natura

Artykuły - Natura (84)

 • Czy syndrom Bambiego jest niebezpieczny?

  Czy syndrom Bambiego jest niebezpieczny?

  Chyba każdy kojarzy sympatycznego jelonka Bambi ze znanej produkcji Disneya. Wielkie oczy i słodki wyraz pyszczka wciąż chwytają za serce. Od jego imienia nazwano syndrom, który początkowo obserwowano wyłącznie u dzieci. Dziś dotyka on również dorosłych, których liczba rośnie z roku na rok. Co ciekawe, najwięcej ofiar zbiera wśród mieszkańców miast. Sprawdź, czy jesteś zagrożony!
 • ​Wystarczy kropla krwi, by zwabić rekina? Mark Rober sprawdził, czy to prawda

  ​Wystarczy kropla krwi, by zwabić rekina? Mark Rober sprawdził, czy to prawda

  Każdy, kto oglądał film "Szczęki" lub chociażby "Gdzie jest Nemo?" wie, że krew działa na rekiny niczym narkotyk. Mark Rober, postanowił sprawdzić, czy faktycznie wystarczy tylko jedna jej kropla, abyśmy stali się celem numer jeden omamionego osoczem żarłacza...
 • Natura - najlepszy kosmetyk

  Natura - najlepszy kosmetyk

  "Natura jest bardzo mądra. Jeśli się w nią zagłębimy, to znajdziemy w niej remedia na wszelkie dolegliwości" - przyznaje dr Robert Chmielewski. Dlatego też zarówno kosmetologia jak i medycyna estetyczna są coraz bardziej eko.
 • Obca planeta, na którą dolecisz samolotem

  Obca planeta, na którą dolecisz samolotem

  ​Krajobrazy rodem z filmów science-fiction, rośliny, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej i... wraki czołgów T-34 - jednym słowem archipelag Sokotra, kawałek obcej planety na naszej Ziemi.
 • Mutanci to nie bohaterowie komiksów. Oni żyją wśród nas!

  Mutanci to nie bohaterowie komiksów. Oni żyją wśród nas!

  Matka Natura uwielbia płatać figle, czego najlepszymi przykładami są osobnicy, o których przeczytacie za chwilę. Łamią prawa fizyki, są odporni na ból, jedzą to, co niejadalne - robią rzeczy niemożliwe. Aż dziw, że żyją na naszej planecie.
 • RMF24: Seks pod gołym niebem. Władze zaniepokojone

  RMF24: Seks pod gołym niebem. Władze zaniepokojone

  ​Władze Berlina są zaniepokojone wzrostem liczby par przyłapanych na praktykach seksualnych pod gołym niebem. W ubiegłym roku na "na gorącym uczynku" przyłapano w stolicy Niemiec 239 osób, dwa razy więcej niż w 2011 roku.
 • Zioła dla pięknej cery i włosów

  Zioła dla pięknej cery i włosów

  Myślisz, że skuteczne kosmetyki są bardzo drogie? Preparaty o doskonałym działaniu możesz przygotować w domu ze składników, które znajdziesz w kuchni, ogródku i na własnym parapecie.
 • Czy Matka Natura zaczęła nas ogłupiać?

  Czy Matka Natura zaczęła nas ogłupiać?

  ​Coraz to nowsze zdobycze techniki pozwalają nam nie tylko na bycie leniwymi, ale także na popełnianie błędów. Naukowcy donoszą, że przez to obecne pokolenia zaczynają działać i myśleć mniej efektywnie od swoich przodków. Czy to celowe działanie ewolucji?
 • Zamień pasję na dochodowy biznes

  Zamień pasję na dochodowy biznes

  Wszystkiego, co wiem, nauczyłam się sama. To pokazuje, że wystarczy się czymś interesować, mieć wiedzę i być dobrym w tym, co się robi. Wtedy warto zaryzykować i postawić na własny biznes, bo taka praca sprawia naprawdę dużo satysfakcji - mówi Adriana Sadkiewicz, właścicielka sklepu Lili Natura.

Filmy - Natura (8)

 • Ciekawski delfin zaskoczył chłopca. Urocze

  Ciekawski delfin zbliżył się do łodzi wędkującego dziadka z wnukiem na rzece Wando w USA. Zwierzę wydawało się nie bać łodzi ani ludzi, za to jego obecność sprawiła wielką przyjemność małemu chłopcu. Dziecko nawoływało i klaskało na delfina, a ten reagował przyjaznym uśmiechem i wydmuchiwaniem wody. (STORYFUL/x-news)
 • Przejście przez rzekę okazało się nie lada wyzwaniem

  Trójka przyjaciół wybrała się na wyprawę w góry. Niestety już na początku drogi natrafili na nie lada wyzwanie. Czy pokonają naturę? Oglądajcie.
 • Bliskie spotkanie z dużym słoniem

  Podróżnik dokumentujący życie słoni, nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego spotkania niż to, które go spotkało podczas obiadu w bazie. Niesamowite.
 • Niezwykłe spotkanie wnuka wędkarza z naturą

  Ciekawski delfin zbliżył się do łodzi wędkującego dziadka z wnukiem na rzece Wando w USA. Zwierzę wydawało się nie bać łodzi ani ludzi, za to jego obecność sprawiła wielką przyjemność małemu chłopcu. Dziecko nawoływało i klaskało na delfina, a ten reagował przyjaznym uśmiechem i wydmuchiwaniem wody. (STORYFUL/x-news)