Biznes - Nie wiadomo

Artykuły - Nie wiadomo (313)

 • Mamy 30 mld m sześc. gazu, którego nie wydobywamy. Nie wiadomo dlaczego

  Mamy 30 mld m sześc. gazu, którego nie wydobywamy. Nie wiadomo dlaczego

  Polska ma 30 mld m sześc. gazu, który nie jest wydobywany. Traci na tym budżet, ale państwo nic nie może zrobić, bo decyzja o eksploatacji należy do właściciela złoża, którym w większości przypadków jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
 • Bielskie biuro podróży Aquamaris ogłosiło niewypłacalność

  Bielskie biuro podróży Aquamaris ogłosiło niewypłacalność

  Bielskie biuro Aquamaris ogłosiło niewypłacalność; formalne oświadczenie zamierza przekazać marszałkowi woj. śląskiego w piątek. Samorząd tego regionu poinformował, że za granicą jest ponad 600 klientów biura. Na razie nie wiadomo, ilu z nich może potrzebować pomocy.
 • Czy leci z nami pilot Ben w helikopterze pełnym dolarów?

  Jeśli na otwarciu tygodnia nie wiadomo na czym się skupić, trzeba się skupić na peryferiach. Mogłoby się wydawać, iż to ślepy upór i jednostronny trade, niemniej jednak informacje dotyczące (głównie) południa Europy rzadko i coraz rzadziej zaskakują "in plus".
 • Czy leci z nami pilot Ben w helikopterze pełnym dolarów...?

  Jeśli na otwarciu tygodnia nie wiadomo na czym się skupić, trzeba się skupić na peryferiach. Mogłoby się wydawać, iż to ślepy upór i jednostronny trade, niemniej jednak informacje dotyczące (głównie) południa Europy rzadko i coraz rzadziej zaskakują "in plus". Nad rynkiem finansowym wisiała w czasie europejskiej sesji wizja implementowania strat z tytułu senior obligacji banków będących w najgorszej sytuacji na posiadaczy ich zobowiązań (informacja udostępniona przez WSJ), którą przedstawić miał
 • Teraz liczy się Hiszpania, a nie Grecja

  Wygląda na to, że rynki finansowe szybko zapomniały o tym, że wczoraj w Grecji były wybory i skupiły się na problemach Hiszpanii. O greckich scenariuszach pisałem dużo w raporcie porannym, a także komentarzu tygodniowym, więc nie będę się powtarzał. Tylko w skrócie: czekamy na proces formowania rządu ND-PASOK (istotne będzie to, kto obejmie szefowanie resortem finansów - dobrze, gdyby był to Evangelos Wenizelos, który kierował ministerstwem za rządów Lukasa Papademosa (mógłby dodatkowo otrzymać tekę wicepremiera), ale nie wiadomo na ile jest to realne.
 • Węgrzy zwrócili niezależność Bankowi Centralnemu

  Węgierscy deputowani przywrócili we wtorek niezależność Banku Centralnego, co było kluczowym warunkiem wznowienia negocjacji z Komisją Europejską w sprawie udzielenia Węgrom pożyczki finansowej. Nie wiadomo jednak czy deputowani spełnili wszystkie warunki KE.
 • Co może zmienić się w VAT od nowego roku?

  Co może zmienić się w VAT od nowego roku?

  Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić od 1 stycznia 2013 r. kolejne zmiany do ustawy o VAT. Najistotniejsze dotyczą nowego sposobu ustalania momentu powstania obowiązku podatkowego jak i podstawy opodatkowania. Czy zmiany te w omawianym zakresie wejdą w życie na razie nie wiadomo. Projekt jest bowiem w trakcie uzgodnień międzyresortowych. Jednak warto już się z nimi zapoznać.
 • Koperta najlepszą polisą na zdrowie

  Koperta najlepszą polisą na zdrowie

  Jedna trzecia wydatków na leczenie to pieniądze przekazywane poza systemem NFZ na prywatne ubezpieczenia oraz wizyty lekarskie. Nie wiadomo, ile wydajemy na łapówki, ale z badań wynika, że dajemy je często i chętnie.
 • Polska stoi przed ważną podwyżką

  Polska stoi przed ważną podwyżką

  Pierwszy raz od dłuższego czasu nie wiadomo, jak zachowają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie, podczas którego zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych.
 • Jak zachowa się Rada Polityki Pieniężnej?

  Jak zachowa się Rada Polityki Pieniężnej?

  Pierwszy raz od dłuższego czasu nie wiadomo, jak zachowają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej.