InteriaTV - Neymar

Filmy - Neymar (6)

 • Wielkie pieniądze w piłce nożnej

  W ostatnich tygodniach świat piłki nożnej żył m.in. rekordową kwotą transferową. Neymar, brazylijski piłkarz FC Barcelona, przeszedł do PSG za 222 mln euro! Zarabia teraz 135 tys. euro... dziennie. Ale takich rekordów w tym sporcie nie brakuje. Zobaczcie, ile zarabiają piłkarze i ile płacą za nich kluby.
 • Niespodzianka w Maladze! Barcelona żegna się z tytułem?

  Niespodzianka w Maladze! Barcelona żegna się z tytułem?
 • Silva o faulu na Neymarze: Zrobił to tchórz!

  Neymar pomógł Brazylii dotrzeć aż do półfinału. Teraz „Canarinhos” muszą poradzić sobie bez niego - i pokonać Niemców. - Niestety, Neymar został wyeliminowany z turnieju przez zachowanie, które określam jako tchórzowskie - powiedział na konferencji prasowej kolega Neymara, Thiago Silva. - Ludzie myślą, że było to zwykłe popchnięcie, ale tak nie było. Jestem obrońcą i teoretycznie wiem, jakimi sposobami można powstrzymać rywala w takich sytuacjach. Jedyne wytłumaczenie takiego ataku to chęć świadomego wyrządzenia krzywdy. Neymar został sfaulowany w meczu ćwierćfinałowym przez Kolumbijczyka Camilo Zunigę. Po kopnięciu w plecy doznał pęknięcia trzeciego kręgu lędźwiowego kręgosłupa.
 • Brazylia przed wielkim sprawdzianem

  Zadanie, które czeka dziś Brazylijczyków, wydaje się proste: wygrać z Kamerunem, który rozgrywa dziś swój ostatni mecz na mundialu. Później afrykańska drużyna, która nie ma już szans na awans, pakuje walizki i leci do domu. Ale „Canarinhos” mają świadomość, że bój z zespołem, który nie ma już nic do stracenia, może stać się dla nich śmiertelną pułapką. -Widzieliśmy już, jak z gry wypadają czołowe drużyny. Musimy utrzymać wysoki poziom koncentracji i ostrożności, pamiętając, że jeszcze się nie zakwalifikowaliśmy do kolejnego etapu - przestrzega selekcjoner Luiz Felipe Scolari. W zależności od wyniku spotkania Brazylia-Kamerun i wyniku meczu Chorwacja-Meksyk, Brazylijczycy mogą wyjść z grupy A na pierwszym miejscu – ale też sensacyjnie odpaść z turnieju.
 • Drużyny MŚ 2014: Brazylia

  Kiedy 12 czerwca w meczu otwarcia mundialu Brazylijczycy wybiegną na boisko, by zmierzyć się z Chorwacją, będą dźwigać na swoich barkach oczekiwania całego kraju. Kibice inwestują swoje uczucia i nadzieje głównie w jednego człowieka – napastnika Barcelony, Neymara. Jego kolega z reprezentacji, David Luiz, wierzy, że były gwiazdor Santosu będzie błyszczał na mundialu w Brazylii. Gospodarz turnieju w grupie A ma za rywali Chorwację, Meksyk i Kamerun. Reprezentację Brazylii podczas mundialu prowadzić będzie doświadczony Luiz Felipe Scolari, który już wcześniej wywalczył z nią mistrzostwo świata. Stało się to w 2002 r. na piłkarskich arenach Korei Południowej i Japonii.
 • Wyrósł w biedzie, dziś zarabia miliony

  Neymar, dziś zawodnik FC Barcelona i napastnik reprezentacji Brazylii, swoją przygodę z piłką rozpoczął od gry w futsal, czyli halową piłkę nożną. Dla wielu brazylijskich piłkarzy jest to etap, który otwiera im drogę do kariery zawodowej. Jeden z najbogatszych piłkarzy świata urodził się w niezamożnej rodzinie w Moji das Cruzes. Po wyjeździe do Hiszpanii nie stracił jednak kontaktu z rodzinnym miastem. Zaangażował się w pomoc dzieciom z najuboższych rodzin; wspiera również kościół ewangelicki, do którego uczęszczał. Chociaż ostatni sezon nie był dla Neymara zbyt udany, jego fani wierzą, że podczas Mistrzostw Świata w Brazylii piłkarz pokaże, na co go stać.