niebezpieczeństwo

Synonimy:
niebezpieczne, niebezpiecznie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Niebezpieczeństwo (1848)

 • Najniebezpieczniejsze turystyczne miejsca w Polsce

  Najniebezpieczniejsze turystyczne miejsca w Polsce

  Sezon urlopowy właśnie się rozpoczął. I choć Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne destynacje, zdecydowana większość spędzi urlop w kraju. Mało tego - więcej turystów niż w ubiegłych latach deklaruje wybór aktywnego wypoczynku. Górskie wędrówki, sporty wodne, zwiedzanie - na pewno korzystne dla naszego zdrowia - niosą jednak za sobą pewne niebezpieczeństwo.
 • Algorytm zdecyduje, kto ma wiarygodność kredytową. Dlaczego to niebezpieczne?

  Algorytm zdecyduje, kto ma wiarygodność kredytową. Dlaczego to niebezpieczne?

  Banki będą mogły profilować klientów w sposób zautomatyzowany, bez pytania ich o zgodę. Nie będą nawet musiały wykazywać, że jest to niezbędne do wykonania umowy. Niekontrolowana możliwość profilowania może być groźna.
 • Ujawniony PESEL to już niebezpieczeństwo wyłudzenia - BIK

  Dane wrażliwe, do których m.in. należy PESEL osoby prywatnej lub właściciela firmy, to cenna informacja dla potencjalnych złodziei tożsamości. Dane te w rękach przestępców mogą zostać użyte, m.in. do wyłudzenia kredytu czy pożyczek zarówno na osobę fizyczną, jak i na firmę. Dlatego coraz bardziej istotne staje się upowszechnianie wiedzy o prewencyjnych sposobach ochrony swoich danych osobowych.
 • Interesy z polskim rządem zrobią się niebezpieczne?

  Interesy z polskim rządem zrobią się niebezpieczne?

  Wyjaśnienie tego, czy w sprawie Autostrady Wielkopolskiej oraz sprzedaży Ciechu doszło do nadużyć, może trwać latami. Istotnym pytaniem jest to, czy problemy rodziny Kulczyków i te sprawy mogą wzbudzić obawy prywatnego kapitału przed robieniem interesów z państwem.
 • PIH o ograniczeniach w sprzedaży alkoholu: Może być niebezpiecznie

  PIH o ograniczeniach w sprzedaży alkoholu: Może być niebezpiecznie

  Trwają prace nad ograniczeniem sprzedaży alkoholu. Polska Izba Handlu popiera działania, które promują odpowiedzialne spożywanie alkoholu, jednak warto je wprowadzać rozważnie, ponieważ może to m.in. stwarzać niebezpieczne sytuacje dla ekspedientów. Proponowane rozwiązanie może też być przyczyna dyskryminacji niektórych placówek - ocenia Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu.
 • Niebezpieczne biurka - jak pracownicy narażają firmy?

  Niebezpieczne biurka - jak pracownicy narażają firmy?

  Wydawać by się mogło, że ustawienie monitora lub miejsca przechowywania dokumentów nie ma dużego wpływu na funkcjonowanie firmy. A jednak służbowe biurko jest wyjątkowym źródłem wiedzy o organizacji. Lekkomyślne zachowania zarówno zwykłych pracowników, jak i kadry zarządzającej mogą przyczynić się do niezamierzonego udostępnienia cennych informacji.
 • Polaku, zafunduj sobie bezpieczne wakacje!

  Polaku, zafunduj sobie bezpieczne wakacje!

  Beztroskie wakacje to marzenie wszystkich wyjeżdżających na wypoczynek. Jednak, aby letnie wojaże rzeczywiście okazały się bezstresowe i bezpiecznie, warto się do nich odpowiednio przygotować. Nie można ograniczyć się przy tym tylko do wyboru kierunku wyjazdu, ale trzeba także wziąć pod uwagę szereg innych kwestii.
 • Trwa Kampania "Płytka Wyobraźnia to kalectwo"

  Trwa Kampania "Płytka Wyobraźnia to kalectwo"

  Trwa Kampania "Płytka Wyobraźnia to kalectwo". Jest to akcja społeczna, która ma na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed nierozważnymi i często tragicznymi w skutkach skokami do wody.
 • PiS: Niebezpieczne zapowiedzi rządu sprzedaży spółek strategicznych

  PiS: Niebezpieczne zapowiedzi rządu sprzedaży spółek strategicznych

  - Zapowiedzi rządu dotyczące sprzedaży akcji PKO BP, PZU i PGE są niebezpieczne dla kraju - mówili w piątek politycy PiS. Apelowali do rządu, aby do wyborów parlamentarnych nie podejmował strategicznych decyzji.
 • Belka: Nie wszyscy "frankowicze" wymagają pomocy

  Belka: Nie wszyscy "frankowicze" wymagają pomocy

  - Masowe przewalutowanie wszystkich kredytów we franku szwajcarskim byłoby niebezpieczne - uważa prezes NBP Marek Belka.

Filmy - Niebezpieczeństwo (44)

 • Szok! Takiego motocyklisty nie widzieliście...

  Jadąc autostradą kierowca mijał motocyklistę. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten zamiast trzymać kierownicę, pisał SMS-y.
 • Mieszkańcy zobaczyli na horyzoncie trąbę wodną. Niesamowite

  W mieście Dauphin Island w stanie Alabama zaobserwowano trąbę wodną. To rzadkie zjawisko meteorologiczne polega na formowaniu się wiru w kształcie leja, w wyniku przejścia trąby powietrznej nad teren morza. Woda w leju unosi się i łączy z chmurą kłębiastą. (STORYFUL/x-news)
 • Właśnie dlatego warto odśnieżać cały samochód

  Po kilku dniach wiosennej aury do Polski wróciła zima, a wraz z nią obfite opady śniegu. Z tego względu kierowcy powinni pamiętać, że przed wyruszeniem w drogę warto odśnieżyć cały samochód, a nie tylko szyby. Zalegający na karoserii śnieg może stwarzać niebezpieczeństwo, o czym przekonał się kierowca ciężarówki jadący drogą w pobliżu Wareham w stanie Massachusetts. Gdy przejeżdżał pod wiaduktem, zalegający na dachu naczepy zbity śnieg uderzył w przęsło, którego osłona oderwała się i spadła na jezdnię tuz przed nadjeżdżające samochody. (STORYFUL/x-news)
 • Czy kot zawsze spada na cztery łapy?

  Przechodnie zauważyli kota, który był w miejscu w którym go być nie powinno. Nie zastanawiając się długo, ruszyli mu z pomocą i go uratowali.