niepełnosprawność

Artykuły - Niepełnosprawność (47)

Filmy - Niepełnosprawność (10)

 • Pomogli mu przetrwać. Odwdzięcza się im...

  Choć ten pies urodził się z wieloma wadami, to znaleźli się ludzie chcący mu pomóc. Dziś, wyposażony w protezy stara się odpłacić za okazaną dobroć. Biega, macha ogonem, mlaska językiem. Jednym słowiem daje z siebie to, co psy mają najlepsze!
 • „Wspaniali ludzie”: W naszym kraju osoby z autyzmem nie mają gdzie pracować

  Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
 • „Wspaniali ludzie”: Mój syn urodził się jako wcześniak. Szukałam winy w sobie

  „Przez pierwsze dwa miesiące oglądałam syna tylko w inkubatorze” – Aleksandra wspomina ciężkie chwile. Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
 • Każdemu niepełnosprawnemu według jego potrzeb

  Barierą, która osobom z niepełnosprawnościami utrudnia pokonanie wszystkich pozostałych, jest brak pieniędzy. Nie ma żadnego cywilizacyjnego usprawiedliwienia dla takiej sytuacji - zapewniał Interię były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jego zdaniem, osoby z niepełnosprawnościami powinny otrzymywać zindywidualizowaną pomoc, dopasowaną do potrzeb każdego z nich.