nawigacja satelitarna

Artykuły - Nawigacja satelitarna (35)

 • Garmin inReach - nowe komunikatory satelitarne

  Garmin inReach - nowe komunikatory satelitarne

  Firma Garmin do swojej oferty urządzeń outdoorowych wprowadziła komunikatory satelitarne – inReach SE+ oraz inReach Explorer+. Są to pierwsze urządzenia wyposażone w technologię komunikacji satelitarnej inReach.
 • System nawigacji satelitarnej Galileo rusza

  System nawigacji satelitarnej Galileo rusza

  Europejski system nawigacji satelitarnej Galileo zacznie dziś oferować pierwsze usługi - poinformowała Komisja Europejska.
 • Zagłuszanie nawigacji satelitarnej – realny problem?

  Zagłuszanie nawigacji satelitarnej – realny problem?

  Coraz więcej systemów pozycjonowania przestrzennego wykorzystuje nawigację satelitarną. Czy zagłuszanie sygnałów nawigacyjnych może być poważnym zagrożeniem?
 • Czy GPS może uchronić przed utratą prawda jazdy?

  Czy GPS może uchronić przed utratą prawda jazdy?

  Coyote, reagując na zmiany przepisów ruchu drogowego zaostrzające kary dla kierowców, przygotowała limitowaną edycję urządzenia Coyote Pocket: asystenta kierowcy.
 • GPS III opóźniony

  GPS III opóźniony

  Mark Valerio wiceprezes amerykańskiego koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin poinformował, że start GPS III będzie miał miejsce nie w przyszłym roku, jak wcześniej zapowiadano, a dopiero w 2017.
 • Nawigacja po mieście - o czym należy pamiętać

  Nawigacja po mieście - o czym należy pamiętać

  Przy wyborze nawigacji coraz większego znaczenia nabiera to, gdzie będziemy z niej korzystać. Dla tych, którzy często podróżują po zatłoczonych miastach i aglomeracjach, konieczny jest inny sprzęt i oprogramowanie niż w przypadku długich podróży po kraju lub za granicą. Inny, czyli jaki?
 • Dane z nawigacji GPS - zamiast bramek na autostradach

  Dane z nawigacji GPS - zamiast bramek na autostradach

  Elektroniczny system poboru opłat w miejsce manualnego, bazującego na bramkach – to pomysł Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju na regulowanie należności za przejazd autostradami. Będzie nowocześnie? Niekoniecznie. Poza Polską trwają już prace nad rozwiązaniem wykorzystującym dane z nawigacji satelitarnej.
 • Awaria rosyjskiego systemu nawigacyjnego GLONASS

  Awaria rosyjskiego systemu nawigacyjnego GLONASS

  ​System nawigacji satelitarnej GLONASS przez ok. 11 godzin przekazywał błędne wskazania. Awaria pojawiła się krótko po północy 2 kwietnia i została usunięta tego samego dnia ok. południa wg. czasu moskiewskiego.
 • Garmin GPSMAP 64 do zadań w terenie

  Garmin GPSMAP 64 do zadań w terenie

  Garmin prezentuje nową generację ręcznych wytrzymałych urządzeń nawigacyjnych GPSMAP 64, wyposażonych w dodatkowe możliwości lokalizacyjne, łączność bezprzewodową i podwójny system zasilania.
 • 5 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o swojej nawigacji

  5 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o swojej nawigacji

  Wsiadasz do samochodu, włączasz nawigację, wyznaczasz najkorzystniejszą dla siebie trasę i ruszasz - o nawigacji myślisz jako o mapie w wersji elektronicznej. Jej zadaniem jest pomóc szybko i sprawnie pokonać trasę. Tymczasem sprzęt do nawigacji ma dużo bardziej rozbudowaną listę funkcjonalności. Na co dzień o nich nie pamiętamy, a w wielu sytuacjach są tak przydatne, jak samo nawigowanie do celu.