Nawigacja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
nawigacja ,

Artykuły - Nawigacja (53)

Filmy - Nawigacja (3)

  • Zaufał mapie zamiast popatrzeć na drogę. Skończył w fontannie na środku ronda

    Do spektakularnego wypadku doszło 6 grudnia w Amity w amerykańskim stanie Arkansas. Rozpędzona ciężarówka uderzyła w fontannę, która znajdowała się na środku ronda. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, ale kierowca usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. (STORYFUL/x-news)
  • Korzystanie z nawigacji samochodowej za granicą może cię drogo kosztować

    Opłaty za korzystanie z telefonu komórkowego za granicą na terenie Unii Europejskiej są symboliczne. Nie każdy kraj jest jednak w Unii, a rachunki za korzystanie z nawigacji i to niekoniecznie tej w telefonie, mogą być wysokie. - Po powrocie z Białorusi otrzymałem horrendalny rachunek za telefon. Wyłączyłem roaming transmisji danych na granicy, ale okazało się, że już w momencie stania w kolejce, telefon przełączył się automatycznie w sieć białoruską i stąd tak wysoki rachunek - skarży się turysta Piotr Sroka. - Silniejszy jest sygnał z sieci roamingowej z zza granicy. Wtedy telefon może się przełączyć na taki mocniejszy sygnał - tłumaczy Paweł Ślubowski z firmy hadron.pl. By się ustrzec podobnym sytuacjom, przed przekroczeniem granicy należy wyłączyć automatyczny wybór sieci. Co więcej, niektóre samochody wyposażone są w specjalne systemy nawigacyjne. Należy pamiętać także o tym, by przełączyć je na tryb offline. (TVN/x-news)
  • Navitel E500 - recenzja taniej i ciekawej nawigacji

    Nawigacja Navitel E500 testowana tym razem w Technikalia TV to ciekawa alternatywa dla droższych urządzeń GPS. Wygląda charakterystycznie jak na nawigacje samochodowe, ale posiada kilka ciekawych funkcji, które sprawiają, że możemy z niej korzystać również na rowerze czy pieszo. W naszej recenzji opowiadamy też o funkcjonowaniu interfejsu i map. E500 ma również wbudowaną baterię, ale nie starcza na zbyt długo więc się na niej nie skupialiśmy.