naziemna telewizja cyfrowa

Artykuły - Naziemna telewizja cyfrowa (150)

 • MEC: Kanały ósmego mulitpleksu słabo kojarzone przez widzów

  MEC: Kanały ósmego mulitpleksu słabo kojarzone przez widzów

  Rozczarowujące wyniki oglądalności stacji z ósmego multipleksu (MUX 8) wynikają m.in. z ich słabej znajomości przez polskich widzów. Badanie MEC pokazuje, że nadal niewiele ponad jedna trzecia polskich internautów wie o poszerzeniu oferty naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Najmocniejszą markę zbudowała dotychczas Nowa TV.
 • MEC: 23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację

  MEC: 23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację

  23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację z usług płatnej telewizji ("cord-cutting") - wynika z badania "Projekt Cyfrowizja III" agencji mediowej MEC.
 • Rozpoczął nadawanie pierwszy kanał na MUX8

  Rozpoczął nadawanie pierwszy kanał na MUX8

  Zoom TV - którego nadawcą jest Cable Television Networks & Partners sp. z o.o. - rozpoczął emisję. Wielkie otwarcie nowego kanału miało miejsce podczas uroczystej Gali 43. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2016 w Łodzi, we wtorek 25 października, o 20:07.
 • MUX 8: Wiemy, kiedy zaczną nadawać dwa kanały

  MUX 8: Wiemy, kiedy zaczną nadawać dwa kanały

  Cable Television Networks & Partners sp. z o.o. poinformowała, że kanał Zoom TV rozpocznie nadawanie w multipleksie 8. (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej 25 października br. o godz. 20:07. Uroczysta inauguracja kanału będzie miała miejsce podczas 43. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2016 w Łodzi.
 • TVP Info HD startuje w MUX 3

  TVP Info HD startuje w MUX 3

  Telewizja Polska poinformowała, że w nocy z 29 na 30 września 2016 roku (z czwartku na piątek) nastąpi zmiana w emisji programu TVP Info w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Program TVP Info w multipleksie MUX 3 będzie nadawany w wysokiej rozdzielczości HD. TVP Info HD będzie już trzecim kanałem Telewizji Polskiej nadawanym w HD w ramach naziemnej telewizji cyfrowej - obok TVP1 HD i TVP2 HD.
 • Od 28.09 8TV zamiast Eska TV w MUX 1

  Od 28.09 8TV zamiast Eska TV w MUX 1

  28 września 2016 roku do oferty kanałów dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej dołączy nowy kanał należący do Grupy ZPR Media. 8TV zastąpi obecny dotąd w MUX 1 kanał muzyczny Eska TV - poinformował nadawca.
 • TVP Polonia jednak zniknie z MUX 3

  TVP Polonia jednak zniknie z MUX 3

  Potwierdziły się wcześniejsze informacje o planach usunięcia kanału TVP Polonia z oferty MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja satkurier.pl, wyznaczono już dokładną datę wyłączenia tego kanału z DVB-T. Na razie nie wiadomo, jaki kanał wejdzie w to miejsce. Wcześniej była mowa o TVP Sport lub TVP Info w HD, ale TVP nie komunikuje oficjalnie, co by to miało być.
 • Telewizja naziemna w przyszłości płatna?

  Telewizja naziemna w przyszłości płatna?

  W 2017 roku kanały nadawców komercyjnych RTL, ProSieben, SAT.1 i VOX w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech zostaną zakodowane. Będzie to się wiązało ze wprowadzeniem miesięcznej opłaty za dostęp do tych kanałów. Czy Polska pójdzie za przykładem Niemiec i za możliwość oglądania popularnych polskich kanałów w NTC również trzeba będzie w przyszłości płacić?
 • MUX 8 dopiero na Boże Narodzenie?

  MUX 8 dopiero na Boże Narodzenie?

  Nadal toczy się proces odwoławczy w sprawie operatora MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej. Przypomnijmy, że w połowie lipca ub.r. ogłoszono, iż operatorem zostanie EmiTel. Jednak dwóch operatorów zdecydowało się złożyć odwołania od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) - Polski Operator Telewizyjny (POT) i Grupa ZPR Media. POT to spółka Grupy TVN i Telewizji Polsat. Odwołania nie złożyła Telewizja Polska, która również wzięła udział w konkursie na operatora MUX 8.
 • TVP, TVN i Polsat mogą mieć kłopot z MUX-8

  TVP, TVN i Polsat mogą mieć kłopot z MUX-8

  Od wielu lat udział w rynku telewizyjnych gigantów, takich jak TVP1, TVP2, TVN i Polsat, kurczy się z powodu naziemnej telewizji cyfrowej i ponad 100 kanałów tematycznych. Za kilka miesięcy dojdzie do tego jeszcze ósmy multipleks naziemny, gdzie, jak wiele na to wskazuje, pojawiają się ciekawsze kanały niż w dotychczasowych. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że były dyrektor TVP2 Wojciech Pawlak został szefem kanału telewizyjnego WP1. Portal Wirtualne Media spekulował nawet, że twarzą serwisu informacyjnego nowej telewizji będzie Piotr Kraśko, dotychczasowa twarz "Wiadomości" TVP1.

Filmy - Naziemna telewizja cyfrowa (3)

 • TVP chce zrezygnować z nadawania przez satelitę Astra. To problem dla ok. 6 mln Polonii w Europie

  Od 1 stycznia 2015 r. TVP zamierza przestać nadawać przez satelitę Astra z pozycji 19,2E. Na satelicie pozostanie jedynie niekodowana TVP Polonia, ale zamiast przez Astrę TVP będzie nadawać tę stację przez satelitę Hot Bird. Oferta tej stacji może stać się niedostępna dla prawie 6 milionowej Polonii mieszkającej w Europie. Nie pozostanie to bez wpływu również na odbiorców w Polsce ‒ dziś w ten sposób programy TVP odbiera 2,5 mln gospodarstw domowych. ‒ Ta zapowiedź dla nas jest dosyć zaskakująca, bo oznaczałoby to, że telewizja publiczna niejako rezygnuje z dodatkowych zasięgów, które ma od lat – mówi Marcin Ornass-Kubacki, prezes zarządu ASTRA CEE. ‒ Diaspora polska, żeby odbierać sygnał Polonii poza krajem, będzie musiała ponieść dodatkowy koszt. Jest to utrudnienie, szczególnie dla starszych ludzi, takie głosy docierają do nas z zagranicy.
 • Ponad milion osób może mieć problem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowe

  Ponad 500 tys. Polaków ma problemy z dostępem do ogólnopolskich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, ponad milion nie może odbierać właściwej wersji programu regionalnego TVP. Rozwiązaniem problemu może być udostępnienie sygnału satelitarnego – tak jak ma to miejsce w innych krajach Europy. – W większości krajów europejskich, gdzie proces cyfryzacji również się zakończył lub trwa, kanały telewizyjne i radiowe nadawane naziemne są replikowane na satelicie. Dzięki takiemu rozwiązaniu w Polsce przeciętny Kowalski, jeśli miałby problemy z odbiorem naziemnym, bo mieszka w Tatrach albo na ścianie wschodniej, gdzie są zakłócenia sygnału, wystarczy, że zamontowałby niedużą antenę satelitarną i wtedy te same kanały lub dodatkowo jeszcze inne mógłby odbierać satelitarnie – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Marcin Ornass-Kubacki, prezes zarządu Astra Central Eastern Europe. W wyniku procesu cyfryzacji naziemnej, zakończonego w lipcu ubiegłego roku, wiele gospodarstw domowych w Polsce utraciło dostęp do sygnału telewizyjnego. Z analiz Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, iż utrudnienia dotknęły kilkaset tysięcy obywateli (w zależności od multipleksu). Dodatkowo ponad milion nie ma dostępu do właściwej wersji programu regionalnego TVP.
 • Rynek RTV kurczy się

  Rynek RTV w Polsce wchodzi w okres stagnacji. Producenci podkreślają, że wzrosty sprzedaży telewizorów z poprzednich lat, spowodowane np. przejściem na naziemną telewizję cyfrową, w najbliższym czasie się nie powtórzą. Wciąż najpopularniejsze są telewizory ze średniej półki, o przekątnej 40 cali, choć rozmiar wybieranego sprzętu w kolejnych latach ma się zwiększać. Komentuje Cezary Urynowicz, dyrektor marketingu Sharp Polska.