nicea

Artykuły - Nicea (66)

 • Zatrzymano osiem osób w związku z zamachem w Nicei

  Zatrzymano osiem osób w związku z zamachem w Nicei

  Zatrzymano osiem osób podejrzewanych o związek z lipcowym zamachem w Nicei, w którym kierowca ciężarówki zabił 86 ludzi - poinformowała we wtorek paryska prokuratura.
 • ​Francuska policja: Zabezpieczenia w Nicei nie były niewystarczające

  ​Francuska policja: Zabezpieczenia w Nicei nie były niewystarczające

  Wewnętrzne śledztwo policyjne wykazało, że zabezpieczenie Promenady Anglików w Nicei, gdzie 14 lipca doszło do zamachu terrorystycznego "nie było niewystarczające" - ogłosiła w środę szefowa generalnego inspektoratu policji Marie-France Moneger-Guyomarc'h.
 • #OpNice - Anonimowi zapowiadają odwet za zamach w Nicei

  #OpNice - Anonimowi zapowiadają odwet za zamach w Nicei

  Grupa haktywistów Anonymous rozpoczęła walkę z terrorystami, którzy mogli pomagać w zorganizowaniu zamachu w Nicei. Podobne działania zostały podjęte po zamachach w Paryżu oraz Brukseli. Anonimowi umieścili w sieci materiał wideo informujący o operacji o nazwie #OpNice.
 • Zamach w Nicei: Aresztowano kolejne dwie osoby

  Zamach w Nicei: Aresztowano kolejne dwie osoby

  Francuska policja aresztowała w niedzielę dwie osoby, mężczyznę i kobietę, powiązane z zamachem w Nicei - podała agencja AFP.
 • Rezerwiści pomogą w walce z terroryzmem

  Rezerwiści pomogą w walce z terroryzmem

  12 tysięcy rezerwistów policji i żandarmerii ma dołączyć do blisko 100 tysięcy żołnierzy i funkcjonariuszy pilnujących obecnie porządku i bezpieczeństwa we Francji w ramach walki z terroryzmem - ogłosił w sobotę minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.
 • Rząd nie radzi sobie w walce z terroryzmem?

  Rząd nie radzi sobie w walce z terroryzmem?

  Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen zażądała w sobotę dymisji ministra spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve'a, którego oskarżyła o nieskuteczną walkę z terroryzmem we Francji. To reakcja na czwartkowy zamach w Nicei, w którym zginęły 84 osoby.
 • Polak o zamachu w Nicei: To było najgorsze

  Polak o zamachu w Nicei: To było najgorsze

  Panika, chaos i zamieszanie - tak czwartkowy zamach w Nicei wspomina 32-letni Andrzej, który był świadkiem ataku. Zginęły w nim 84 osoby, a ponad 200 zostało rannych.
 • Zamach w Nicei: Terrorysta powiedział policji, że wiezie lody

  Zamach w Nicei: Terrorysta powiedział policji, że wiezie lody

  Sprawca zamachu w Nicei przekonał policję, że w ciężarówce wiezie lody – podał dziennik "Daily Mail".
 • Zamach w Nicei. RMF24: "Ludzie nic nie widzieli, ponieważ była końcówka pokazu fajerwerków"

  Zamach w Nicei. RMF24: "Ludzie nic nie widzieli, ponieważ była końcówka pokazu fajerwerków"

  "Szok, płacz, krzyki i ludzie leżący na ziemi" - tak o wczorajszym ataku w Nicei mówi Aleksander Tagori, mieszkający w tym mieście Polak. W rozmowie z dziennikarką RMF FM Katarzyną Sobiechowska-Szuchtą opisał chwile grozy, jakie przeżyli przebywający na miejscu ludzie.
 • Zamach w Nicei: Terroryści zmienili taktykę

  Zamach w Nicei: Terroryści zmienili taktykę

  Służby już od pewnego czasu informowały, że taktyka terrorystów zmieni się; mówiono, że być może będą wykorzystywali samochody wypełnione materiałem wybuchowym, którymi będą wjeżdżali w tłum - mówi o zamachu w Nicei ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel z Collegium Civitas.

Filmy - Nicea (5)

 • Polacy za granicą - Francja (Nicea)

  Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. W nowym programie "Polacy za granicą" spotkacie ciekawych ludzi, poznacie ich pasje oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 • Szturm policjantów na ciężarówkę terrorysty

  Film ukazujący szturm policjantów na ciężarówkę terrorysty, który dokonał zamachu w Nicei.
 • Dramatyczne zdjęcia z Nicei. Rośnie liczba ofiar

  Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że liczba ofiar śmiertelnych nocnego ataku w Nicei wzrosła do 84. Jest wielu rannych, kilkanaście osób jest w stanie krytycznym. Przypomnijmy: w tłum świętujących ludzi wjechała biała furgonetka. Zamachowcem był 31-letni mężczyzna urodzony w Tunezji. Mężczyzna był znany służbom bezpieczeństwa.
 • Zamachy w Nicei: Dramatyczna relacja świadka

  Amerykanka Kayla Repan opisuje, co widziała podczas zamachu w Nicei. Repan pochodzi z Boca Raton na Florydzie. Do Francji przyjechała z narzeczonym. W czwartek przyszli na nicejską promenadę, żeby zobaczyć pokaz fajerwerków. Nagle usłyszeli dziwne dźwięki. Na początku uznali, że to fajerwerki. Kiedy zdali sobie sprawę, że doszło do ataku, dołączyli do uciekających ludzi i znaleźli schronienie w restauracji. „Właśnie skończyliśmy oglądać pokaz fajerwerków. Tam były tysiące ludzi. Pokaz się skończył. Ruszyliśmy wzdłuż ulicy. Do restauracji. Nagle usłyszeliśmy jakieś dźwięki i myśleliśmy, że jednak impreza trwa dalej. Ale chwilę później zobaczyłam biegnących ludzi. Na początku nie wiedzieliśmy, o co chodzi. Złapałam narzeczonego za rękę i zaczęliśmy biec. Nie jesteśmy stąd, więc nie wiedzieliśmy, gdzie mamy biec. Biegliśmy przed siebie. Wydawało się, że wszyscy biegną. Szukaliśmy czegoś. Czegoś, co byłoby bezpieczne, gdzie bylibyśmy bezpieczni. Wiele sklepów zaczęło zamykać drzwi. Więc pobiegliśmy do restauracji. Oni też zamykali drzwi, ale błagałam ich, żeby nas wpuścili. Zrobili to. Wciąż się trzęsę. To był szok. Myślę, że nadal jesteśmy w szoku”.