Nowe Technologie - Nie wiadomo

Artykuły - Nie wiadomo (105)

 • Facebook w końcu wprowadzi edycję postów?

  Facebook w końcu wprowadzi edycję postów?

  Nie wiadomo dlaczego tak podstawowa funkcja jak edycja własnego posta jest do tej pory poza zasięgiem użytkowników Facebooka. Nie tak dawno, jakby na pocieszenie, wprowadzono możliwość edycji komentarzy. Teraz jeden z product managerów Facebooka zasugerował, że edycja wiadomości pojawi się niebawem.
 • Pomysłowy sposób FBI. Złodzieje zdemaskowali się sami

  Pomysłowy sposób FBI. Złodzieje zdemaskowali się sami

  Stara reklama, propagująca bezpieczne korzystanie z sieci przez najmłodszych użytkowników, głosiła: "nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie". To uniwersalna zasada. O jej słuszności przekonali się niedawno użytkownicy forum dla złodziei kart kredytowych.
 • Ważące 80 kg wrotki z własnym napędem

  Ważące 80 kg wrotki z własnym napędem

  Firma SpnKiX opracowała sterowane wrotki, które dysponują własnym napędem. Niestety nie wiadomo, czy produkt w ogóle trafi na taśmę produkcyjną.
 • Duqu częściowo rozpracowany

  Duqu częściowo rozpracowany

  Eksperci ciągle badają szkodnika Duqu, który posiada pewne cechy wspólne z niesławnym robakiem Stuxnet. Choć wciąż nie wiadomo, w jakim celu wirus został stworzony, to z dotychczasowych ustaleń wynika, że Duqu jest uniwersalnym narzędziem wykorzystywanym do przeprowadzania ukierunkowanych ataków na wyselekcjonowaną liczbę obiektów, które może zostać zmodyfikowane w zależności od danego zadania.
 • Otwieracz do piwa, który pokaże, ile wypiłeś

  Otwieracz do piwa, który pokaże, ile wypiłeś

  Nieważne, czym otwierasz butelkę z piwem. Zawsze pozostaje kapsel, z którym nie wiadomo, co zrobić. Zobacz urządzenie, które eliminuje ten problem i pozwala kontrolować ilość wypitego trunku. I wcale nie chodzi o elektroniczny licznik!
 • Rozprzestrzenia się nowy botnet

  Rozprzestrzenia się nowy botnet

  Eksperci ds. bezpieczeństwa odkryli niebezpieczny botnet, który zainfekował już ponad 100 tysięcy domen i milion systemów na całym świecie - do tej pory nie wiadomo jeszcze w jaki sposób cyberprzestępcy monetyzują swoje przedsięwzięcie.
 • Keystick - składana klawiatura do smartphone'ów

  Keystick - składana klawiatura do smartphone'ów

  Smartphone'y coraz bardziej upodabniają się do przenośnych komputerów osobistych, jednak praca z nimi nadal nie jest komfortowa. Wszystko za sprawą małych klawiatur, zarówno tych sprzętowych, jak i tych wyświetlanych na ich dotykowych ekranach. Japońscy projektanci - Yoonsang Kim i Eunsung Park - znaleźli rozwiązanie i tego problemu, prezentując składaną klawiaturę o nazwie Keystick.
 • Niejasne perspektywy branży IT

  Niejasne perspektywy branży IT

  Burza już minęła czy nadciąga kolejna fala chmur? Na początku sezonu kwartalnych raportów wciąż jeszcze nie wiadomo, czy nad koncernami z branży high tech rozjaśni się wreszcie niebo, czy też perspektywy wciąż pozostaną niewesołe.
 • Pracują nad laptopem za 10 USD

  Pracują nad laptopem za 10 USD

  Władze Indii wciąż myślą o laptopie za 10 dolarów, który pomoże dzieciom w rozwijaniu umiejętności posługiwania się komputerem. Nie wiadomo w jaki sposób cena maszyny będzie obniżona do tak niskiego poziomu, ale najwyraźniej rząd traktuje ten pomysł bardzo poważnie.
 • Fałszywy sklep internetowy zamknięty

  Fałszywy sklep internetowy zamknięty

  Po interwencyjnych materiałach w RMF FM zamknięty został sklep internetowy www.1rtv.pl założony przez oszusta. Administrator serwera Home.pl zamknął stronę na wniosek właściciela wydawnictwa, pod które się podszywano. Wciąż nie wiadomo, ile osób mogło zostać oszukanych. Policja czeka na zgłoszenia od takich osób.