Pogoda - nawałnice

Artykuły - Nawałnice (38)

 • Nawałnice nad Polską. Ponad 600 interwencji strażaków

  Nawałnice nad Polską. Ponad 600 interwencji strażaków

  Podtopienia piwnic, ulic, tuneli - to efekt nawałnic, które w niedzielę przechodzą nad Polską. Tylko do godziny 19 strażacy interweniowali ponad 600 razy - poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
 • Dziesięć tysięcy wyładowań w 12 godzin

  Tysiące wyładowań w kilkanaście godzin - tak wyglądała noc z 9 na 10 lipca w Hongkongu, gdzie rozszalała się potężna burza. Trwała dokładnie 12 godzin, a detektory wyładowań odnotowały ponad 10 tysięcy błyskawic, które uderzyły w ziemię.
 • Niemcy: Trzy osoby zginęły w nawałnicach

  Niemcy: Trzy osoby zginęły w nawałnicach

  W nawałnicach i ulewach, które od niedzieli wieczór przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec, zginęły co najmniej trzy osoby; są też ranni. Miejscowe władze mówią o "kataklizmie". Burze i deszcze spowodowały znaczne straty.
 • ​Nawałnice nad Polską: Ponad 2,5 tys. interwencji straży

  ​Nawałnice nad Polską: Ponad 2,5 tys. interwencji straży

  Ponad 2,5 tys. razy musieli interweniować strażacy, usuwając skutki nawałnicy, które w sobotę i w niedzielę przechodzą nad Polską. Na dzisiejszą noc synoptycy przewidują kolejne burze w Wielkopolsce, województwie lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim i w Małopolsce. W porywach wiatr może osiągać prędkość 80 kilometrów na godzinę. Na metr kwadratowy może spaść nawet do 50 litrów wody.
 • Blisko 1300 interwencji strażackich

  Blisko 1300 interwencji strażackich

  Ponad 700 razy musieli interweniować strażacy usuwając skutki nawałnicy, jaka przeszła sobotniej nocy nad Wielkopolską. W wyniku burzy najbardziej ucierpiał Poznań i okoliczne miejscowości. W całym kraju takich interwencji było blisko 1300.
 • Nawałnice: Ponad 5 tys. interwencji straży; 1 ofiara, 15 rannych

  Nawałnice: Ponad 5 tys. interwencji straży; 1 ofiara, 15 rannych

  Ponad 5 tys. interwencji straży pożarnej, prawie 400 uszkodzonych budynków, 1 osoba zginęła, a 15 zostało rannych – to bilans burz i nawałnic przechodzących nad Polską - poinformował PAP w czwartek rano rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
 • Małopolska: 120 interwencji strażaków po nawałnicach

  Ponad 120 razy musieli interweniować małopolscy strażacy po wieczornych i nocnych nawałnicach.
 • 2,5 mln zł dla samorządów za straty pogodowe

  2,5 mln zł dla samorządów za straty pogodowe

  Starostwa powiatowe w Ełku i Braniewie oraz gminy Płoskinia, Wydminy i Młynary otrzymały w piątek od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesy o łącznej wartości 2,5 mln zł na usuwanie skutków nawałnic i powodzi roztopowych z minionego roku.
 • Portugalia sprząta po nawałnicach

  Portugalia sprząta po nawałnicach

  Kilkoro rannych, spore zniszczenia, zablokowane porty i odwołane derby Lizbony. Portugalia podlicza straty po weekendowych nawałnicach.
 • Nawałnice nad Arizoną. Ulice zamieniły się w rzeki

  Nawałnice nad Arizoną. Ulice zamieniły się w rzeki

  Nad Doliną Słońca w Arizonie przeszły potężne nawałnice. Największy i najszybszy przybór wody był widoczny w północnej i środkowej części stanu.

Filmy - Nawałnice (2)

 • Nocna wichura nad Jelenią Górą. Ponad 100 interwencji strażaków

  Zerwane dachy, elewacje budynków, powalone drzewa czy wiaty przystankowe to tylko niektóre ze skutków wichury, która przeszła nad Jelenią Górą w nocy z poniedziałku (29.10) na wtorek. Od godziny 22:00 strażacy wyjeżdżali ponad 100 razy, a utrzymujący się porywisty wiatr sprawia, że zgłoszeń ciągle przybywa. (x-news)
 • Zerwany dach w Lechowie. Gwałtowne burze przeszły nad Świętokrzyskiem

  W miejscowości Lechów w gminie Bieliny wiatr zerwał dach z budynku, w którym mieszkało małżeństwo z dwójką dzieci. - Zabezpieczamy konstrukcje dachu przy pomocy plandeki, tak, żeby zapobiec dalszym stratom, także mieszkańcy będą mogli przebywać w domu – uspokajał mł. br. Paweł Młynarski z kieleckiej straży pożarnej. (TVN24/x-news)