nielegalni

Artykuły - Nielegalni (174)

 • Grecki rząd zaniepokojony po groźbach Turcji w sprawie readmisji migrantów

  Grecki rząd zaniepokojony po groźbach Turcji w sprawie readmisji migrantów

  Unia Europejska potrzebuje alternatywnego planu na wypadek, gdyby Turcja spełniła swe groźby i wycofała się z porozumienia o readmisji migrantów - mówił minister ds. polityki imigracyjnej Grecji Jannis Muzalas.
 • Włochy: Uratowano ponad 100 tys. imigrantów

  Włochy: Uratowano ponad 100 tys. imigrantów

  Ponad 100 tysięcy nielegalnych imigrantów płynących z Afryki do Włoch uratowały siły tego kraju podczas trwającej ponad rok operacji patrolowania Morza Śródziemnego Mare Nostrum. Dane te podały w piątek władze w Rzymie, ogłaszając zakończenie tych działań.
 • Konfiskata 1200 nielegalnych trumien

  Konfiskata 1200 nielegalnych trumien

  Cztery osoby odpowiedzą za przemyt nielegalnych trumien z Chin do Włoch.
 • W Chinach rośnie nielegalny sektor bankowy

  W ostatniej dekadzie rząd chiński rozpoczął walkę z praniem brudnych pieniędzy i nielegalnym przepływem pieniędzy przez granice, ale zdaniem ekspertów władzom pekińskim coraz trudniej będzie powstrzymać przemyt walut.
 • Zmiany zwiększą obieg nielegalnych treści

  Zmiany zwiększą obieg nielegalnych treści

  Rząd dziś zajmie się nowelą ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Resort kultury obawia się, że proponowane przez MAC zniesienie odpowiedzialności właścicieli wyszukiwarek i katalogów linków zwiększy obieg nielegalnych treści w internecie. Chodzi m.in. o dostęp do filmów i muzyki nielegalnie zamieszczonych w internecie.
 • Walczą z nielegalnymi taksówkarzami

  W Warszawie fałszywi taksówkarze nadal wożą pasażerów. W sobotę Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała 12 pojazdów i we wszystkich przypadkach wykryto nieprawidłowości.
 • A ty tankujesz legalne paliwo? Może nawet nie wiesz, że...

  Tak źle jeszcze nie było. Jak się dowiedział "Dziennik Gazeta Prawna", nawet połowa diesla importowanego do Polski sprowadzana jest nielegalnie, z pominięciem akcyzy i podatku VAT.
 • Wiesz, że w Polsce są nielegalne stacje paliwowe?

  Wiesz, że w Polsce są nielegalne stacje paliwowe?

  Nielegalną stację z olejem napędowym sprowadzonym z obwodu kaliningradzkiego zlikwidowali w Elblągu celnicy, Straż Graniczna oraz policjanci z CBŚ. Przywożenie oleju napędowego z Rosji jest opłacalne, gdyż ceny są tam o połowę niższe niż w Polsce.
 • Inspekcja tłumaczy się z nielegalnych lamp błyskowych

  Inspekcja tłumaczy się z nielegalnych lamp błyskowych

  Jak już informowaliśmy, w nieoznakowanych samochodach Inspekcji Transportu Drogowego montowane są nielegalne lampy błyskowe. Jak inspekcja tłumaczy się z tego rozwiązania?
 • Mniej legalnych papierosów

  Mniej legalnych papierosów

  Budżetowa maszynka do zarabiania pieniędzy zacina się. W III kw. 2012 r. wpływy z akcyzy na wyroby tytoniowe spadły o 3,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku - donosi "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane resortu finansów.