NFOŚiGW

Artykuły - NFOŚiGW (72)

 • Jest nowy prezes NFOŚiGW

  Jest nowy prezes NFOŚiGW

  Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został prof. Maciej Chorowski, były dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - podało Ministerstwo Klimatu. Resort podkreśla, że nowego szefa jednostki czeka szereg wyzwań związanych z dystrybucją środków z Funduszu Odbudowy i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.
 • Program Czyste Powietrze do zmiany

  Program Czyste Powietrze do zmiany

  Od poniedziałku 29 lipca zmianie ulega program "Czyste Powietrze". Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, zmiana ma na celu usprawnienie realizacji i ułatwienie do niego dostępu potencjalnym wnioskodawcom.
 • Zielone światło dla Polskich Domów Drewnianych

  Zielone światło dla Polskich Domów Drewnianych

  Sejm uchwalił w piątek ustawę powołującą spółkę Polskie Domy Drewniane (PDD), która w ramach programu Mieszkanie plus ma budować domy drewniane. Udziałowcami spółki będą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.
 • Rząd dopłaci do wymiany pieców. Kwota uzależniona od dochodów gospodarstwa

  Rząd dopłaci do wymiany pieców. Kwota uzależniona od dochodów gospodarstwa

  Gospodarstwa domowe o dochodach 1,6 tys. zł na osobę miesięcznie otrzymają dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację i wymianę pieców grzewczych - mówił szef Ministerstwa Środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że gospodarstwom o dochodach powyżej 1,6 tys. zł na osobę zostanie zaproponowana ulga wliczona w PIT.
 • NFOŚiGW planuje objąć akcje nowej emisji

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, większościowy akcjonariusz Banku Ochrony Środowiska, zadeklarował gotowość objęcia nowoemitowanych akcji banku. Fundusz przeznaczy na dokapitalizowanie BOŚ do 210 mln zł. Transakcja jest uzależniona od uzyskania odpowiednich zgód Ministrów Finansów i Środowiska.
 • Mazurek: NFOŚiGW na walkę ze smogiem wyda 25 mld zł

  Mazurek: NFOŚiGW na walkę ze smogiem wyda 25 mld zł

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na walkę ze smogiem do 2023 roku wyda 25 mld zł - poinformował w czwartek wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
 • Szczyt ONZ w Katowicach kosztować będzie ponad 140 mln zł

  Organizacja grudniowego szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach kosztować będzie ponad 140 mln zł - poinformowali przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz władz Katowic. Najwięcej, bo ok. 130 mln zł wyłoży NFOŚiGW.
 • Geotermia z Podhala i Torunia z dotacjami z NFOŚiGW

  Geotermia z Podhala i Torunia z dotacjami z NFOŚiGW

  We wtorek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał umowy na ok. 30 mln zł z Geotermią Podhalańską i Geotermią Toruń. W Toruniu za te pieniądze powstanie ciepłownia, która może zacząć działać w 2018 r.
 • Fundusz chce pomóc w wymianie pieców na bardziej ekologiczne

  Fundusz chce pomóc w wymianie pieców na bardziej ekologiczne

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez współpracę z wojewódzkimi funduszami chce pomóc w wymianie pieców na te bardziej ekologiczne - poinformował prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda. Pierwsze umowy mogą zostać podpisane już w październiku.
 • NFOŚiGW: Pierwszy nabór dla wojewódzkich funduszy w ramach nowego programu

  NFOŚiGW: Pierwszy nabór dla wojewódzkich funduszy w ramach nowego programu

  Od 1 lutego do 29 września br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmował wnioski w ramach programu priorytetowego "SYSTEM - Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez partnerów zewnętrznych. Część 2) REGION".