nicea

Artykuły - Nicea (66)

 • Zatrzymano osiem osób w związku z zamachem w Nicei

  Zatrzymano osiem osób w związku z zamachem w Nicei

  Zatrzymano osiem osób podejrzewanych o związek z lipcowym zamachem w Nicei, w którym kierowca ciężarówki zabił 86 ludzi - poinformowała we wtorek paryska prokuratura.
 • ​Francuska policja: Zabezpieczenia w Nicei nie były niewystarczające

  ​Francuska policja: Zabezpieczenia w Nicei nie były niewystarczające

  Wewnętrzne śledztwo policyjne wykazało, że zabezpieczenie Promenady Anglików w Nicei, gdzie 14 lipca doszło do zamachu terrorystycznego "nie było niewystarczające" - ogłosiła w środę szefowa generalnego inspektoratu policji Marie-France Moneger-Guyomarc'h.
 • #OpNice - Anonimowi zapowiadają odwet za zamach w Nicei

  #OpNice - Anonimowi zapowiadają odwet za zamach w Nicei

  Grupa haktywistów Anonymous rozpoczęła walkę z terrorystami, którzy mogli pomagać w zorganizowaniu zamachu w Nicei. Podobne działania zostały podjęte po zamachach w Paryżu oraz Brukseli. Anonimowi umieścili w sieci materiał wideo informujący o operacji o nazwie #OpNice.
 • Zamach w Nicei: Aresztowano kolejne dwie osoby

  Zamach w Nicei: Aresztowano kolejne dwie osoby

  Francuska policja aresztowała w niedzielę dwie osoby, mężczyznę i kobietę, powiązane z zamachem w Nicei - podała agencja AFP.
 • Rezerwiści pomogą w walce z terroryzmem

  Rezerwiści pomogą w walce z terroryzmem

  12 tysięcy rezerwistów policji i żandarmerii ma dołączyć do blisko 100 tysięcy żołnierzy i funkcjonariuszy pilnujących obecnie porządku i bezpieczeństwa we Francji w ramach walki z terroryzmem - ogłosił w sobotę minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.
 • Rząd nie radzi sobie w walce z terroryzmem?

  Rząd nie radzi sobie w walce z terroryzmem?

  Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen zażądała w sobotę dymisji ministra spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve'a, którego oskarżyła o nieskuteczną walkę z terroryzmem we Francji. To reakcja na czwartkowy zamach w Nicei, w którym zginęły 84 osoby.
 • Polak o zamachu w Nicei: To było najgorsze

  Polak o zamachu w Nicei: To było najgorsze

  Panika, chaos i zamieszanie - tak czwartkowy zamach w Nicei wspomina 32-letni Andrzej, który był świadkiem ataku. Zginęły w nim 84 osoby, a ponad 200 zostało rannych.
 • Zamach w Nicei: Terrorysta powiedział policji, że wiezie lody

  Zamach w Nicei: Terrorysta powiedział policji, że wiezie lody

  Sprawca zamachu w Nicei przekonał policję, że w ciężarówce wiezie lody – podał dziennik "Daily Mail".
 • Zamach w Nicei. RMF24: "Ludzie nic nie widzieli, ponieważ była końcówka pokazu fajerwerków"

  Zamach w Nicei. RMF24: "Ludzie nic nie widzieli, ponieważ była końcówka pokazu fajerwerków"

  "Szok, płacz, krzyki i ludzie leżący na ziemi" - tak o wczorajszym ataku w Nicei mówi Aleksander Tagori, mieszkający w tym mieście Polak. W rozmowie z dziennikarką RMF FM Katarzyną Sobiechowska-Szuchtą opisał chwile grozy, jakie przeżyli przebywający na miejscu ludzie.
 • Zamach w Nicei: Terroryści zmienili taktykę

  Zamach w Nicei: Terroryści zmienili taktykę

  Służby już od pewnego czasu informowały, że taktyka terrorystów zmieni się; mówiono, że być może będą wykorzystywali samochody wypełnione materiałem wybuchowym, którymi będą wjeżdżali w tłum - mówi o zamachu w Nicei ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel z Collegium Civitas.

Filmy - Nicea (9)