naukowcy

Artykuły - Naukowcy (1514)

Filmy - Naukowcy (5)

 • Naukowcy zapowiadają wskrzeszenie mamuta. "Odczytali cały jego genom"

  Okazuje się, że naukowcy są na dobrej drodze do tego, by ożywić mamuta włochatego. Czy przywracanie gatunków, które wyginęły to dobry pomysł? Dlaczego mamuty wyginęły? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" dr Tomasz Sulej, paleontolog. Skąd udało się pozyskać DNA mamuta? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Austriackie Forum Kosmiczne przeprowadza symulację prowadzenia misji na Marsie

  Dhofar, Oman. Ponad 200 naukowców z 25 krajów uczestniczy w zorganizowanej przez Austriackie Forum Kosmiczne symulacji prowadzenia misji na Marsie. Do projektu wykorzystana zostaje pustynia w południowej części regionu Dhofar w Omanie, której krajobraz zbliżony jest do tego na Czerwonej Planecie. Symulacja potrwa 4 tygodnie. Naukowcy mają za zadanie przeprowadzić eksperymenty, których wyniki pomogą w przyszłości przygotować człowieka do lotu na Marsa. Testowane są m.in skafandry kosmiczne, techniki mapowania dźwiękiem czy przenośne szklarnie.
 • Kierowcy czarnych taksówek mają lepiej rozwinięty mózg?

  Naukowcy wzięli pod lupę angielskich taksówkarzy. Po ulicach Londynu jeździ 20 tys. słynnych czarnych taksówek. Ich głównym atutem są kierowcy. Nie korzystają z GPS-u, doskonale orientują się w miejskim labiryncie i bez trudu znajdują najkrótszą trasę.
 • Naukowcy i policjanci

  2 września 2010 odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona "Roli instytucji publiczno-prywatnych w gospodarce regionu". Jej organizator - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - ściśle współpracował przy projekcie z Wyższą Szkoła Zarządzania i Finansów oraz wrocławską policją.