Fakty - nawałnice

Artykuły - Nawałnice (37)

 • MON wyda komunikat podsumowujący pomoc wojska po nawałnicach

  MON wyda komunikat podsumowujący pomoc wojska po nawałnicach

  W poniedziałek na konferencji wiceszef MON Michał Dworczyk poinformował, że wieczorem MON wyda komunikat podsumowujący, ilu żołnierzy, w których województwach i jakie jednostki sprzętu, zostały do tej pory zaangażowane w pomoc w usuwaniu skutków nawałnic.
 • Marszałek kujawsko-pomorskiego: Straty w budynkach po nawałnicy to nawet miliard złotych

  Marszałek kujawsko-pomorskiego: Straty w budynkach po nawałnicy to nawet miliard złotych

  "Straty po nawałnicy, licząc same budynki, a nie zniszczenia w lasach czy rolnictwie mogą wynieść ok. miliard złotych" - powiedział w poniedziałek w czasie konferencji prasowej marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.
 • Ministerstwo Finansów kończy prace nad projektem ws. darowizn po nawałnicach

  Ministerstwo Finansów kończy prace nad projektem ws. darowizn po nawałnicach

  Paweł Jurek z biura prasowego Ministerstwa Finansów poinformował, że resort finansów kończy prace nad rozporządzeniem o zaniechaniu poboru podatku od darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach. W poniedziałek projekt powinien zostać przekazany do uzgodnień międzyresortowych.
 • Marszałek pomorski chce rozszerzenia listy gmin ws. zniszczeń po nawałnicach

  Marszałek pomorski chce rozszerzenia listy gmin ws. zniszczeń po nawałnicach

  Marszałek pomorski Mieczysław Struk zwrócił się o rozszerzenie listy gmin objętych rozporządzeniem upraszczającym procedury związane z remontem lub odbudową domów zniszczonych w wyniku nawałnic. Z wnioskiem zwrócił się w piątek do premier Beaty Szydło.
 • Pomoc dla Polski po nawałnicach? MSZ podejmie rozmowy z KE

  Pomoc dla Polski po nawałnicach? MSZ podejmie rozmowy z KE

  - Doceniamy gotowość Komisji Europejskiej wyrażoną dziś przez Komisarz ds. Polityki Regionalnej Corinę Cretu do włączenia się w działania mające na celu pomoc ofiarom niedawnych nawałnic, które wyrządziły dotkliwe straty w wielu regionach Polski - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych i zapowiada, że podejmie rozmowy.
 • ​Kujawsko-Pomorskie: Cztery tys. gospodarstw wciąż bez prądu

  ​Kujawsko-Pomorskie: Cztery tys. gospodarstw wciąż bez prądu

  Przeszło cztery tys. odbiorców pozostawało w środę wieczorem bez prądu w województwie kujawsko-pomorskim. Bezpośrednio po nawałnicach, które przeszły w nocy z piątku na sobotę, w regionie bez zasilania było 110 tys. użytkowników.
 • RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  Od zachodu do Polski wkroczył front burzowy. W woj. lubuskim strażacy odebrali już ponad 100 zgłoszeń. Nie żyje pasażerka samochodu, na który spadł złamany przez burzę konar w pobliżu Sławy. Ranny został kierowca autobusu w miejscowości Grabik w tym regionie. Na pojazd także spadła złamana przez nawałnicę gałąź.
 • Nawałnice śnieżne na Bliskim Wschodzie

  Izrael, Liban i Jordanię nawiedziły nawałnice śnieżne. Takiej pogody nie było w tym regionie od 10 lat. Od niedzieli rekordowo niskie temperatury i powodzie spowodowały tam śmierć 11 osób.
 • Austria: Nawałnice nad Tyrolem

  Silne nawałnice przeszły w niedzielę nad zachodnią i południową Austrią. Kilka osób zostało rannych, 35 tysięcy gospodarstw nie ma prądu, strażacy usuwają z dróg setki powalonych drzew.
 • Nawałnice nad Środkową Europą

  Nawałnice nad Środkową Europą

  Silne nawałnice z gradem i śniegiem przeszły w nocy i nad ranem w niedzielę nad Czechami i Austrią. Zginęła jedna osoba, ponad kilka tysięcy gospodarstw nie ma prądu, strażacy walczą z 50 pożarami i usuwają dziesiątki powalonych drzew.

Filmy - Nawałnice (2)