NewConnect

Artykuły - NewConnect (3401)

 • Polscy weterani branży gier szykują debiuty na giełdzie

  Polscy weterani branży gier szykują debiuty na giełdzie

  ​Nie jeden, nie dwóch, a czterech zasłużonych twórców gier z Polski planuje w najbliższej przyszłości zadebiutować na giełdzie, w indeksie NewConnect. Głównym motorem napędowym dla takich pomysłów jest firma wydawnicza PlayWay, fundująca obecnie dziesiątki projektów w naszym kraju.
 • Pandemia nie zachwiała rynkiem NewConnect. Wartość obrotu akcjami wzrosła o ponad 1000 proc.

  Pandemia nie zachwiała rynkiem NewConnect. Wartość obrotu akcjami wzrosła o ponad 1000 proc.

  W pierwszych pięciu miesiącach br. NewConnect był świadkiem czterech debiutów. Natomiast w analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano ich siedem. W kwietniu wartość obrotu akcjami wzrosła o ponad 1000 proc. rok do roku i wyniosła 1,1 mld zł. Z kolei od stycznia do maja otwarto ponad 60 tys. nowych rachunków maklerskich. Dla porównania, w ostatnim kwartale 2019 roku przybyło ich niespełna 7 tys. Obecnie największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się spółki z branży gamingowej, biotechnologicznej, IT oraz e-commerce.
 • NewConnect otrzymał status SME Growth Market

  NewConnect otrzymał status SME Growth Market

  Emitenci notowani na SME Growth Market skorzystają ze złagodzonych obowiązków informacyjnych wynikających z rozporządzenia MAR. Emitentów z SME Growth Market obowiązują również ułatwienia w procesie sporządzania prospektu. W ramach inicjatywy Capital Market Union Komisja Europejska pracuje nad dalszymi ułatwieniami dla spółek notowanych na SME Growth Markets.
 • Kurs Medinice wzrósł o 0,15 proc. na otwarciu w dniu debiutu na NewConnect

  Kurs Medinice, spółki zajmującej się badaniami i komercjalizacją wynalazków z obszaru kardiologii, na otwarciu w dniu debiutu na NewConnect wzrósł o 0,15 proc. do 13,02 zł.
 • Polska Meat przechodzi z New Connect na GPW. Celem ekspansja na rynek handlu detalicznego w Afryce

  Polska Meat przechodzi z New Connect na GPW. Celem ekspansja na rynek handlu detalicznego w Afryce

  Iberdigest - hiszpański koncern handlujący mięsem przenosi swoją siedzibę do Gdyni. Polska Meat - jej spółka córka przejmuje w niej udziały, dzięki czemu w Polsce powstanie siedziba koncernu z jej centrum operacyjnym, finansowym i zarządczym. Ogłasza również swoje plany na rozszerzenie działalności w Afryce.
 • Polski equity crowdfunding czeka duży wzrost. Za kilka lat rynek wart nawet miliard

  Polski equity crowdfunding czeka duży wzrost. Za kilka lat rynek wart nawet miliard

  Według ekspertów, podniesienie obecnego limitu kwoty oferty publicznej papierów wartościowych bez prospektu emisyjnego ze 100 tys. do 1 mln euro, wywoła wysyp sprzedaży akcji na nienadzorowanym rynku.
 • Kurs spółki Śląskie Kamienice w debiucie na NewConnect wzrósł

  Kurs akcji - działającej w sektorze handlu i wynajmu nieruchomościami - spółki Śląskie Kamienice w debiucie na rynku NewConnect wzrósł o 10,8 proc., do 4,3 zł. Kurs odniesienia to 3,88 zł.
 • GLG Pharma uplasowała wszystkie akcje zaoferowane w prywatnej emisji, pozyskując 3 mln zł na dalszy rozwój

  GLG Pharma SA - notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna będąca właścicielem innowacyjnego projektu onkologicznego z zastosowaniem wobec potrójnie negatywnego raka piersi (TNBC) - z sukcesem zakończyła prywatną emisję akcji serii F. W wyniku oferty uplasowano wszystkie z 1,3 mln oferowanych akcji po cenie emisyjnej 2,25 zł za walor, co pozwoliło na pozyskanie zakładanych 2,93 mln zł. Pozyskane środki posłużą realizacji projektu TNBC, a także przygotowaniu do rozpoczęcia kolejnych projektów onkologicznych. W najbliższych tygodniach spółka planuje przedstawić średnioterminowe plany rozwoju.
 • Geotrans podsumowuje udany I kwartał 2017 r.

  Geotrans, podmiot zajmujący się gospodarką odpadową w branży ochrony środowiska, opublikował kolejne dobre wyniki finansowe. 4,49 mln zł przychodów, 0,85 mln zł EBITDA i 0,64 mln zł zysku netto to rezultaty świadczące o powtarzalności i systematyczności działalności. Zgodnie z opublikowaną w kwietniu strategią na lata 2017-2020, intencją spółki jest ugruntowanie pozycji lidera w branży zagospodarowywania ustabilizowanych osadów ściekowych.
 • ABS Investment SA osiąga wysoki zysk netto w 1 kw. 2017 r.

  ABS Investment SA, spółka notowana na rynku NewConnect od lutego 2011 r., zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą, zanotowała 0,6 mln zł zysku netto w I kw. 2017 r. wobec 0,09 mln zł rok wcześniej. Osiągnięcie wyraźnej poprawy wyników finansowych było rezultatem prowadzenia efektywnej działalności inwestycyjnej.

Filmy - NewConnect (2)

 • GPW: Nowe obowiązki spółek z NewConnect

  Za 9 miesięcy zaczną obowiązywać na NC nowe zasady obowiązków informacyjnych. Będą one takie same, jak w innych krajach Unii Europejskiej. Z nowymi przepisami pojawią się nowe kary za nieprzestrzeganie regulacji. Mogą być one bardzo dotkliwe.
 • Nawet o 30 proc. może wzrosnąć polski rynek fuzji i przejęć w 2015 roku

  Na polskim rynku można oczekiwać wyraźnego wzrostu liczny fuzji i przejęć. Nawet pomijając sprzedaż roku, czyli zmianę właściciela TVN-u, liczba takich transakcji może w najbliższych miesiącach wzrosnąć o 20-30 proc. Natomiast dla inwestorów zainteresowanych rynkiem alternatywnym dobry czas może nadejść po wakacjach. – W tej chwili wchodzimy w taką fazę rozwoju rynku, gdzie mamy polskie firmy, które wnoszą autentyczną wartość dodaną i w pewnych obszarach są dużo bardziej rozwinięte niż nawet ich ekwiwalenty zagraniczne – mówi Marcin Duszyński, prezes zarządu Capital One Advisers. – Stąd koncerny zagraniczne bardzo chętnie kupują takie firmy, których technologie, organizacje czy pomysł na biznes można kopiować na rynki macierzyste.