naturyści

Artykuły - Naturyści (4)

 • Przybędzie plaż dla naszych nudystów

  Przybędzie plaż dla naszych nudystów

  Nad Bałtykiem funkcjonuje kilka plaż dla nudystów i naturystów, ale tylko trzy z nich są oficjalnie sygnowane przez Federację Naturystów Polskich. Z inicjatywy samorządów będą powstawać nowe. Samorządy nie zawsze mają odwagę, aby nadawać takim miejscom formalny charakter.
 • Niemieckich naturystów trapi kryzys demograficzny

  Niemieckich naturystów trapi kryzys demograficzny

  Pięćdziesiąt tysięcy członków liczą niemieckie zrzeszenia, promujące "kulturę wolnego ciała", czyli naturyzm. Choć widok opalających się nago nie należy w Niemczech do rzadkości, to szeregi stowarzyszeń naturystycznych od lat topnieją.
 • Będzie pierwsza w Polsce dyskoteka dla golasów

  Będzie pierwsza w Polsce dyskoteka dla golasów

  Pierwszą w Polsce dyskotekę bez ubrań organizują w przyszły weekend łódzcy naturyści - informuje "Polska The Times".
 • Naturyści: Tekstylni zaanektowali plaże

  Naturyści: Tekstylni zaanektowali plaże

  Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują na to, że zgodna z literą prawa plaża dla naturystów nad Wisłą raczej nie powstanie. Jednym zdaniem wszystko pozostanie po staremu: golasy nadal będą opalać się "na czarno".
 • Nudyzm? A może naturyzm?

  Nudyzm? A może naturyzm?

  Od jakiegoś czasu ubieramy się zupełnie lekko, a niebawem najchętniej w ogóle byśmy się nie ubierali. Takie pragnienie wynika z upałów, a do ubierania się zmusza nas jedynie kultura i obyczaj.
 • Czym się różni nudyzm od naturyzmu?

  Czym się różni nudyzm od naturyzmu?

  Lada moment maj. Zaczynamy ubierać się coraz lżej. Niedługo będziemy ubierać się zupełnie lekko, a niebawem najchętniej w ogóle byśmy się nie ubierali. Takie pragnienie wynika z upałów, a do ubierania się zmusza nas jedynie kultura i obyczaj.

Filmy - Naturyści (1)

 • Alternatywne igrzyska w Rio. Sportowcy są całkiem nadzy!

  Grupa odważnych nudystów bierze udział w Nagich Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Ubrani wyłącznie w swoją opaleniznę walczą o medale w piłce nożnej, siatkówce plażowej, pływaniu, bieganiu i chodzeniu. Są również dodatkowe nieolimpijskie dziedziny, takie jak przeciąganie liny, surfing i… polteca, znana również jako peteca lub volleybird. Opiera się na odbijaniu dłońmi lotki. Nagie igrzyska są – według organizatorów – nawiązaniem do starożytnych greckich sportowców, którzy również grali nago na cześć bogów. Igrzyska przyciągają ludzi w każdym wieku, o różnych kształtach i rozmiarach.