nawałnice pogoda

Artykuły - Nawałnice pogoda (7)

 • Mieszkania modułowe dla ofiar nawałnic

  Mieszkania modułowe dla ofiar nawałnic

  W tym roku w Polsce aż kilkaset osób straciło dach nad głową z powodu gwałtownych nawałnic. Najbardziej poszkodowane zostały cztery województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, pomorskie oraz dolnośląskie.
 • 2,5 mln zł dla samorządów za straty pogodowe

  2,5 mln zł dla samorządów za straty pogodowe

  Starostwa powiatowe w Ełku i Braniewie oraz gminy Płoskinia, Wydminy i Młynary otrzymały w piątek od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesy o łącznej wartości 2,5 mln zł na usuwanie skutków nawałnic i powodzi roztopowych z minionego roku.
 • Najnowsze prognozy. Parasole w dłoń!

  Najnowsze prognozy. Parasole w dłoń!

  Jest chłodno, mokro i pochmurno, a będzie... jeszcze gorzej. Prognozy nie pozostawiają złudzeń - z ciepłą, letnią aurą musimy się już pożegnać. Ciepła kurtka, parasol i kalosze - niestety - bardzo nam się w najbliższych dniach przydadzą.
 • Nawałnice po tropikalnych upałach w Europie Środkowej

  Nawałnice po tropikalnych upałach w Europie Środkowej

  Po wielodniowych upałach dochodzących do niemal 40 stopni C przez Europę Środkową przeszły w nocy z piątku na sobotę i w sobotę rano gwałtowne burze i nawałnice.
 • Potężne nawałnice w Czechach i w Austrii. Wichura wyrywała drzewa

  Potężne nawałnice w Czechach i w Austrii. Wichura wyrywała drzewa

  Po 37-stopniowych upałach przez Środkową Europę przeszły w nocy z niedzieli na poniedziałek intensywne burze i nawałnice. W samych Czechach strażacy interweniowali ponad 2 tysiące razy. W dwóch województwach energetycy ogłosili stan klęski żywiołowej.
 • Po upałach nad Niemcami przeszły deszcze i burze

  Po upałach nad Niemcami przeszły deszcze i burze

  Temperatury powyżej 30 stopni dały się w końcu tygodnia we znaki mieszkańcom Niemiec. Najbardziej upalnie było na wschodzie kraju; w Bad Muskau nad granicą z Polską w sobotę słupek rtęci doszedł do 36,3 stopni. Po upałach nad krajem przeszły gwałtowne burze.
 • Przerażający krajobraz po nawałnicach

  Przerażający krajobraz po nawałnicach

  Zerwane mosty i drogi, zalane domy i samochody, przerwany gazociąg, powalone drzewa - to skutki gwałtownych nawałnic, które przetoczyły się nad Polską. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Lubuskiem, na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach strażacy interweniowali setki razy, by pomóc usuwać szkody.