Film - niemiecki

Artykuły - Niemiecki (59)

 • Polsko-niemieckie zmagania z historią

  Polsko-niemieckie zmagania z historią

  Niemiecki kandydat do Oscara "Barbara", szpiegowski kryminał "Alex Cross" oraz najnowszy obraz Władysława Pasikowskiego "Pokłosie" trafiają w piątek na ekrany kin. Zestaw premier uzupełniają: nowa propozycja Kanadyjczyka Xaviera Dolana "Na zawsze Laurence", animacja "Hotel Transylwania" oraz dokument "Niech żyją Antypody".
 • "Barbara": Niemiecka "Casablanca"

  "Barbara": Niemiecka "Casablanca"

  Niemiecki kandydat do Oscara, dramat Christiana Petzolda "Barbara", nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię na tegorocznym Berlinale, przez krytyków okrzyknięty niemiecką "Casablanką", trafi w piątek, 9 listopada, do kin w Polsce. Akcja filmu rozgrywa się w 1980 r. w NRD.
 • Święto niemego i niemieckiego kina

  Święto niemego i niemieckiego kina

  Sześć filmów z lat 20. XX w. z akompaniamentem muzyki granej na żywo znalazło się w programie festiwalu Święto Niemego Kina, który rozpocznie się w piątek, 12 października, we wrocławskim kinie Helios Nowe Horyzonty. Tego dnia rozpocznie się również przegląd filmów niemieckich.
 • Kino Niemieckie na Transatlantyku

  Kino Niemieckie na Transatlantyku

  Nowe Kino Niemieckie to jedna z najciekawszych i cieszących się ogromną popularnością sekcji Festiwalu Transatlantyk.
 • Volker Schloendorff: Marzenia, ambicja i szczęście

  Volker Schloendorff: Marzenia, ambicja i szczęście

  Znany niemiecki reżyser Volker Schloendorff, którego film "Blaszany bębenek" uhonorowano Oscarem i Złotą Palmą w Cannes, wygłosił w poniedziałek w Krakowie wykład na temat reżyserii filmowej.
 • Wesołowski, Walach i... Roki

  Wesołowski, Walach i... Roki

  Kuba Wesołowski, Magdalena Walach i Ireneusz Czop to gwiazdy nowego serialu TVP1 "Komisarz Alex". W tytułową rolę wciela się... owczarek niemiecki Roki.
 • O polsko-niemieckich stereotypach

  O polsko-niemieckich stereotypach

  Film "Weselna Polka" w reżyserii Larsa Jessena i Przemysława Nowakowskiego, wspólna produkcja Polski i Niemiec, w której w komediowy sposób przedstawiono stereotypy na temat obu narodów, trafi 21 października do naszych kin.
 • Niemiecka animacja zdobywa Cartoon d'Or

  Niemiecka animacja zdobywa Cartoon d'Or

  Niemiecka produkcja "The Little Boy and the Beast" zdobyła w piątek w Sopocie tytuł Cartoon d'Or 2011, czyli europejską nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego roku.
 • "Pina" niemieckim kandydatem do Oscara

  "Pina" niemieckim kandydatem do Oscara

  "Pina" Wima Wendersa będzie reprezentowała Niemcy w wyścigu o statuetkę Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego,stając się pierwszym niemieckim filmem dokumentalnym wybranym do walki o nagrodę Akademii.
 • Zmarł legendarny komik Loriot

  Zmarł legendarny komik Loriot

  Najsłynniejszy niemiecki komik Vicco von Buelow, znany jako Loriot, zmarł w wieku 87 lat w swoim domu w Ammerland w Bawarii - poinformowało we wtorek wydawnictwo Diogenes Verlag, z którym związany był artysta.