nauczyciele

Synonimy:
nauczyciel, nauczyciela nauczycieli nauczycielka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nauczyciele (1028)

Filmy - Nauczyciele (24)

 • Czarnek: Szkoła i lekcje to nie jest miejsce na namawianie uczniów na protesty

  W poniedziałek rozpoczął kolejny protest organizowany m.in. przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w al. Szucha zebrało się kilkaset osób, które mają ze sobą banery z napisami m.in. "Czarnek do domu". O protesty Bogdan Rymanowski zapytał swojego gościa, ministra Przemysława Czarnka. - Ja jestem powołany przez pana prezydenta na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego po uzgodnieniu z kierownictwem naszej koalicji Zjednoczonej Prawicy. Tu są decydenci, którzy są władni odwołać mnie z tego stanowiska - wskazał w programie "Gość Wydarzeń". Jak dodał, pozostaje do dyspozycji premiera. - Minister to nie jest funkcja na lata, na określony czas. To funkcja do zadań, które trzeba realizować tu i teraz - podkreślił. Czarnek został także zapytany o zapowiadane konsekwencje ws. nauczycieli w związku z protestami po orzeczeniu TK. - Jeśli nauczyciele namawiali uczniów podczas lekcji, a takie incydentalne sytuacje miały miejsce, albo zachowywali się w sposób, który nie przystoi do etosu nauczyciela, to są sytuacje, z którymi muszą się skonfrontować kuratorzy - powiedział. - Szkoła i lekcje to nie jest miejsce na namawianie uczniów na protesty i to w szczycie pandemii - dodał. Powiedział również, że ulica "to nie miejsce na wulgarne, a nieraz obsceniczne zachowania ludzi oświaty".
 • Nauczycielka zrobiła śmieszny błąd w trakcie zdalnej nauki

  Dość niecodzienną lekcję odebrali uczniowie tej pani. Nauczycielka, chcąc nauczyć dzieci prostej matematyki, zrewolucjonizowała przy okazji ludzką anatomię. Narysowała bowiem obrys ludzkiej dłoni, z nadprogramowym palcem. Jaka była jej reakcja, gdy zorientowała się w pomyłce?
 • Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów. Kształcenie zawodowe wciąż mało popularne

  Od 2008 roku liczba zasadniczych szkół zawodowych i techników spadła w Polsce o 20 proc. Licząc od 2000 roku, spadek sięgnął 50 proc. Stworzenie sprawnego modelu kształcenia zawodowego ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku pracy, który zmaga się z brakiem wykwalifikowanych fachowców. Nie obejdzie się jednak bez współudziału biznesu i samych pracodawców. Problemem jest jednak wciąż małe zainteresowanie młodych ludzi takim kształceniem.
 • Uroczy pupil w roli nauczyciela. Pokazuje dziecku pierwsze kroki

  Uroczy jack russell pomaga swojemu młodszemu "bratu" jak się poruszać- a dokładnie jak się czołgać. Jak widzimy, dziecko od razu załapało i powtarza zaraz za nim.