Netia SA

Artykuły - Netia SA (245)

 • Cyfrowy Polsat idzie nie tylko po Netię

  Cyfrowy Polsat idzie nie tylko po Netię

  Cyfrowy Polsat wzywa do sprzedaży 119.349.971 akcji Netii oferując po 5,77 zł za papier - poinformował we wtorek pośredniczący w wezwaniu Trigon DM. Zdaniem analityków Netia ma ponad 1 mln klientów indywidualnych, posiada też ogólnopolską sieć dostępową, docierającą już obecnie do ponad 2,5 mln lokalizacji w całej Polsce, w tym ponad 800 największych biurowców.
 • Wynik Netii blisko konsensusu

  Wynik Netii blisko konsensusu

  Netia wypracowała w drugim kwartale 98,9 mln zł EBITDA - poinformowała spółka w komunikacie. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wyniku na poziomie 97,5 mln zł. Przychody operatora telekomunikacyjnego wyniosły 361,2 mln zł i również były zgodne z konsensusem PAP Biznes.
 • Netia chce refinansować 200 mln zł własnego długu

  Netia chce refinansować 200 mln zł własnego długu

  Netia rozpocznie wiążące negocjacje z konsorcjum mBanku, DnB Bank Polska i DnB Bank w sprawie refinansowania obecnego zadłużenia w wysokości 200 mln zł oraz z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w sprawie pozyskania dodatkowego finansowania ok. 200 mln zł na realizację projektu NGA - podała Netia.
 • Haitong Bank o spółkach sektora telekomunikacyjnego

  Haitong Bank o spółkach sektora telekomunikacyjnego

  Analitycy Haitong Bank bacznie obserwują w segmencie stacjonarnym falę modernizacji sieci FTTx, która wcześniej czy później zaostrzy konkurencję i być może spowoduje konsolidację. Zdaniem analityków Cyfrowy Polsat na poziomie fundamentalnym pozostaje najbardziej atrakcyjną inwestycją telekomunikacyjną.
 • Netia zapowiada rewolucyjne zmiany w sprzedaży i serwisie

  Netia zapowiada rewolucyjne zmiany w sprzedaży i serwisie

  Netia diametralnie zmienia własną filozofię działania. Agresywna sprzedaż przez kanały wychodzące do klienta zaczyna tracić sens - ocenia prezes spółki. Stawia na lokalną obsługę klientów.
 • Netia chce objąć 2,55 mln domów siecią światłowodów

  Netia chce objąć 2,55 mln domów siecią światłowodów

  Netia w ramach ogłoszonej modernizacji sieci chce objąć 2,55 mln gospodarstw domowych siecią światłowodową o prędkości 1 Gb/s - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.
 • Netia przygotowuje zmianę strategii w kierunku zintegrowanych usług

  Netia przygotowuje zmianę strategii w kierunku zintegrowanych usług

  Telekomunikacyjna Netia, pracuje nad korektą strategii, która ma zostać przedstawiona rynkowi w ciągu kilku tygodni. Rynek idzie w kierunku Rynek idzie w kierunku zintegrowanych usług dla klienta.
 • Netia myśli o NGA

  Netia myśli o NGA

  Zarząd Netii analizuje kilka możliwości inwestycyjnych - m.in. w sieć NGA - które przedstawi następnie radzie nadzorczej. Decyzja ma zostać podjęta w ciągu kilku tygodni. Wtedy również ma być podana informacja dotycząca rekomendowanej przez zarząd wysokości dywidendy. Spółka wypracowała w czwartym kwartale 2015 roku 13,9 mln zł straty netto, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się zysku na poziomie 2,9 mln zł.
 • Netia miała 8,3 mln zł zysku netto

  Netia wypracowała w trzecim kwartale 8,3 mln zł zysku netto, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się wyniku na poziomie 8,6 mln zł. Przychody operatora telekomunikacyjnego wyniosły 400,4 mln zł i również były zbliżone do konsensusu PAP, który wynosił 406,3 mln zł.
 • Prezes Netii Paweł Szymański odwołany

  Prezes Netii Paweł Szymański odwołany

  Rada nadzorcza Netii odwołała Pawła Szymańskiego z funkcji prezesa. Od 6 lipca, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące, do wykonywania czynności prezesa została delegowana Bogusława Matuszewska.

Filmy - Netia SA (3)

 • Netia chce być alternatywą dla ZAiKS

  Z obserwacji ZAiKS wynika, że coraz mniej firm unika opłat za odtwarzanie muzyki w lokalu. Zdarzają się przedsiębiorcy, którzy z muzyki rezygnują zupełnie, bo miesięczne koszty są zbyt wysokie. Netia ma pomysł, jak je obniżyć. Chce zaoferować przedsiębiorcom tanie pakiety z muzyką, za odtwarzanie których nie trzeba dodatkowo płacić. Miesięczne oszczędności mogą sięgać nawet 1 tys. zł. – Nie odtwarzam muzyki w salonie ze względu na wysokie koszty, jakie trzeba ponieść z tytułu podpisania licencji. Dowiadywałem się, że są to koszty rzędu 500 zł miesięcznie, a w skali roku jest to 6 tys. zł. Nie żyję z puszczania muzyki, tylko z usługi fryzjerskiej. Muzyka jest tylko dodatkiem umilającym klientom pobyt w salonie. Gdyby to były mniejsze koszty, z chęcią puszczałbym muzykę – mówi Marcin Szybejko, właściciel studia fryzjerskiego La Como. Piotr Wierzbicki, kierownik produktu w Netia, wyjaśnia, w jaki sposób jego firma może pomóc przedsiębiorcom. – „Muzyka dla Firm” jest to usługa dla wszystkich klientów Netii, którzy chcą publicznie oraz bez dodatkowych opłat odtworzyć muzykę w swoich lokalach. Jest to muzyka na licencji royalty free – klient dostaje 10 predefiniowanych playlist, które zmieniają się co kwartał, urządzenie Set Top Box oraz możliwość odtwarzania utworów muzycznych w aplikacji online.
 • Netia stawia na rozwój oferty telewizyjnej

  Netia zapowiada, że do końca przyszłego roku podwoi liczbę abonentów usługi Telewizji Osobistej Netii i będzie ich 200 tys. Docelowo TV ma być czołowym produktem w portfolio operatora. Jak podkreśla Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii – obecna liczba użytkowników pokazuje, że rynek jest już gotowy na taką usługę.
 • Netia będzie sprzedawać prąd

  Netia przy współpracy z RWE Polska będzie sprzedawać energię elektryczną swoim klientom. Oferta skierowana jest wyłącznie do klientów biznesowych. – Sprzedaż energii jest podobna do sprzedaży usług telekomunikacyjnych. Mamy szerokie kompetencje w tym zakresie – podkreśla Piotr Kolasiński z Netii. Spółka liczy, że nowe rozwiązanie stanie się w ciągu dwóch lat znaczącym źródłem przychodów.