Nowe Technologie - NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (27)

 • Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Polska, NATO i największe firmy technologiczne na świecie przygotowują się na nowy rozdział w prowadzeniu działań obronnych – cyberbezpieczeństwo stało się priorytetem.
 • Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosja w wojnie informacyjnej korzysta z botów, programów podszywających się pod ludzi. Dwie trzecie kont w serwisie Twitter, które piszą w języku rosyjskim na temat obecności NATO w krajach bałtyckich i w Polsce, to roboty.
 • NATO wprowadza innowacyjną technologię

  NATO wprowadza innowacyjną technologię

  Firma Polycom poinformowała, że Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego NATO wdrożyła rozwiązanie Polycom RealPresence Centro - urządzenie wyposażone w cztery ekrany, oferujące opatentowaną technologię 360-stopniowego głosu i obrazu, który automatycznie śledzi mówiącego.
 • NATO: Grupa szybkiego reagowania w cyberprzestrzeni

  NATO: Grupa szybkiego reagowania w cyberprzestrzeni

  NATO opublikowało szczegóły dotyczące pracy tzw. cybermenów – członków specjalnego zespołu szybkiego reagowania NATO, działającego w razie ataku przeprowadzanego w cyberprzestrzeni.
 • NATO przygotowało kodeks wojny elektronicznej

  NATO przygotowało kodeks wojny elektronicznej

  Specjaliści z NATO mają jeszcze w tym tygodniu opublikować podręcznik, dotyczący zasad stosowania prawa międzynarodowego podczas cyberwojny. Będzie on określał m.in. to, w jaki sposób w czasie konfliktu elektronicznego chronić ludność cywilną, szpitale i państwa neutralne.
 • Wpadka NATO na Facebooku

  Wpadka NATO na Facebooku

  O zagrożeniach, związanych z serwisami społecznościowymi, opublikowano już tysiące artykułów, poradników i wypowiedzi mniej lub bardziej wiarygodnych ekspertów. To wszystko na nic! Okazuje się, że na najprostsze sztuczki daje się nabrać nawet generalicja NATO.
 • Anonimowi włamali się do sieci NATO

  Anonimowi włamali się do sieci NATO

  Grupie Anonymous udało się włamać do jednego z serwerów NATO, kradnąc stamtąd tajne dokumenty.
 • NATO padło ofiarą cyberataku

  NATO padło ofiarą cyberataku

  Hakerski Team Inj3ct0r poinformował o przeprowadzeniu udanego ataku na kontener aplikacji webowych Apache Tomcat 5.5.9, należący do NATO.
 • NATO odpowie na cyberatak

  NATO odpowie na cyberatak

  Według doniesień mediów sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen chce w przyszłości rozszerzyć obowiązek wspólnej reakcji NATO także na ataki internetowe.
 • NATO boi się cyberataku

  NATO boi się cyberataku

  NATO uważa, że w niedalekiej przyszłości członkom sojuszu może grozić nie atak konwencjonalny, ale jego cyfrowy odpowiednik. W tym celu organizacja opracowuje nową strategię, która ma ułatwić przeprowadzenie kolejnej reformy i przygotowanie się na ewentualność konfliktu w cyberprzestrzeni.