Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12366)

 • Niemcy: Nowy rząd chce ograniczyć świadczenia na dzieci pracowników z UE

  Niemcy: Nowy rząd chce ograniczyć świadczenia na dzieci pracowników z UE

  Nowy rząd Niemiec nie zamierza odstąpić od planowanego przez poprzedni gabinet obcięcia zasiłku rodzinnego (Kindergeld) wypłacanego pracującym w Niemczech obywatelom UE. Dotknęłoby to głównie Polaków. Zgodnie z prawem zasiłek ten przysługuje także w przypadku, kiedy dziecko nie mieszka w Niemczech.
 • Kupno niemieckiej Compo Expert przez Grupę Azoty możliwy na przełomie kwietnia i maja

  Kupno niemieckiej Compo Expert przez Grupę Azoty możliwy na przełomie kwietnia i maja

  - Grupa Azoty, która w połowie lutego złożyła niewiążącą ofertę wstępną objęcia 100 proc. udziałów w spółkach niemieckiej grupy Compo Expert, liczy, że do finalizacji transakcji dojdzie na przełomie kwietnia i maja - poinformował prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.
 • Polscy przewoźnicy na celowniku niemieckiego urzędu celnego?

  Polscy przewoźnicy na celowniku niemieckiego urzędu celnego?

  Według danych Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, od początku stycznia 2018 roku nastąpiły wzmożone kontrole drogowe polskich przewoźników w Niemczech. Zdaniem ekspertów OCRK, nasilone działania ze strony niemieckiego urzędu celnego (niem. Zollamt) spowodowane są m.in. planowanym wejściem w życie tzw. pakietu drogowego. Co grozi kierowcom w przypadku zatrzymania przez służby kontrolne?
 • Legimi przejmuje niemiecki serwis z ebookami

  Poznańska firma Legimi, specjalizująca się w udostępnianiu ebooków i audiobooków w abonamencie, przejmuje niemiecki serwis z ebookami Readfy. Kwota i warunki transakcji nie zostały ujawnione.
 • Niemiecki rząd "poirytowany" decyzją Gazpromu

  Niemiecki rząd "poirytowany" decyzją Gazpromu

  Rząd Niemiec jest zaniepokojony sporem gazowym między Ukrainą a Rosją. W interesie UE leży, aby kraje te były "wiarygodnymi partnerami", jeśli chodzi o zaopatrzenie w gaz - powiedział w poniedziałek rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.
 • Niemcy: Paraliż z powodu gołoledzi

  Niemcy: Paraliż z powodu gołoledzi

  W Berlinie straż pożarna ogłosiła stan wyjątkowy, w wielu regionach północnych Niemiec zamknięto szkoły – po siarczystych mrozach życie w niektórych częściach Niemiec paraliżuje gołoledź.
 • Niemcy: Koalicja, rząd mniejszościowy czy przyspieszone wybory?

  Niemcy: Koalicja, rząd mniejszościowy czy przyspieszone wybory?

  Jeśli Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) nie zaakceptuje koalicji z chadeckim blokiem CDU/CSU, Niemcy powinny zwołać nowe wybory - uważa przewodniczący CSU Horst Seehofer. Polityk jest przeciwny utworzeniu rządu mniejszościowego.
 • Kobieta jako produkt. Seksizm w niemieckiej reklamie

  Kobieta jako produkt. Seksizm w niemieckiej reklamie

  Półnaga kobieta w prowokacyjnej pozie, chwytliwy slogan i reklama gotowa? Prawie nic się nie zmieniło, pomimo licznych debat o seksizmie. Jak taka reklama wpływa na nasze życie codzienne?
 • Czwarty kolejny rok rekordowa nadwyżka budżetowa w Niemczech

  W 2017 roku Niemcy odnotowały rekordową nadwyżkę budżetową w wysokości 36,6 mld euro - poinformował w piątek Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) w Wiesbaden. Dla Niemiec to już czwarty z rzędu rok, w którym dochody okazały się wyższe od wydatków.
 • Badanie e-sklepów: Który Rossmann jest tańszy - polski czy niemiecki?

  Badanie e-sklepów: Który Rossmann jest tańszy - polski czy niemiecki?

  Artykuły w naszym sklepie internetowym Rossman są w większości inne, niż w Niemczech. Nawet te, które tak samo się nazywają, zwykle różnią się miejscem produkcji, składem lub gramaturą. Według analizy Instytutu Badawczego ABR SESTA, z ok. 28 tys. towarów obu drogerii na dzień badania, tylko 366 miało zgodne kody EAN. Ogólnie aż 245 (67 proc.) identycznych produktów było u nas droższych, a 121 (33 proc.) - tańszych.

Filmy - Niemcy (110)