niepełnosprawność

Artykuły - Niepełnosprawność (56)

Filmy - Niepełnosprawność (3)

  • Ze swojej niepełnosprawności uczyniła atut

    Kiedy idzie po wybiegu w designerskich butach na wysokim koturnie, aż trudno uwierzyć, że ta dziewczyna jest niepełnosprawna. Jednak Viktoria Modesta to pierwsza gwiazda pop na świecie, która posiada protezę nogi. Dziewczyna od urodzenia miała poważny problem z biodrem i lewą nogą. W końcu sama zdecydowała się na amputację. Swoją niepełnosprawność zamieniła w siłę, a protezy, które teraz nosi to prawdziwe dzieła sztuki. Brytyjska artystka szturmem podbija internet.
  • Przełom w medycynie! Ten wynalazek zatrzyma czas

    Robotyczny "kostium", który będzie wspomagał ruchowo osoby starsze i niedołężne, niwelując skutki upływającego czasu - oto, jak w skrócie można opisać przełomowy wynalazek pewnej japońskiej firmy. Projekt urządzenia, które umożliwia sprawne poruszanie kończynami, nawiązuje do Iron Mana, superbohatera z popularnego amerykańskiego komiksu. - Ludzkość starzeje się; na świecie przybywa osób starszych, które wymagają opieki. Tego rodzaju urządzenia wspomogą funkcje ruchowe pacjentów nie mogących się poruszać o własnych siłach - mówi dyrektor wykonawczy w Cyberdyne, firmie, która wyprodukowała ten wyjątkowy egzoszkielet.
  • Jeżyk dostaje wózek inwalidzki

    Jeżyk z niedowładem tylnych kończyn otrzymał w prezencie wózek, który pomoże mu pokonywać trudności jego kalectwa. Wzruszający widok.