Sport - NBC

Artykuły - NBC (4)

 • Murdoch stracił prawa do Premier League. Powstaną nowe rozgrywki?

  Murdoch stracił prawa do Premier League. Powstaną nowe rozgrywki?

  Twarda walka dwóch amerykańskich stacji telewizyjnych - Fox oraz NBC - o prawa do pokazywania w USA meczów angielskiej Premier League, zakończyła się porażką pierwszego z wymienionych koncernów, dotychczasowego nadawcy, należącego do znanego magnata świata telewizji, Ruperta Murdocha.
 • 4 mld dolarów za prawa do transmisji czterech olimpiad

  4 mld dolarów za prawa do transmisji czterech olimpiad

  NBC pozyskała prawa do pokazywania czterech najbliższych igrzysk olimpijskich w Stanach Zjednoczonych w 2014, 2016, 2018 i 2020 roku. Kosztowało to amerykańską sieć telewizyjną 4 miliardy dolarów.
 • Igrzyska zdetronizowały w USA "Idola"

  Igrzyska zdetronizowały w USA "Idola"

  Trzy zwycięstwa amerykańskich sportowców na igrzyskach w Vancouver - Lindsey Vonn w zjeździe, Shauna White'a w snowboardowej konkurencji halfpipe i Shaniego Davisa w łyżwiarskim wyścigu na 1000 metrów - obejrzało w środę w telewizji NBC aż 30,1 mln widzów.
 • NBC Universal straci na igrzyskach

  NBC Universal straci na igrzyskach

  Jeden z największych potentatów na rynku medialnym, amerykańska firma NBC Universal, na miesiąc przed rozpoczęciem XXI zimowych igrzysk Vancouver 2010 przyznała, że spodziewa się strat finansowych. Związane to jest z mniejszym niż cztery lata temu zainteresowaniem w nabyciu praw do transmisji zawodów olimpijskich.