nielegalny handel

Artykuły - Nielegalny handel (12)

 • Białoruś: Trwa walka z nielegalnym handlem

  Białoruś: Trwa walka z nielegalnym handlem

  Władze Białorusi zmniejszyły normy towarów, które będzie można bez płacenia podatku sprowadzać z zagranicy w przesyłkach pocztowych. Ma to być element walki z nielegalnym handlem.
 • Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w tym tygodniu nowelę ustawy o lasach. Zmiany mają na celu m.in. walkę z obrotem nielegalnie pozyskiwanym drewnem.
 • Kontrolerzy skarbowi wykryli nielegalny handel lekami

  Kontrolerzy skarbowi wykryli nielegalny handel lekami

  Nielegalny eksport leków pod lupą śledczych. Od maja ubiegłego roku zamknięto już pięć hurtowni. Na celowniku jest kolejnych pięć i ponad dwieście aptek. O sprawie pisze "Puls Biznesu".
 • Budżet traci rocznie 250-400 mln zł na nielegalnym handlu stalą

  Budżet traci rocznie 250-400 mln zł na nielegalnym handlu stalą

  Budżet państwa traci rocznie 250-400 mln zł na nielegalnym handlu stalą - alarmuje b. wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki. Zdaniem wiceministra finansów Jacka Kapicy, rozwiązaniem może być objęcie podatkiem ostatecznych nabywców, a nie dystrybutorów.
 • Zakopane walczy o uliczny handel

  Władze Zakopanego mają nadzieję, że już za kilkanaście dni będą mogły ukrócić nielegalny handel na ulicach. Wtedy bowiem zacznie obowiązywać ustawa umożliwiająca gminom, nakładanie kar na osoby handlujące w miejscach niedozwolonych i rekwirowanie im sprzedawanych towarów.
 • Koniec handlu na ulicy!

  Koniec handlu na ulicy!

  Prywatna firma ochroniarska będzie likwidowała nielegalny handel na Krupówkach - takie zmiany szykują władze Zakopanego - poinformował w piątek na konferencji prasowej wiceburmistrz miasta, Wojciech Solik.
 • Areszt za biustonosze i ziemniaki z chodnika

  Areszt za biustonosze i ziemniaki z chodnika

  Posłowie kręcą bicz na nielegalny handel na ulicach. Handlarzom będzie można konfiskować towar, a nawet wsadzać ich za kratki lub kierować do prac społecznych, pisze "Metro".
 • Koniec handlu na ulicach

  Koniec handlu na ulicach

  Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma zdeklarował w poniedziałek swoje pełne poparcie dla nowelizacji Kodeksu wykroczeń umożliwiającej karanie nielegalnego handlu na ulicach.
 • Prawo: Kary nawet i dla 15-letnich

  Prawo: Kary nawet i dla 15-letnich

  W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad nowym kodeksem wykroczeń. Surowiej mają być karani uczestnicy burd na stadionach, osoby prowadzące nielegalny handel na ulicach, a także wandale zakłócający ciszę nocną. W ich przypadku sąd będzie mógł orzec nawet konfiskatę telewizora lub sprzętu grającego.
 • Paliwa: Zyski dzięki lukom w przepisach

  Resort finansów był ostrzegany przed konsekwencjami rozporządzenia, które umożliwiło nielegalny handel olejem opałowym korzystającym z preferencyjnej stawki. Aby skończyć z oszustwami, branża paliwowa chce zmienić ustawę o akcyzie.

Filmy - Nielegalny handel (1)

 • Czarny rynek kwitnie. Tak przestępcy wykorzystują zwierzęta

  Weterynarz Umberto Cara każdego ranka sprawdza, jak się czują zwierzęta, przebywające jego ośrodku weterynaryjnym. Jednak w tej placówce, znajdującej się niedaleko historycznego centrum Rzymu, nie zobaczymy psów ani kotów, lecz pytony, surykatki i inne zwierzęta skonfiskowane przez policję. Jest tu nawet kajman odebrany jednemu z miejscowych handlarzy narkotyków. – Do naszego ośrodka trafiają zwierzęta egzotyczne, które odebrano ludziom nieposiadającym na nie pozwolenia. Generalnie chodzi o zwierzęta przetrzymywane nielegalnie, znajdowane na lotniskach, w portach czy przejmowane przez różne służby – mówi weterynarz. Nielegalny handel zwierzętami – zarówno żywymi, jak i martwymi, a także ich częściami – zapewnia spore zyski różnym organizacjom przestępczym. Na przykład, rogi nosorożca osiągają na czarnym rynku cenę ponad 90 tysięcy euro za kilogram. Szacuje się, że na całym świecie nielegalny obrót fauną i florą osiąga wartość około 30 miliardów dolarów rocznie.