nawałnice

Artykuły - Nawałnice (78)

 • Mieszkania modułowe dla ofiar nawałnic

  Mieszkania modułowe dla ofiar nawałnic

  W tym roku w Polsce aż kilkaset osób straciło dach nad głową z powodu gwałtownych nawałnic. Najbardziej poszkodowane zostały cztery województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, pomorskie oraz dolnośląskie.
 • MON wyda komunikat podsumowujący pomoc wojska po nawałnicach

  MON wyda komunikat podsumowujący pomoc wojska po nawałnicach

  W poniedziałek na konferencji wiceszef MON Michał Dworczyk poinformował, że wieczorem MON wyda komunikat podsumowujący, ilu żołnierzy, w których województwach i jakie jednostki sprzętu, zostały do tej pory zaangażowane w pomoc w usuwaniu skutków nawałnic.
 • Marszałek kujawsko-pomorskiego: Straty w budynkach po nawałnicy to nawet miliard złotych

  Marszałek kujawsko-pomorskiego: Straty w budynkach po nawałnicy to nawet miliard złotych

  "Straty po nawałnicy, licząc same budynki, a nie zniszczenia w lasach czy rolnictwie mogą wynieść ok. miliard złotych" - powiedział w poniedziałek w czasie konferencji prasowej marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.
 • Ministerstwo Finansów kończy prace nad projektem ws. darowizn po nawałnicach

  Ministerstwo Finansów kończy prace nad projektem ws. darowizn po nawałnicach

  Paweł Jurek z biura prasowego Ministerstwa Finansów poinformował, że resort finansów kończy prace nad rozporządzeniem o zaniechaniu poboru podatku od darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach. W poniedziałek projekt powinien zostać przekazany do uzgodnień międzyresortowych.
 • PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  Gigantyczny rozmiar szkód po ostatnich nawałnicach, jakie przeszły nad częścią Polski, spowodował, że instytucje państwowe i komercyjne deklarują, że chcą wyciągnąć rękę do poszkodowanych.
 • Marszałek pomorski chce rozszerzenia listy gmin ws. zniszczeń po nawałnicach

  Marszałek pomorski chce rozszerzenia listy gmin ws. zniszczeń po nawałnicach

  Marszałek pomorski Mieczysław Struk zwrócił się o rozszerzenie listy gmin objętych rozporządzeniem upraszczającym procedury związane z remontem lub odbudową domów zniszczonych w wyniku nawałnic. Z wnioskiem zwrócił się w piątek do premier Beaty Szydło.
 • Pomoc dla Polski po nawałnicach? MSZ podejmie rozmowy z KE

  Pomoc dla Polski po nawałnicach? MSZ podejmie rozmowy z KE

  - Doceniamy gotowość Komisji Europejskiej wyrażoną dziś przez Komisarz ds. Polityki Regionalnej Corinę Cretu do włączenia się w działania mające na celu pomoc ofiarom niedawnych nawałnic, które wyrządziły dotkliwe straty w wielu regionach Polski - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych i zapowiada, że podejmie rozmowy.
 • ​Kujawsko-Pomorskie: Cztery tys. gospodarstw wciąż bez prądu

  ​Kujawsko-Pomorskie: Cztery tys. gospodarstw wciąż bez prądu

  Przeszło cztery tys. odbiorców pozostawało w środę wieczorem bez prądu w województwie kujawsko-pomorskim. Bezpośrednio po nawałnicach, które przeszły w nocy z piątku na sobotę, w regionie bez zasilania było 110 tys. użytkowników.
 • Nawałnice nad Polską. Ponad 600 interwencji strażaków

  Nawałnice nad Polską. Ponad 600 interwencji strażaków

  Podtopienia piwnic, ulic, tuneli - to efekt nawałnic, które w niedzielę przechodzą nad Polską. Tylko do godziny 19 strażacy interweniowali ponad 600 razy - poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Filmy - Nawałnice (4)