki wobec niepełnosprawnych pracowników

  Obowiązki wobec pracowników ze znaczną lub umiarkowaną niepełnosprawnością po zmianach w zakresie norm czasu pracy
 • Rząd proponuje zmiany w czasie pracy osób niepełnosprawnych

  Parlament finalizuje prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Przewiduje on, że czas pracy osoby niepełnosprawnej w stopniu znacznym i umiarkowanym nie będzie mógł przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu.
 • Renta socjalna będzie po nowemu

  Renta socjalna będzie po nowemu

  Dziś rząd zajmie się problemem renty socjalnej. Dotyczy ona osób całkowicie niezdolnych do pracy, które przebywając czasowo za granicą tracili prawo do przyznanej renty w kraju. Wyrok TK całkowicie zakwestionował przepis przyznania renty socjalnej od wymogu przebywania na terytorium Polski.
 • Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Śmierć Tamayo oburzyła Meksykanów

  Wykonanie w USA kary śmierci na Meksykaninie, Edgarze Tamayo, wywołało w jego ojczyźnie burzę. Upośledzonego intelektualnie mężczyznę stracono w środę późnym wieczorem w więzieniu w Hunstville. Przed egzekucją broniły go liczne organizacje obrony praw człowieka.
 • Nie jest gorsza od ciebie

  Nie jest gorsza od ciebie

  ​Tuż przed wakacjami musieliśmy się wyprowadzić z rodzinnego miasta.
 • Praca niepełnosprawnych nadal będzie dotowana!

  Praca niepełnosprawnych nadal będzie dotowana!

  Praca osób niepełnosprawnych w Polsce będzie dalej dotowana - podkreśla wiceminister pracy Jarosław Duda, odpowiadając na zarzuty pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych pracowników. Podkreśla jednak, że zrównanie dotacji na otwartym i chronionym rynku pracy jest konieczne.
 • Chiny: 6 lat więzienia za zdetonowanie bomby na lotnisku w Pekinie

  Niepełnosprawny mężczyzna, który w lipcu zdetonował ładunek wybuchowy domowej roboty na lotnisku w Pekinie, raniąc siebie i jednego interweniującego policjanta, został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie groziła kara 10 lat więzienia.

Filmy - Niepełnosprawny (1)

 • Przyjaciel wziął go na barana i... zaczął się wspinać

  Nie ma to jak grupa przyjaciół! Przekonał się o tym 31-letni Shue Vang, który cierpi na zanik mięśni. Jego marzeniem była wspinaczka na sławny szczyt El Capitan, znajdujący się w dolinie Yosemite w Kalifornii. Coś, co wydawało się niemożliwe udało się dzięki wierze, determinacji i pomocy specjalistycznego sprzętu. Zobaczcie sami!