new york

Artykuły - New york (201)

 • Trump nie powinien być prezydentem USA?

  Trump nie powinien być prezydentem USA?

  Od samego początku było jasne, że poglądy Donalda Trumpa są raczej pochodną groźnego impulsu i cynizmu niż przemyślanej polityki - pisze "New York Times" w artykule redakcyjnym "Dlaczego Donald Trump nie powinien być prezydentem".
 • Yellen potwierdziła gołębi kierunek

  Janet Yellen wypowiedziała się wczoraj wieczorem (naszego czasu) w Economic Club of the New York. Jej wystąpienie powszechnie odebrano jako dość gołębie, a zatem również jako potwierdzenie gołębiego stanowiska zaprezentowanego podczas ostatniego posiedzenia Fed.
 • "INYT" w wersji na Tajlandię bez artykułu o złym stanie państwa

  "INYT" w wersji na Tajlandię bez artykułu o złym stanie państwa

  Tajlandzkie wydanie dziennika "International New York Times" ukazało się we wtorek z pustą pierwszą stroną. To reakcja na odmowę ze strony lokalnej drukarni opublikowania artykułu opisującego złą sytuację, przede wszystkim gospodarczą, w kraju.
 • Dolar stracił po słabych danych

  Wszystkie publikowane dzisiaj odczyty z USA były rozczarowujące. Trudno tu, zatem o przypadek. Produkcja przemysłowa spadła w kwietniu o 0,3 proc. m/m, a indeks nastrojów konsumenckich w połowie maja zjechał do 88,6 pkt. z 95,9 pkt. w kwietniu. Z kolei odbicie regionalnego New York FED Mfg było niewielkie, bo do 3,09 pkt. w maju wobec szacowanych 5 pkt.
 • Milestone Medical Inc. Annual Meeting and Proxy Card

  GENERAL MEETING OF SHAREHOLDERS The Annual Shareholders Meeting of Milestone Medical Inc. will be held on June 17, 2015 at 11:00am at the offices of Golenbock, Eisman, Assor, Bell & Peskoe LLP, located at 437 Madison Avenue, New York, New York 10022. See Proxy Statement AttachedOsoby reprezentujące spółkę:Joseph D'Agostino - CFO
 • Problemy ekonomiczne Rosji prowadzą do protestów ws. pensji

  Problemy ekonomiczne Rosji prowadzą do protestów ws. pensji

  Międzynarodowe sankcje, konflikt na wschodzie Ukrainy i spadające ceny ropy naftowej i gazu wpływają na sytuację gospodarczą Rosji i prowadzą do protestów różnych grup zawodowych, które nie otrzymują wynagrodzeń - relacjonował w tym tygodniu "New York Times".
 • David Villa na Wall Street

  Najlepszy strzelec w historii piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii David Villa, występujący w New York City FC jest gwiazdą nie tylko na boisku. W przerwie rozgrywek ligi MLS w związku z meczem ekipy USA, kapitan drużyny otworzył notowania giełdy nowojorskiej.
 • Dolar zignorował słabsze dane o produkcji przemysłowej

  Opublikowane dzisiaj dane makro z USA raczej nie powinny sprzyjać dolarowi. Wskaźnik New York FED Mfg. wzrósł w listopadzie do 10,16 pkt. wobec oczekiwanych 11 pkt. (w październiku było to 6,17 pkt.). Teoretycznie zgodnie z rynkiem, ale bez rewelacji (chociaż te odczyty i tak bywają dość zmienne).
 • Tempo wzrostu gospodarki Chin najsłabsze od 2009 roku

  Tempo wzrostu gospodarki Chin najsłabsze od 2009 roku

  Tempo wzrostu chińskiej gospodarki jest najsłabsze od 5 lat - w trzecim kwartale PKB wzrósł o 7,3 proc. Budzi to niepokój o globalną gospodarkę - informuje "New York Times".
 • MSZ: "The New York Times" o polskim sukcesie gospodarczym

  "The New York Times" o polskim sukcesie gospodarczym: "Polska od dawna jest najważniejszym i modelowym przykładem post-sowieckiej transformacji".

Filmy - New york (1)

 • Super Bowl. Mały goryl wytypował zwycięzcę. Wideo

  Mimo że od sukcesu ośmiornicy Paul, która bezbłędnie przewidywała wyniki mistrzostw świata w piłkę nożną minęło już ponad osiem lat, to nadal popularnością cieszy się typowanie wyników przez zwierzęta. Tym razem bohaterem jest mały goryl Saambili z Dallas Zoo, który stawia na zwycięstwo Los Angeles Rams w starciu z New England Patriots'.