nawigacja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Nawigacja (Nawigacja GPS) ,

Artykuły - Nawigacja (100)

 • ​Jarosław Juszkiewicz: Polski głos Google Maps żegna się z użytkownikami

  ​Jarosław Juszkiewicz: Polski głos Google Maps żegna się z użytkownikami

  Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jego głos słyszał każdy polski użytkownik smartfona. Jarosław Juszkiewicz przez ostatnie lata prowadził nas nawigacją Google do najdalszych zakątków Ziemi. Zobaczcie wzruszające pożegnanie lektora, którego na stałe zastąpiła już maszyna...
 • Usługa TomTom Maps pomoże ciężarówkom oszczędzić paliwo

  Usługa TomTom Maps pomoże ciężarówkom oszczędzić paliwo

  ​TomTom, Bosch i Daimler ogłosiły, że wspólnie pracują nad systemem Predictive Powertrain Control (PPC) firmy Daimler, który zapewnia pojazdom użytkowym zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS) bądź inteligentny tempomat.
 • TomTom GO Premium - nowa uniwersalna nawigacja

  TomTom GO Premium - nowa uniwersalna nawigacja

  Firma TomTom ogłosiła wprowadzenie na rynek urządzenia GO Premium. Ta nawigacja została opracowana z myślą o bezpieczeństwie, pomaga kierowcom podczas całej podróży, od momentu wejścia do pojazdu, aż do ostatnich chwil podróży.
 • Koniec przenośnych urządzeń nawigacyjnych

  Koniec przenośnych urządzeń nawigacyjnych

  Rynek przenośnych nawigacji się kończy. Producenci przestawiają się na produkcję map mobilnych, ale zauważają też potrzebę projektowania map HD, które dzięki bardzo wysokiej szczegółowości pozwolą na bezpieczne poruszanie się po drogach samochodom autonomicznym. Na rynku nawigacji samochodowej coraz większą rolę pełni także sztuczna inteligencja, która zwiększa bezpieczeństwo ruchu drogowego.
 • TomTom GO Essential - nawigacja z WiFi i wsparciem dla Siri oraz Google Now

  TomTom GO Essential - nawigacja z WiFi i wsparciem dla Siri oraz Google Now

  Firma TomTom wprowadza na polski rynek GO Essential - nową nawigację z zestawem głośnomówiącym, kontrolą głosową, kompatybilnością z Siri i Google Now. W zestawie znajdują się również Mapy Europy z aktualizacjami Lifetime, dostęp do usługi TomTom Traffic oraz sześciomiesięcznej wersji usługi TomTom Fotoradary.
 • 1,5 mld aktualizacji map TomTom w ciągu miesiąca

  1,5 mld aktualizacji map TomTom w ciągu miesiąca

  Firma TomTom ogłosiła, że w ciągu jednego miesiąca wprowadziła 1,5 miliarda zmian w mapach cyfrowych, które są co tydzień dostarczane konsumentom. Ten przełom jest kluczowy dla misji firmy, jaką jest kształtowanie przyszłości mobilności w świecie, który w coraz większym stopniu opiera się na mapach cyfrowych jako dokładnym odwzorowaniu rzeczywistości.
 • TomTom GO Camper - nowa nawigacja dla podróżujących kamperami

  TomTom GO Camper - nowa nawigacja dla podróżujących kamperami

  Firma TomTom wprowadza na polski rynek nowy produkt - nawigację GO Camper. Została ona stworzona aby pomóc podróżującym kamperami oraz z przyczepami kempingowymi przemieszczać się bez żadnych obaw.
 • TomTom GO Basic - nowa nawigacja wkracza do Polski

  TomTom GO Basic - nowa nawigacja wkracza do Polski

  ​Firma TomTom wprowadziła na polski rynek GO Basic - wielofunkcyjną nawigację, która nie tylko prowadzi z punktu A do punktu B i pomaga uniknąć korków, ale także charakteryzuje ją solidne wykonanie, możliwość aktualizowania przez WiFi oraz odczytywanie na głos wiadomości ze smartfona. Posiada również Dożywotnie Mapy i bieżące informacje o ruchu drogowym, a także 3-miesięczny, bezpłatny dostęp do usługi TomTom Fotoradary.
 • TomTom Rider 550 - nowa nawigacja dla motocyklistów

  TomTom Rider 550 - nowa nawigacja dla motocyklistów

  TomTom wprowadził na polski rynek nowe nawigacje dla motocyklistów - Rider 550, które są jeszcze szybsze i bardziej inteligentne od poprzedników.
 • Odnaleziono najstarsze znane astrolabium

  Odnaleziono najstarsze znane astrolabium

  Naukowcy odkryli w wodach Półwyspu Arabskiego jedno z najstarszych narzedzi nawigacyjnych. Zaskakująco dobrze zachowane astrolabium pomagało kiedyś w podróżach legendardnych portugalskich odkrywców.

Filmy - Nawigacja (1)

 • Mężczyzna trafia do celu…

  Mężczyźni orientują się w terenie głównie na podstawie kierunków i stosunków odległości, dzięki temu łatwiej im się odnaleźć w terenie zupełnie nieznanym.