Nielegalni migranci

Artykuły - Nielegalni migranci (4)

 • Sześcioro dzieci utonęło podczas przeprawie do Grecji

  Sześcioro dzieci utonęło podczas przeprawie do Grecji

  - Sześcioro dzieci poniosło śmierć w rezultacie zatonięcia w nocy z poniedziałku na wtorek nadmuchiwanej łodzi, którą grupa afgańskich uchodźców przeprawiała się z Turcji do Grecji - poinformowała turecka agencja Anatolia.
 • Austria stawia mur na granicy ze Słowenią

  Austria stawia mur na granicy ze Słowenią

  Strona austriacka przystąpiła w poniedziałek do budowy krótkiego ogrodzenia na granicy ze Słowenią w rejonie wykorzystywanego przez licznych uchodźców przejścia granicznego - podała AFP. To pierwsze tego rodzaju ogrodzenie wznoszone w strefie Schengen.
 • Winnicki ws. migrantów: Merkel zaprosiła, niech Merkel sobie radzi

  Winnicki ws. migrantów: Merkel zaprosiła, niech Merkel sobie radzi

  - W interesie polskim jest przeprowadzenie błyskawicznej ofensywy politycznej i zjednoczenie państw w sprzeciwie wobec przyjmowaniu imigrantów. Merkel zaprosiła, niech Merkel sobie radzi – komentował kwestię uchodźców Robert Winnicki z ruchu Kukiz’15. Zdaniem Katarzyna Lubnauer z partii Nowoczesna, obecnie priorytetem jest zabezpieczenie granic UE i Polska powinna w tej sprawie ściśle współpracować w ramach wspólnoty.
 • Zarobili 500 tys. euro. Policja rozbiła siatkę przemytników ludzi

  Zarobili 500 tys. euro. Policja rozbiła siatkę przemytników ludzi

  Austriacka policja rozbiła grupę przestępczą specjalizującą się w przerzucie migrantów z Serbii i Węgier do Austrii. 11 osób, w tym szef gangu, trafiło do aresztu. Policja wciąż poszukuje 6 przemytników – powiadomiła w czwartek szefowa MSW Austrii Johanna Mikl-Leitner.