NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (1870)

 • NATO przekonuje filmowców, by nie przenosili premier do internetu

  NATO przekonuje filmowców, by nie przenosili premier do internetu

  Zamknięcie kin z powodu pandemii koronawirusa sprawiło, że coraz więcej nowych filmów trafia bezpośrednio do internetu. Dzieje się tak zarówno w przypadku premier, które nie doszły do skutku, jak i filmów, które premiery miały tuż przed wprowadzeniem restrykcji. Skracanie okresu pomiędzy premierą kinową, a internetową nie podoba się NATO (National Association of Theater Owners). Jej członkowie, posługując się najświeższymi badaniami, próbują przekonać dystrybutorów, że taka praktyka pozbawia ich zysków.
 • ​Samoloty NATO przechwyciły rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

  ​Samoloty NATO przechwyciły rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

  Do incydentu z udziałem dwóch belgijskich F-16 i rosyjskich bombowców doszło 17 września w należącej do państw NATO przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim.
 • USA odgrywają coraz większą rolę w obronności i gospodarce Polski

  USA odgrywają coraz większą rolę w obronności i gospodarce Polski

  Zacieśniają się kontakty Stanów Zjednoczonych i Polski. Przy okazji warto wspomnieć, jaki wpływ na polskie bezpieczeństwo mają Stany Zjednoczone.
 • Polskie szyfratory zapewnią bezpieczeństwo poufnych informacji

  Polskie szyfratory zapewnią bezpieczeństwo poufnych informacji

  Wraz z popularyzacją smartfonów oraz nowych kanałów komunikacji, pojawiły się także nowe zagrożenia - firmy oraz instytucje wykorzystujące kanały internetowe muszą liczyć się z zagrożeniem, jakim jest wyciek poufnych informacji dotyczących ich pracowników, partnerów biznesowych oraz niejawnych projektów, nad którymi pracują.
 • NATO przeprasza Estonię za wystrzelenie pocisku podczas ćwiczeń

  NATO przeprasza Estonię za wystrzelenie pocisku podczas ćwiczeń

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w środowej rozmowie z premierem Estonii Jurim Ratasem wyraził żal z powodu pomyłkowego wystrzelenia pocisku podczas ćwiczeń Sojuszu w estońskiej przestrzeni powietrznej i zaoferował pomoc w śledztwie ws. zdarzenia.
 • Donald Trump znów ostrzega sojuszników z NATO

  Donald Trump znów ostrzega sojuszników z NATO

  Prezydent Stanów Zjednoczonych kolejny raz ostrzega sojuszników z NATO. Chodzi o kraje, które wbrew złożonym obietnicom nie płacą wystarczająco wiele na obronność. Donald Trump twierdzi, że jest to nie w porządku wobec amerykańskich podatników
 • Szef NATO: Rosja nieobliczalna. Może użyć broni atomowej

  Szef NATO: Rosja nieobliczalna. Może użyć broni atomowej

  ​Atak na Siergieja Skripala potwierdza rosnącą nieobliczalność Rosji - ocenił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w niedzielnym wywiadzie dla "Welt am Sonntag". "Rząd rosyjski może stopniowo odchodzić od stosowania broni konwencjonalnej na rzecz broni jądrowej" - ostrzegł Stoltenberg.
 • Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  - Polska może zostać wyłączona z amerykańskich ceł na stal i aluminium, bo należy do krajów, które wydają najwięcej na obronę w ramach NATO - usłyszała od rzecznika Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Stali EUROFER Christiana Lusignana korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. W czwartek amerykański prezydent Donald Trump ogłosił wprowadzenie 25-procentowych ceł na stal i 10-procentowych na aluminium.
 • Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Polska, NATO i największe firmy technologiczne na świecie przygotowują się na nowy rozdział w prowadzeniu działań obronnych – cyberbezpieczeństwo stało się priorytetem.
 • Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosja w wojnie informacyjnej korzysta z botów, programów podszywających się pod ludzi. Dwie trzecie kont w serwisie Twitter, które piszą w języku rosyjskim na temat obecności NATO w krajach bałtyckich i w Polsce, to roboty.

Filmy - NATO (48)

 • Siły Odpowiedzi NATO zawinęły do Gdyni

  Jednostki Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (SNMG-1) zawinęły do portu w Gdyni. W składzie zespołu znajduje się m.in. ORP "Gen. Kazimierz Pułaski", który wrócił do międzynarodowego zespołu po dziesięciu latach przerwy.
 • 70-lecie NATO w cieniu sporu z Niemcami

  4 kwietnia Pakt Północnoatlantycki obchodził 70 "urodziny". Uroczystości zbiegły się w czasie z wznowieniem sporu między szefostwem NATO, USA a Niemcami. Sojusz wraz ze Stanami Zjednoczonymi zarzucają Berlinowi zbyt małe zaangażowanie finansowe w obronność kraju.
 • 70-lecie NATO w cieniu sporu z Niemcami

  4 kwietnia Pakt Północnoatlantycki obchodził 70 "urodziny". Uroczystości zbiegły się w czasie z wznowieniem sporu między szefostwem NATO, USA a Niemcami. Sojusz wraz ze Stanami Zjednoczonymi zarzucają Berlinowi zbyt małe zaangażowanie finansowe w obronność kraju.
 • M. Błaszczak: Ważnym wyzwaniem pozostaje usprawnienie zdolności do odstraszania i obrony na flance wschodniej

  - Ważnym wyzwaniem pozostaje ciągle usprawnienie zdolności NATO do odstraszania i obrony na flance wschodniej – powiedział Mariusz Błaszczak, otwierając w Warszawie konferencję Komitetu Wojskowego NATO. Dodał, że już dokonano ogromnego postępu w tym kierunku, jednak potrzebne są dalsze działania. (TVN24/x-news)