nawałnice nad Polską

Artykuły - Nawałnice nad Polską (6)

 • Po nawałnicach ponad 60 tys. odbiorców nadal bez prądu

  Po nawałnicach ponad 60 tys. odbiorców nadal bez prądu

  Po ostatnich nawałnicach, które przeszły nad Wielkopolską, w Kujawsko-Pomorskiem i Pomorskiem, dystrybutorzy energii elektrycznej usuwają awarie i zniszczenia. W poniedziałek przed południem prądu nie miało ponad 60 tys. odbiorców.
 • 2,5 mln zł dla samorządów za straty pogodowe

  2,5 mln zł dla samorządów za straty pogodowe

  Starostwa powiatowe w Ełku i Braniewie oraz gminy Płoskinia, Wydminy i Młynary otrzymały w piątek od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesy o łącznej wartości 2,5 mln zł na usuwanie skutków nawałnic i powodzi roztopowych z minionego roku.
 • Prognozy: Gwałtowne zjawiska pogodowe nad Polską. Synoptycy ostrzegają

  Prognozy: Gwałtowne zjawiska pogodowe nad Polską. Synoptycy ostrzegają

  Gwałtowne nawałnice przetoczyły się nad Polską. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie lubańskim na Dolnym Śląsku, gdzie podtopionych zostało kilka miejscowości. Burze przeszły też między innymi nad Opolszczyzną oraz nad województwem pomorskim, strażacy nadal walczą z ich skutkami. Niestety, prognozy na najbliższe godziny nie są optymistyczne, nadal będzie niespokojnie. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed silnymi burzami połączonymi lokalnie z ulewami i porywistym wiatrem, miejscami możliwe są także gradobicia. Największe prawdopodobieństwo wyładowań atmosferycznych występuje m.in. w województwach: podkarpackim, lubelskim, kujawsko-pomorskim oraz pomorskim.
 • 15 tys. gospodarstw bez prądu po burzy

  15 tys. gospodarstw bez prądu po burzy

  Ok. 15 tysięcy gospodarstw domowych zostało pozbawionych energii elektrycznej po gwałtownej burzy, jaka przeszła w nocy z poniedziałku na wtorek w województwie pomorskim. Najwięcej awarii odnotowano w rejonie Starogardu Gdańskiego.
 • Dolny Śląsk: Alarm w powiece lubańskim

  Dolny Śląsk: Alarm w powiece lubańskim

  Podtopienia, awarie prądu i połamane drzewa. To najpoważniejsze skutki nawałnicy, która przeszła nad całym Dolnym Śląskiem. W powiecie lubańskim starosta wprowadził alarm przeciwpowodziowy. Odbyło się tam spotkanie sztabu kryzysowego - powiedział Grzegorz Miedziak z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
 • Potężne nawałnice na Opolszczyźnie. Milionowe straty

  Potężne nawałnice na Opolszczyźnie. Milionowe straty

  Co najmniej 2,5 mln zł wyniosą straty po wtorkowej nawałnicy, która przeszła przez woj. opolskie. Z szacunkowych danych wynika, że intensywne opady deszczu i gradobicie największe straty spowodowały w gminach Leśnica i Zdzieszowice.