nawozy

Artykuły - Nawozy (34)

 • Grupa Azoty podaje wyniki za II kw. 2020 r. Koniec niskich cen gazu

  Grupa Azoty podaje wyniki za II kw. 2020 r. Koniec niskich cen gazu

  ​Grupa Azoty wypracowała w drugim kwartale 2020 r. 57,1 mln zł zysku netto - wynika z raportu półrocznego. Wcześniejsze szacunki wskazywały na 70,1 mln zł zysku. EBITDA w drugim kwartale okazała się zgodna z szacunkami i wyniosła 315,1 mln zł. Ceny gazu ziemnego w Europie wzrosły w ciągu dwóch ostatnich miesięcy o ponad 100 proc. i w opinii prezesa Grupy Azoty, Wojciecha Wardackiego, niskie ceny tego surowca to już historia.
 • ​UE "niewidoma" w sprawie pestycydów

  ​UE "niewidoma" w sprawie pestycydów

  UE jest praktycznie "niewidoma" jeśli chodzi o użycie i ryzyka, związane ze stosowaniem pestycydów - wynika z opublikowanego w tym tygodniu raportu unijnych kontrolerów, dotyczącego wykorzystywania środków ochrony roślin w państwach członkowskich.
 • PSOR o raporcie ws. kaszy gryczanej z glifosatem

  PSOR o raporcie ws. kaszy gryczanej z glifosatem

  Lidl wycofuje ze sklepów kaszę z glifosatem.
 • Minister rolnictwa konsekwentnie szkodzi pszczołom

  Minister rolnictwa konsekwentnie szkodzi pszczołom

  Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski drugi rok z rzędu, nie licząc się z dowodami naukowców i nie słuchając opinii publicznej, sprzymierza się z biznesem agrochemicznym, kosztem przyrody. Kilka dni temu minister Ardanowski podpisał kolejną zgodę na odstąpienie od europejskiego zakazu stosowania szkodliwych dla owadów zapylających pestycydów z grupy neonikotynoidów [1].
 • Grupa Azoty zakończy w tym roku konsolidację

  Grupa Azoty zakończy w tym roku konsolidację

  Grupa Azoty miała w ubiegłym roku 9,6 mld zl przychodów, czyli więcej ponad 7 proc. niż w roku poprzednim, a jej zysk netto wyniósł 550 mln zł i był o ponad 40 proc. wyższy. Prezes grupy Wojciech Wardacki zapowiada na ten rok zakończenie konsolidacji i wykonanie planu inwestycyjnego.
 • Rolnicy: Uwaga na jakość nawozów!

  Rolnicy: Uwaga na jakość nawozów!

  Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą śledztwo, które dotyczy m.in. sprowadzania nawozów sztucznych spoza Unii Europejskiej, nie spełniających wymogów unijnych i wprowadzania ich do obrotu na podstawie certyfikatów jakości wydanych niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 • Polska chemia w tarapatach. Skąd surowce? A jeśli ich nie będzie?

  Polska chemia w tarapatach. Skąd surowce? A jeśli ich nie będzie?

  Jednym z największych wyzwań dla polskiej branży chemicznej jest zagwarantowanie sobie tanich dostaw głównych surowców. Jeśli tego nie uda się zrobić, konieczna będzie całkowita reorientacja branży. Może się bowiem okazać, że wysokotonażowa produkcja w naszym kraju nie ma przyszłości. W chemii bądźmy jak Szwajcaria, jej zaplecze surowcowe jest przecież dużo słabsze!
 • Komisja Europejska nie wyklucza zmiany wniosku ws. glifosatu

  Komisja Europejska nie wyklucza zmiany wniosku ws. glifosatu

  Parlament sprzeciwia się propozycji Komisji Europejskiej, dotyczącej odnowienia kontrowersyjnej licencji glifosatu na kolejne 10 lat. Posłowie uważają, że UE powinna przygotować plany wycofania tej substancji z rynku, zaczynając od kompletnego zakazu używania jej w gospodarstwach domowych oraz w rolnictwie, jeśli istnieją alternatywne rozwiązania (takie jak "zintegrowane systemy zwalczania szkodników) pozwalające na skuteczną ochronę przed chwastami.
 • Grupa Azoty: Rada nadzorcza powołała dwóch nowych członków zarządu

  Grupa Azoty: Rada nadzorcza powołała dwóch nowych członków zarządu

  Na poniedziałkowym posiedzeniu rada nadzorcza Grupy Azoty powołała do zarządu Józefa Rojka i Tomasza Hinca - poinformowała w komunikacie spółka. Swoje funkcje objęli z dniem podjęcia decyzji przez RN.
 • Nawozy z przyszłością. Czy polska chemia nadąża?

  Nawozy z przyszłością. Czy polska chemia nadąża?

  Rolnictwo musi pogodzić efektywność z dbałością o środowisko naturalne. To wskazówka dla producentów nawozów - liczy się jakość. Polska branża nawozowa potrzebuje zaawansowanych produktów.

Filmy - Nawozy (1)

 • Jak sprawdzić które truskawski są prawdziwe?

  Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN" gadżety to warzyw i owoców. Jak sprawdzić zawartość nawozów w produktach, które chcemy kupić? Jakie gadżety są modne? (Dzień Dobry TVN/ x-news)