Fakty - NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (1738)

 • NATO przeprasza Estonię za wystrzelenie pocisku podczas ćwiczeń

  NATO przeprasza Estonię za wystrzelenie pocisku podczas ćwiczeń

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w środowej rozmowie z premierem Estonii Jurim Ratasem wyraził żal z powodu pomyłkowego wystrzelenia pocisku podczas ćwiczeń Sojuszu w estońskiej przestrzeni powietrznej i zaoferował pomoc w śledztwie ws. zdarzenia.
 • Donald Trump znów ostrzega sojuszników z NATO

  Donald Trump znów ostrzega sojuszników z NATO

  Prezydent Stanów Zjednoczonych kolejny raz ostrzega sojuszników z NATO. Chodzi o kraje, które wbrew złożonym obietnicom nie płacą wystarczająco wiele na obronność. Donald Trump twierdzi, że jest to nie w porządku wobec amerykańskich podatników
 • Szef NATO: Rosja nieobliczalna. Może użyć broni atomowej

  Szef NATO: Rosja nieobliczalna. Może użyć broni atomowej

  ​Atak na Siergieja Skripala potwierdza rosnącą nieobliczalność Rosji - ocenił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w niedzielnym wywiadzie dla "Welt am Sonntag". "Rząd rosyjski może stopniowo odchodzić od stosowania broni konwencjonalnej na rzecz broni jądrowej" - ostrzegł Stoltenberg.
 • Szef NATO chwali nową strategię Trumpa wobec Afganistanu

  Szef NATO chwali nową strategię Trumpa wobec Afganistanu

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg z zadowoleniem przyjął nowe podejście prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Afganistanu. Wskazał przy tym, że obecne działania mają zapobiec, by kraj ten nie stał się ponownie przystanią dla terrorystów.
 • NATO: Atak na konwój w Kandaharze "tchórzliwy i brutalny"

  NATO: Atak na konwój w Kandaharze "tchórzliwy i brutalny"

  Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w czwartek atak na konwój, do którego doszło w środę w Kandaharze na południu Afganistanu. W wyniku zamachu zginęło dwóch amerykańskich żołnierzy, a czterech zostało rannych.
 • ​Myśliwce NATO i Finlandii przechwyciły rosyjskie samoloty koło Estonii

  ​Myśliwce NATO i Finlandii przechwyciły rosyjskie samoloty koło Estonii

  Myśliwce hiszpańskie i fińskie wysłano we wtorek do przechwycenia trzech rosyjskich samolotów wojskowych lecących w pobliżu przestrzeni powietrznej Estonii - poinformowało NATO.
 • Litwa: Wielkie ćwiczenia NATO z udziałem Polski

  Litwa: Wielkie ćwiczenia NATO z udziałem Polski

  Na Litwie rozpoczęły się w poniedziałek największe w tym kraju tegoroczne międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Geleżinis Vilkas (Żelazny Wilk) z udziałem ponad 5,3 tys. żołnierzy z dziewięciu państw NATO, w tym z Polski.
 • ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  28 krajów NATO podjęło w środę decyzję o przyłączeniu się Sojuszu do międzynarodowej koalicji przeciwko dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - podały źródła dyplomatyczne. Decyzję mają zatwierdzić w czwartek przywódcy na szczycie NATO w Brukseli.
 • ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  Rozbrojenie zamiast cięć w sferze socjalnej - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych marszów pokojowych, które odbyły się w Wielką Sobotę w kilku miastach Niemiec. W centrum krytyki znalazła się polityka NATO wobec Rosji.
 • Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Strona amerykańska jest zainteresowana współpracą z Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w Krakowie - powiedział PAP przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS). Poinformował o tym komisję szef SKW Piotr Bączek - relacjonował przewodniczący.

Filmy - NATO (12)

 • 70-lecie NATO w cieniu sporu z Niemcami

  4 kwietnia Pakt Północnoatlantycki obchodził 70 "urodziny". Uroczystości zbiegły się w czasie z wznowieniem sporu między szefostwem NATO, USA a Niemcami. Sojusz wraz ze Stanami Zjednoczonymi zarzucają Berlinowi zbyt małe zaangażowanie finansowe w obronność kraju.
 • M. Błaszczak: Ważnym wyzwaniem pozostaje usprawnienie zdolności do odstraszania i obrony na flance wschodniej

  - Ważnym wyzwaniem pozostaje ciągle usprawnienie zdolności NATO do odstraszania i obrony na flance wschodniej – powiedział Mariusz Błaszczak, otwierając w Warszawie konferencję Komitetu Wojskowego NATO. Dodał, że już dokonano ogromnego postępu w tym kierunku, jednak potrzebne są dalsze działania. (TVN24/x-news)
 • A. Duda na szczycie w Bukareszcie: Nie wyobrażam sobie, by Trójmorze mogło działać wbrew Unii Europejskiej i NATO

  – Jesteśmy tu dziś, ponieważ jesteśmy częścią Unii Europejskiej i NATO. Jesteśmy odpowiedzialnymi członkami przestrzeni Euro-Atlantyckiej, dlatego nie wyobrażam sobie, by Trójmorze mogło działać poza tymi granicami. Ani tym bardziej wbrew tym organizacjom i ich wartościom – mówił prezydent Andrzej Duda w Bukareszcie w pierwszym dniu szczytu Inicjatywy Trójmorza. (TVN24/x-news)
 • Prezydent: Nieprzewidywalność Rosji wymusza od nas zwiększenie potencjału obronnego

  Podczas odprawy kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych prezydent podziękował ministrowi obrony narodowej za „nadanie zupełnie nowej jakości” współpracy. Andrzej Duda stwierdził, że „dziś może mówić o wspólnej wizji ośrodka prezydenckiego i MON”. Zapowiedział, że wspólnie pracują nad reformą kierowania i dowodzenia silami zbrojnymi, aby „stawić czoła obecnym wyzwaniom”. - Myślę przede wszystkim o nieprzewidywalności polityki Federacji Rosyjskiej. Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej. To niebezpieczne dla nas, dla wszystkich sąsiadów Rosji, wreszcie dla całej społeczności międzynarodowej - powiedział prezydent. - Co więcej Rosja, co pokazały ostatnie ćwiczenia Zapad '17, ćwiczy pełnoskalowy konflikt z NATO, którego areną miałaby być Polska oraz państwa bałtyckie. To wymusza od nas podjęcie konkretnych działań, mających zwiększyć nasz potencjał obronny.
 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • S. Ławrow: Aktywność NATO na granicach Rosji nie sprzyja współpracy w walce z terroryzmem

  Z pewnością eskalacja działań NATO w pobliżu granic Rosji oraz przemieszczanie tam infrastruktury wojskowej nie służą współpracy w walce z terroryzmem i innych sprawach. Rozmawialiśmy o tym podczas Rady Rosja-NATO - powiedział szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. (RUPTLY/X-news)
 • Marek Jakubiak (Kukiz’15) o szczycie NATO (TV Interia)

  - To przesłanie do Putina: Nie boimy się ciebie, jesteśmy razem - mówi w rozmowie z Interią Marek Jakubiak z partii Kukiz'15. Polityk był także pytany o słowa Baracka Obamy na temat Trybunału Konstytucyjnego. - Myślę, że to było niepotrzebnie teraz powiedziane. Prezydent Obama pominąłby zapewne ten fakt, gdyby nie pytania dziennikarzy - mówił Jakubiak.
 • Obama o współpracy USA z Europą

  Barack Obama potwierdził dziś w Warszawie, że pomimo brexitu Unia Europejska pozostanie kluczowym partnerem dla USA.
 • Szłapka o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO

  Szłapka o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO (08.07.2016) (TV Interia)
 • Klich o wyzwaniach stojących przed NATO

  Klich o wyzwaniach stojących przed NATO (08.07.2016) (TV Interia)