New Order

Artykuły - New Order (41)

 • Peter Hook: Nigdy nie przepracowaliśmy traumy po stracie Iana Curtisa

  Peter Hook: Nigdy nie przepracowaliśmy traumy po stracie Iana Curtisa

  Peter Hook, legendarny basista Joy Division oraz New Order odwiedził właśnie Polskę ze swoim projektem The Light. Podczas koncertu we Wrocławiu zaprezentował publiczności kompozycje Joy Division z albumu "Substance" oraz najbardziej popularne utwory New Order. Przy tej okazji udało nam się porozmawiać z nim m.in. o Ianie Curtisie, manchesterskiej scenie muzycznej, pisaniu książek i młodzieży noszącej koszulki z pewnym znakiem graficznym.
 • Peter Hook vs New Order

  Peter Hook vs New Order

  W grudniu media obiegła informacja, że Peter Hook pozywa byłych kolegów z New Oder na 3,5 miliona dolarów. Na tyle bowiem wycenił bezprawne zawłaszczenie tantiem.
 • New Order powraca (nowy album "Music Complete")

  New Order powraca (nowy album "Music Complete")

  Fani zespołu New Order długo czekali na ten moment. Po długiej przerwie formacja ponownie weszła do studia, czego rezultatem jest album "Music Complete". Nowa płyta trafi na półki sklepowe 25 września. Jest to pierwszy album zespołu od 2005 roku.
 • New Order "Blue Monday": Dyskotekowy przebój, który nie jest o depresji

  New Order "Blue Monday": Dyskotekowy przebój, który nie jest o depresji

  Blue Monday to potocznie nazwa najbardziej depresyjnego dnia, który przypada zawsze na ostatni poniedziałek w pełnym tygodniu stycznia. W 2015 roku wyliczono, że jest to 19 stycznia. Z "Niebieskim Poniedziałkiem" wielu ludziom luźno kojarzy się utwór "Blue Monday" New Order, jednak te powiązania są mocno nietrafione.
 • "Zagrałbym nawet w Bejrucie"

  "Zagrałbym nawet w Bejrucie"

  Do Polski na dwa koncerty w Krakowie (26 marca) i Warszawie (27 marca) przyjeżdża słynny brytyjski basista Peter Hook z zespołem The Light. Artysta zaprezentuje w naszym kraju muzykę kultowej formacji Joy Division, która rozpadła się po samobójczej śmierci wokalisty Iana Curtisa w 1980 roku. W rozmowie z Arturem Wróblewskim basista opowiedział nie tylko o kontrowersjach związanych z prezentacją utworów zespołu, ale też o kłótni w szeregach powstałej na zgliszczach Joy Division grupy New Order, która występuje obecnie bez Petera Hooka.
 • Wciąż czuje winę po śmierci kolegi

  Wciąż czuje winę po śmierci kolegi

  Znany z zespołów Joy Division i New Order basista Peter Hook opublikował wspomnienia, w których m.in. opisuje wydarzenia poprzedzające samobójczą śmierć wokalisty Iana Curtisa.
 • Open'er 2012: Szamanka rocka. Zabójczo dobra

  Open'er 2012: Szamanka rocka. Zabójczo dobra

  Sprawdźcie, co działo się pierwszego dnia 11. edycji festiwalu Open'er, który jak co roku odbywa się w Gdyni. Choć kapryśna pogoda przyniosła paskudne błoto, o czym mogą zaświadczyć nasze - pożal się, Boże - buty, to jednak wyborne koncerty zrekompensowały wszelkie niedogodności.
 • Olimpiada w Londynie: na otwarcie Duran Duran

  Olimpiada w Londynie: na otwarcie Duran Duran

  Poznaliśmy szczegóły muzycznej ceremonii towarzyszącej otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
 • New Order i Jamie Woon na Open'erze

  New Order i Jamie Woon na Open'erze

  New Order, autorzy najlepiej sprzedającego się tanecznego utworu wszech czasów oraz Jamie Woon, młoda twarz soulu i elektroniki, zagrają w lipcu w Gdyni.
 • Obwinia się o śmierć kolegi z zespołu

  Obwinia się o śmierć kolegi z zespołu

  Brytyjski muzyk Peter Hook postanowił podzielić się swoimi wspomnieniami z czasów gry w zespole Joy Division. Bohaterem książki basisty będzie zmarły śmiercią samobójczą wokalista Ian Curtis.

Filmy - New Order (1)

 • Open'er 2012: New Order i znakomita zabawa

  "Witajcie, przepraszamy, że nie było nas tutaj przez 30 lat. Ale cieszymy się, że wreszcie jesteśmy". Tak przywitał się z polskimi fanami lider New Order Bernard Sumner. Zobacz fragment koncertu zespołu.