nazwy

Artykuły - Nazwy (660)

 • PKP Intercity - pociągi zmienią nazwy

  PKP Intercity - pociągi zmienią nazwy

  Właśnie skończyło się głosowanie na nowe nazwy pociągów PKP Intercity. Przewoźnik szuka nowych nazw dla dziesięciu połączeń. Propozycje znalazły się na stronie internetowej firmy.
 • PKP Intercity podnosi ceny Biletu podróżnika. Można go kupić w internecie

  PKP Intercity podnosi ceny Biletu podróżnika. Można go kupić w internecie

  Niespodziewanie, od dzisiaj (22 września) wzrasta cena popularnej oferty promocyjnych PKP Intercity - Biletu podrożnika. Oferta zmienia też nazwę.
 • Polityczny zamęt: Sąsiedzi ostro walczą o przysmak

  Polityczny zamęt: Sąsiedzi ostro walczą o przysmak

  Austria i Słowenia prowadzą unijny spór o ulubioną kiełbasę. Z ostrą reakcją austriackiego rządu spotkał się wniosek słoweńskich władz o uzyskanie Chronionej Nazwy Pochodzenia na słoweńską kiełbasę "Kranjska".
 • Państwo bez nazwy, czyli jak bardzo umowna jest tożsamość narodowa

  Państwo bez nazwy, czyli jak bardzo umowna jest tożsamość narodowa

  Spór Grecji i Macedonii o nazwę tej ostatniej sprowadza kwestię tożsamości narodowej do jej istoty: umowności. Bo spojrzenie Polski na kwestię narodu nie jest jedynym obowiązującym. A przy okazji można dowiedzieć się kilku naprawdę niesamowitych teorii na temat pochodzenia Słowian.
 • "Śpiewanie piosenki nie tworzy prawa"

  "Śpiewanie piosenki nie tworzy prawa"

  Amerykańska gwiazda pop Madonna walczy w sądzie o prawa do nazwy "Material Girl". To nie tylko tytuł wielkiego przeboju piosenkarki, ale również nazwa firmy odzieżowej Madonny.
 • Wygrała prawa do nazwy swojego byłego zespołu

  Wygrała prawa do nazwy swojego byłego zespołu

  Czy przyszłość dziewczęcego tria Sugababes stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak była wokalistka grupy Mutya Buena wygrała proces o prawa do nazwy zespołu?
 • Wojna o De Mono

  Wojna o De Mono

  Ciągle nie widać finału sporu o zespół De Mono. O prawa do używania jego nazwy walczą przed sądem założyciel zespołu Marek Kościkiewicz oraz wokalista Andrzej Krzywy.
 • Zmiana nazwy spółki zależnej (z Privilege Capital Management S.A. na WDM Capital S.A.)

  Zarząd Domu Maklerskiego WDM S.A. (dalej "Spółka") informuje, iż w dniu 11 października 2010 r. Walne Zgromadzenie Privilege Capital Management S.A. (spółka zależna Domu Maklerskiego WDM S.A.) podjęło uchwałę o zmianie nazwy Privilege Capital Management S.A. na WDM Capital S.A. Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu - Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.
 • Komunikat Zarządu GPW w związku ze zmianą nazwy Emitenta

  Raport bieżący nr 66/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KCI S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 08 października 2010 r. Spółka otrzymała komunikat Zarządu Giełdy Papierów Wartosciowych w Warszawie S.A. z dnia 08 października 2010 r. o następującej treści: "Zarząd Giełdy Papierów Wartosciowych w Warszawie S.A. informuje, że w związku ze zmianą firmy spółki PONAR S.A. na KCI S.A., począwszy od dnia 11 października 2010
 • Raport miesięczny za wrzesień 2010

  Zarząd MEDIACAP SA (poprzednia nazwa EM Lab SA) przekazuje do publicznej wiadomości raport miesięczny za wrzesień 2010. I. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w otoczeniu rynkowym emitenta, które w ocenie emitenta mogą mieć w przyszłości istotne skutki dla kondycji finansowej oraz wyników finansowych emitenta. Rok 2010 jest czasem umiarkowanego wzrostu rynku wydatków marketingowych po jego znaczącym spadku w roku poprzedzającym. Ostatnio publikowane