niemowlę

Artykuły - Niemowlę (240)

 • Dzieci muszą być przytulane

  Dzieci muszą być przytulane

  Nie powinniśmy się bać, że rozpieścimy dzieci, kiedy je przytulamy. Potrzeba bliskości jest równie ważna, co potrzeba jedzenia. Udowodniono to już w poprzednim stuleciu.
 • Zmiana pieluchy

  Zmiana pieluchy

  Niemowlę trzeba przewijać kilka razy dziennie. Zabieg ten jest konieczny dla zdrowia skóry i komfortu malucha. Oto, co powinnaś wiedzieć.
 • Ćwiczenia dla maluszka

  Ćwiczenia dla maluszka

  Może to jeszcze nie siłownia, ale za to doskonały relaks i zabawa! Poćwicz ze swoim maleństwem i pomóż mu w ten sposób w prawidłowym rozwoju.
 • Płacz: Mowa małego dziecka

  Płacz: Mowa małego dziecka

  Czego potrzebuje noworodek? O czym chciałoby powiedzieć niemowlę? Wbrew pozorom dzieci mogą przekazać rodzicom wiele komunikatów. Tyle, że nie słowami.
 • Bakterie jelitowe kształtują dziecięcy temperament

  Bakterie jelitowe kształtują dziecięcy temperament

  Skład oraz różnorodność mikrobiomu jelitowego w organizmie niemowląt wiąże się z określonymi cechami temperamentu – przekonują naukowcy na łamach czasopisma „Brain, Behavior, and Immunity”.
 • Sztuczna inteligencja tłumaczy płacz dziecka

  Sztuczna inteligencja tłumaczy płacz dziecka

  Naukowcy z USA stworzyli program, który rozpoznaje przyczynę płaczu dzieci. W ten sposób potrafi wykryć zagrożenie, np. chorobę.
 • Dlaczego choruje?

  Dlaczego choruje?

  Często zdarza się, że rodzice w trosce o zdrowie dzieci, ubierają je zbyt ciepło. Tymczasem maluchy przeznaczają o wiele więcej energii na ruch, przez co jest im o wiele cieplej niż dorosłym. Jeśli chcesz mieć zdrową pociechę, ubieraj ją stosownie do pogody.
 • Niemowlęta nie rozpoznają twarzy z profilu

  Niemowlęta nie rozpoznają twarzy z profilu

  Dopiero po upływie pół roku życia dzieci zaczynają rozpoznawać twarz swojej mamy z profilu. Wcześniej identyfikują ją tylko w kontakcie twarzą w twarz – czytamy na łamach czasopisma „NeuroImage”.
 • Wiemy coraz więcej o strukturze mózgu niemowląt

  Wiemy coraz więcej o strukturze mózgu niemowląt

  Istnieją duże różnice w tempie rozwoju pomiędzy szarą i białą istotą mózgu w pierwszych latach życia dziecka, a czynniki środowiskowe,na jakie organ ten narażony jest w czasie ciąży mogą radykalnie zmienić przebieg jego rozwoju - udowodnili naukowcy z Uniwersytecie w Turku (Finlandia).

Filmy - Niemowlę (4)

 • Jego mina mówi wszystko! Wzruszająca chwila

  Pomyślmy, jak ciężko musi mieć dziecko, które nie może usłyszeć głosu swojej mamy? W przypadku dzisiejszego bohatera tak właśnie było. Maluszek urodził się z wadą słuchu, przez co odbierał jedynie bardzo głośne dźwięki. Spójrzcie, jak zareagował, gdy w końcu otrzymał aparat słuchowy i mógł poznać głos rodzicielki.
 • Jak zrobić karuzelę nad łóżeczko dziecięce?

  Karuzele zawieszone nad dziecięcymi łóżeczkami to nie tylko piękny element wystroju kącika dziecięcego, ale też angażujący uwagę niemowlaka przedmiot! Warto zadbać, by karuzela, którą chcemy zawiesić nad łóżeczkiem, nie była niebezpieczna, zrobiona ze szkodliwych materiałów - możecie samodzielnie zrobić ją w domu! Każdy, nawet osoby bez doświadczenia w majsterkowaniu, są w stanie stworzyć przepiękną karuzelę nad łóżeczko - zobaczcie nasz poradnik, jak to zrobić!
 • Tort z pieluch - jak go zrobić?

  Tort z pieluszek to świetny pomysł na niezapomniany prezent dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców! To z jednej strony ciekawa, efektowna dekoracja, ale przede wszystkim praktyczny prezent - dzięki temu rodzice zyskują kolejne, dodatkowe pieluszki, które w przypadku każdego niemowlaka są towarem wiecznie deficytowym. Zobaczcie, jak w parę chwil zrobić piękny, ogromny tort z pieluch!
 • Ciekawe, co mu się śni?

  Na tym filmie, nagranym w Foshan w prowincji Guangdong, w Chinach widać niemowlę, które przewraca oczami i uśmiecha się podczas snu. Słodziak.