nauka jezyków obcych

Artykuły - Nauka jezyków obcych (4)

 • Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Pracodawca może wspierać dokształcającego się pracownika przez przyznanie mu dofinansowania do kosztów nauki. W założeniu pracownik ma ją ukończyć w terminie i, jeżeli tak przewiduje umowa szkoleniowa, odpracować otrzymaną pomoc. Czasami jednak cykl kształcenia nie zostaje zakończony zgodnie z planem. Powstaje wtedy pytanie o zwrot przyznanego przez pracodawcę dofinansowania na naukę.
 • Polacy w pierwszej dziesiątce pracowników najlepiej posługujących się językiem angielskim

  Polacy w pierwszej dziesiątce pracowników najlepiej posługujących się językiem angielskim

  Polska zajęła 7. miejsce w rankingu Education First EPIc, sprawdzającym znajomość języka angielskiego w firmach. Polaków wyprzedzili tylko mieszkańcy krajów skandynawskich, Holandii i Belgii. Dorośli Polacy coraz chętniej doskonalą swoje umiejętności językowe, ponieważ wiedzą, że jest to warunek zrobienia kariery zawodowej. Rosnącą popularnością cieszą się zagraniczne kursy językowe.
 • Nauka języków obcych

  Nauka języków obcych

  Wkrótce mój 2,5- letni syn pójdzie do przedszkola, w którym będzie miał dwa języki obce. Staś ogólnie mało mówi, często przekręca różne wyrazy. Czy nie będzie to dla niego za dużym obciążeniem?
 • Sejm utrzymał zwolnienie z VAT dla nauki języków obcych

  Sejm utrzymał w piątek zwolnienie z VAT dla usług nauczania języków obcych. Wprowadzono też zmianę, która ma uniemożliwić producentom pieczywa i ciastek o długim terminie ważności nadużywanie preferencyjnej stawki VAT, zarezerwowanej dla wyrobów świeżych.