nauczyciele

Synonimy:
nauczyciel, nauczyciela nauczycieli nauczycielka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nauczyciele (1454)

Filmy - Nauczyciele (30)

 • ZNP: Środowisko jest zniesmaczone. Miały być podwyżki dla nauczycieli, ale ministerstwo nie zdążyło z rozporządzeniem na czas

  Po raz kolejny Anna Zalewska zakpiła z nauczycieli. Mówimy o tym, ponieważ o podwyżkach dla naszej grupy zawodowej pani premier Beata Szydło i pani minister Zalewska mówiły już rok temu - powiedział dziennikarzom prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. - Po czym nagle okazuje się, że gdy przychodzi co do czego, to ministerstwo edukacji nie jest w stanie przygotować rozporządzenia na czas, podpisać go i wprowadzić w życie - kontynuował. Chodzi o rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 29 marca. Publikacja rozporządzenia daje samorządom prawną podstawę do rozpoczęcia procesu naliczania nowych wynagrodzeń. Według ZNP samorządy nie miały więc podstawy prawnej i czasu, by naliczyć podwyżki w ciągu zaledwie kilku dni. - To spowodowało, że kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli do dziś nie dostało podwyżki wynagrodzeń, dotyczy to tak dużych miast, jak chociażby Warszawa, Bydgoszcz, Konin, Elbląg, Toruń, Kraków, Sosnowiec, Łódź - wymieniał prezes ZNP. - Sama wielkość podwyżek absolutnie nikogo nie zadowala - dodał. - To wszystko spowodowało, że środowisko nauczycieli jest skonsternowane, zniesmaczone i oburzone tym, co robi minister Zalewska - podsumował Broniarz.
 • Uroczy pupil w roli nauczyciela. Pokazuje dziecku pierwsze kroki

  Uroczy jack russell pomaga swojemu młodszemu "bratu" jak się poruszać- a dokładnie jak się czołgać. Jak widzimy, dziecko od razu załapało i powtarza zaraz za nim.
 • Sławomir Broniarz: Jest obawa, że wraz z nowymi dyrektorami pracę stracą najpierw członkowie ZNP

  Na reformie edukacji przede wszystkim stracą dzieci, a w drugiej kolejności stracimy my, nauczyciele, przede wszystkim członkowie ZNP - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. "Mamy sygnały z każdego województwa, że jest duża obawa o to, że nowy zaciąg dyrektorów może skutkować tym, że w pierwszej kolejności pracę stracą członkowie ZNP" - dodał. Broniarz podkreślił również, że jego zdaniem Anna Zalewska powinna zostać odwołana z funkcji ministra edukacji. "Byłoby prościej, gdyby Anna Zalewska po prostu nie została ministrem edukacji, nie mielibyśmy dzisiaj tylu problemów" - mówił szef ZNP.
 • Nauczyciel podarował uczniom swój... szkielet

  Za życia Alexandru Grigore Popescu był nauczycielem w niewielkiej miejscowości Puchenii-Mosneni w Rumunii. Dziś - 50 lat po śmierci mężczyzny - w sali, w której prowadził niegdyś zajęcia, stoi jego... szkielet. Uczniowie poznają tajniki ludzkiej anatomii, bacznie przyglądając się kościom zmarłego belfra. To nie przypadek ani żadna profanacja - pan Popescu był tak oddany swojej pracy, że nawet po śmierci chciał przysłużyć się nauce. A ponieważ w latach swojej aktywności zawodowej często borykał się z niedoborem pomocy dydaktycznych, postanowił, że on sam stanie się rekwizytem - tak, by już żaden z nauczycieli biologii nie musiał narzekać na podobne problemy. Gest Aexandre Popescu inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli z Puchenii-Mosneni. "Poświęcił się całkowicie swojej edukacyjnej misji" - mówią.