negocjacje

Artykuły - Negocjacje (670)

 • Jak negocjować cenę mieszkania deweloperskiego?

  Jak negocjować cenę mieszkania deweloperskiego?

  Negocjacje ceny mieszkania nigdy nie są łatwe. A na pewno do łatwych i przyjemnych nie należą pertraktacje z deweloperem. Warto jednak pamiętać, że choć na wstępie deweloper może sprawiać wrażenie nieprzystępnego, to jednak w większości przypadków zgadza się nieco obniżyć początkową cenę mieszkania. Żaden deweloper nie pozwoli jednak potraktować siebie jak cytryny i nie da się "wycisnąć".
 • Deutsche Bank i Commerzbank bez porozumienia zakończyły negocjacje w sprawie fuzji

  Deutsche Bank i Commerzbank bez porozumienia zakończyły negocjacje w sprawie fuzji

  Deutsche Bank i Commerzbank bez porozumienia zakończyły negocjacje ws. fuzji. Połączenie banków nie wygenerowałaby wystarczających korzyści, które mogłyby zrekompensować ewentualne ryzyka związane z przeprowadzeniem tej operacji, kosztami restrukturyzacji oraz wymogami kapitałowymi - podały w czwartek banki w oświadczeniach.
 • Taksówkarze zawieszają protest, od środy negocjacje w RDS

  Taksówkarze zawieszają protest, od środy negocjacje w RDS

  - Taksówkarze zawieszają protest, w środę o godz. 12 rozpoczynają się negocjacje przedstawicieli taksówkarzy z przedstawicielami resortów, m.in. MPiT, MS, MSWiA i MF, a także UOKiK - poinformował we wtorek przewodniczący mazowieckiego NSZZ "Solidarność" Rafał Piotr Jurek.
 • "Times": Wielka Brytania zapłaci UE dodatkowe 2 mld euro?

  "Times": Wielka Brytania zapłaci UE dodatkowe 2 mld euro?

  Dwa miliardy euro - tyle według "Timesa" będzie musiała zapłacić Wielka Brytania, zanim uzgodni z Unią Europejską pobrexitową umowę handlową. Gazeta twierdzi, że Bruksela chce, by Londyn wypłacił Wspólnocie zadośćuczynienie za to, iż nieskutecznie walczy z oszustwami celnymi dokonywanymi przez chińskie gangi.
 • Azjatycka etykieta biznesowa. Jak przeprowadzić udane negocjacje w Chinach?

  Azjatycka etykieta biznesowa. Jak przeprowadzić udane negocjacje w Chinach?

  Coraz więcej polskich firm decyduje się na podjęcie współpracy handlowej z Chinami. Jednak, aby negocjacje ze stroną chińską były udane, należy wywrzeć dobre wrażenie na potencjalnym kontrahencie. Wymaga to podstawowej znajomości kultury i zachowań, które w Państwie Środka uznawane są za pożądane, bądź przeciwnie - tych, których w relacjach biznesowych trzeba unikać.
 • W Orlenie negocjacje w sprawie podwyżek płac

  W Orlenie negocjacje w sprawie podwyżek płac

  W Orlenie zaczęły się negocjacje między zarządem spółki a działającymi tam związkami zawodowymi w sprawie tegorocznych podwyżek płac dla pracowników. Zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, termin zawarcia porozumienia upływa z końcem lutego.
 • Jest porozumienie Grecji z wierzycielami

  Jest porozumienie Grecji z wierzycielami

  Grecja i jej międzynarodowi wierzyciele porozumieli się w sprawie trzeciego wielomiliardowego pakietu ratunkowego - poinformowało we wtorek rano źródło w greckim ministerstwie finansów, cytowane przez agencję Reutera.
 • Trwają negocjacje w sprawie uwolnienia polskiego misjonarza

  Trwają negocjacje w sprawie uwolnienia polskiego misjonarza

  ​Rząd Republiki Środkowoafrykańskiej negocjuje z porywaczami księdza Mateusza Dziedzica. To bardzo wytężone rozmowy.
 • Nikt nie chce renomowanej firmy za 270 mln zł. 830 osób na bruk?

  Nikt nie chce renomowanej firmy za 270 mln zł. 830 osób na bruk?

  Nie ma chętnych na FagorMastercook we Wrocławiu, gdzie pracuje 830 osób.
 • ​Polacy nie lubią negocjować podwyżek, bo nie wiedzą, jak to robić

  ​Polacy nie lubią negocjować podwyżek, bo nie wiedzą, jak to robić

  70 proc. Polaków przyznaje, że nie lubi rozmawiać z pracodawcą na temat podwyżki - wynika z danych portalu Monsterpolska.pl. Główną przyczyną jest brak wiedzy, jak taką rozmowę rozpocząć i przeprowadzić. Pracownikom brakuje też znajomości technik negocjacyjnych. Na świecie najlepiej z rozmowami o podwyżce radzą sobie mieszkańcy Indii.

Filmy - Negocjacje (11)

 • Rzecznik KE: Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia negocjacji ws. brexitu

  Rzecznik Komisji Europejskiej przyznał, że Wielka Brytania poinformowała urzędników Unii o uruchomieniu art. 50 Traktatu UE 29 marca, a tym samym rozpoczęciu procesu opuszczania Unii Europejskiej. Margaritis Schinas podkreślił również, że Komisja Europejska jest gotowa do rozpoczęcia negocjacji ws. brexitu
 • Stany Zjednoczone zawieszają rozmowy z Rosją w sprawie przywrócenia zawieszenia broni w Syrii

  Departament Stanu USA ogłosił w poniedziałek, że zawiesza rozmowy z Rosją mające na celu ustanowienie rozejmu w Syrii, oskarżając stronę rosyjską, że nie wypełniła zobowiązań wynikających z umowy o zawieszeniu broni zawartej 9 września w Genewie.
 • Czy kryzys grecki zagrozi Polsce?

  Czy fakt, że grecki rząd wciąż nie porozumiał się z zagranicznymi wierzycielami, może oznaczać kłopoty także dla Polski? Jak ocenia Michał Popiołek, Head of Structured and Mezzanine Finance w mBank, powodów do większych obaw nie ma. Liczba polskich inwestycji w Grecji jest znikoma; konsekwencje greckiego kryzysu mogą nas jednak dotknąć pośrednio - a to dlatego, że jednym z głównych inwestorów zarówno na tamtejszym rynku, jak i w Polsce, są Niemcy.
 • Arłukowicz: Powiedzieli mi „Te pieniądze należą się nam jak psu buda”

  Trzeba skończyć ten chocholi taniec na przełomie roku. Negocjator z Porozumienia Zielonogórskiego powiedział mi, że "dodatkowe pieniądze należą im się jak psu buda". Mówię jasno: nie można szantażować pacjentów. Dzieje się to od kilkunastu lat – tak o negocjacjach z Porozumieniem Zielonogórskim mówi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz w Kontrwywiadzie RMF FM.