nauka

Artykuły - Nauka (937)

Filmy - Nauka (51)

 • Dwulatka uczy się słówek. Nie wszystkie łatwo wymówić

  Czy nauka języka może być wesoła? Chyba nawet powinna. Wyrazy wypowiadane z uśmiechem utkwią nam w pamięci. Tak może będzie w przypadku tej 2-letniej dziewczynki, która dopiero uczy się słówek. Niektóre z nich przychodzą jej ze sporą trudnością. Kibicujemy!
 • Krew tych stworzeń może pomóc chorym na COVID-19

  Francuscy lekarze widzą promyk nadziei. W poszukiwaniu leków, które pomogłyby chorym na koronawirusa, spróbują wykorzystać hemoglobinę pochodzącą z piaskówek. Piaskówki to należące do pierścienic żyjątka, zamieszkujące nadmorskie plaże. Lekarze mają nadzieję, że pozyskana od nich hemoglobina pomoże chorym w oddychaniu.
 • Chłopiec wkłada głowę między szczebelki i nie może jej wyjąć. Pomaga mu babcia

  Dzieci są bardzo ciekawskie. Tego malucha szczególnie zainteresowała balustrada przy schodach. Śmiało spróbował przełożyć głowę między szczebelkami i udało mu się! Problem sprawił jednak ruch wstecz. Chłopiec rozpłakał się, nie mogąc się oswobodzić. Na pomoc przyszła czujna babcia. Nie wiemy, czy maluszkowi spodobała się ta niecodzienna perspektywa, czy może tak polubił interwencję babci, postanowił jednak powtórzyć cały numer jeszcze raz...
 • Ten maluch skradnie wsze serca! Zobaczcie sami

  Malutki flaming z Denver Zoo postanowił wybrać się na króciutki spacer. Niestety udało mu się zobaczyć jedynie kilka zakamarków miejsca, gdzie dorastał - mroźna pogoda uniemożliwiła mu wyjście na zewnątrz. Zobaczcie tylko jak rozkosznie stawia swoje pierwsze kroki. (STORYFUL/x-news)