nauka bez fikcji

Filmy - Nauka bez fikcji (40)

 • Nauka BEZ fikcji: Kto skorzystał na wyginięciu dinozaurów?

  Natura nie znosi próżni - kiedy tylko grupa dominujących gatunków znika z powierzchni ziemi, to zaraz ich miejsce zajmują nowe. I kiedy 65 mln lat temu wyginęły dinozaury, to analogicznie - ich miejsce zajęły ssaki. Jednak nie tylko ssaki skorzystały na wyginięciu dinozaurów, ale i... żaby. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Nauka BEZ fikcji: Ofiary komarów

  Zapewne spotkaliście się z osobami, których "komary nie lubią", podczas gdy wy nie mogliście odpędzić się od uciążliwych insektów... No właśnie, co decyduje o tym, że jednych komary kąsają częściej, a innych niemal wcale? Koniecznie posłuchajcie! Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Nauka BEZ fikcji: Syndrom wybuchającej głowy

  Parasomnia to grupa zaburzeń występujących w trakcie snu lub w czasie wybudzania. Do takich zaburzeń należy syndrom wybuchającej głowy. Jak przebiega? Skąd się bierze? Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Nauka BEZ fikcji: Trening w zastrzyku

  W ogólnym ujęciu, trening wytrzymałościowy uczy mięśnie pracować podczas spalania mniejszej ilości glikogenu, czyli zapasów cukrów dla całego organizmu. Czy wiedzieliście, że bardzo ważną rolę w treningu odgrywa mózg i nasze geny? Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.