nie działa

Artykuły - Nie działa (50)

 • Uszczelnianie CIT bardziej skomplikowane niż VAT. W resorcie finansów sypią się głowy za opóźnienia

  Uszczelnianie CIT bardziej skomplikowane niż VAT. W resorcie finansów sypią się głowy za opóźnienia

  Po uszczelnieniu VAT skarbówka miała się skupić w swoich działaniach na podatku dochodowym od osób prawnych (CIT). Plan jednak nie działa. Potwierdzają to problemy, jakie Ministerstwo Finansów ma z uruchomieniem swojego flagowego projektu, czyli Centrum Obsługi Kluczowych Podmiotów (COKP).
 • Polacy chętnie korzystają z obniżek cen. Połowa z nas zwleka z zakupami do czasu promocji

  Polacy chętnie korzystają z obniżek cen. Połowa z nas zwleka z zakupami do czasu promocji

  Zimowe wyprzedaże powoli dobiegają końca. Obniżając ceny produktów po świętach Bożego Narodzenia, sklepy chcą zniwelować skutki tradycyjnego styczniowego spowolnienia handlu. I mają rację - nic tak nie działa na konsumentów jak promocje cenowe. Oczywiście pod warunkiem że są one dobrze komunikowane. Zaplanowanie wyprzedaży nie jest po prostu obniżką ceny - podkreślają eksperci firmy Simon-Kucher & Partners.
 • Wspólny rynek UE nie działa, problemem jest biurokracja

  Wspólny rynek UE nie działa, problemem jest biurokracja

  - Wspólny rynek Unii Europejskiej nie działa, a przedsiębiorcy mają problemy z biurokracją - uważa komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw Elżbieta Bieńkowska.
 • Towar bez paragonu też możesz reklamować

  Towar bez paragonu też możesz reklamować

  Kupiłaś coś, co nie działa prawidłowo albo nie ma deklarowanych wcześniej funkcji? Możesz to reklamować.
 • Torbiele jajników: Co robić, gdy terapia nie działa

  Torbiele jajników: Co robić, gdy terapia nie działa

  Od roku leczę się na torbiele jajników (biorę tabletki z dydrogesteronem). Niestety, terapia nie przynosi skutku i nie mogę zajść w ciążę. Co jeszcze można zrobić? Gdzie jeszcze szukać pomocy? Anna (33 lata), Wilga
 • e-Deklaracje nie działały. Przegrzały się serwery

  e-Deklaracje nie działały. Przegrzały się serwery

  System e-deklaracje, za pośrednictwem którego podatnicy mogą rozliczyć się z fiskusem przez internet, działa, choć jest spowolniony - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż. Dodała, że trwają prace nad usunięciem awarii.
 • Graś: Nic złego się nie dzieje, żadne kryzysy koalicji nie grożą

  Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że w czwartek odbędzie się spotkanie premiera Donalda Tuska, wicepremiera Waldemara Pawlaka, ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz ekspertów w sprawie zmian w rozliczeniu podatku VAT.
 • Wciąż nie działa strona internetowa Kancelarii Premiera

  Wciąż nie działa strona internetowa Kancelarii Premiera

  Można już korzystać ze stron internetowych Sejmu, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie działa strona główna Kancelarii Premiera. W internecie można jednak uzyskać wszystkie informacje, dotyczące rządu, wchodząc na podstrony, poświęcone poszczególnym departamentom, lub tematom.
 • 18 stycznia - dzień, w którym strajkuje internet

  18 stycznia - dzień, w którym strajkuje internet

  Dokładnie 18 stycznia internet rozpoczął protest - objął on anglojęzyczną stronę Wikipedii i kilka innych popularnych w USA adresów. Do protestu dołączyło także Google. Co jest jego powodem? Jak sprawić, aby anglojęzyczna Wikipedia działała normalnie?
 • Rynek międzybankowy nadal nie efektywny

  Rynek międzybankowy nadal nie efektywny

  Banki w dalszym ciągu wykazują się podwyższoną ostrożnością w zakresie zarządzania własną pozycją płynnościową i skłonnością do zarządzania nią w terminie overnight. Wciąż ograniczone są także wysokości limitów kredytowych nakładanych na siebie wzajemnie przez banki. Rynek międzybankowy zatem nadal nie działa w sposób efektywny - napisano w opublikowanym w poniedziałek raporcie NBP "System operacyjny polityki pieniężnej NBP". W raporcie zaznaczono, że pomimo występowania zakłóceń na rynku międzybankowym, od początku roku można jednak zauważyć pozytywne tendencje w zachowaniu banków.