NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (3628)

 • Polskie szyfratory zapewnią bezpieczeństwo poufnych informacji

  Polskie szyfratory zapewnią bezpieczeństwo poufnych informacji

  Wraz z popularyzacją smartfonów oraz nowych kanałów komunikacji, pojawiły się także nowe zagrożenia - firmy oraz instytucje wykorzystujące kanały internetowe muszą liczyć się z zagrożeniem, jakim jest wyciek poufnych informacji dotyczących ich pracowników, partnerów biznesowych oraz niejawnych projektów, nad którymi pracują.
 • NATO przeprasza Estonię za wystrzelenie pocisku podczas ćwiczeń

  NATO przeprasza Estonię za wystrzelenie pocisku podczas ćwiczeń

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w środowej rozmowie z premierem Estonii Jurim Ratasem wyraził żal z powodu pomyłkowego wystrzelenia pocisku podczas ćwiczeń Sojuszu w estońskiej przestrzeni powietrznej i zaoferował pomoc w śledztwie ws. zdarzenia.
 • Donald Trump znów ostrzega sojuszników z NATO

  Donald Trump znów ostrzega sojuszników z NATO

  Prezydent Stanów Zjednoczonych kolejny raz ostrzega sojuszników z NATO. Chodzi o kraje, które wbrew złożonym obietnicom nie płacą wystarczająco wiele na obronność. Donald Trump twierdzi, że jest to nie w porządku wobec amerykańskich podatników
 • Szef NATO: Rosja nieobliczalna. Może użyć broni atomowej

  Szef NATO: Rosja nieobliczalna. Może użyć broni atomowej

  ​Atak na Siergieja Skripala potwierdza rosnącą nieobliczalność Rosji - ocenił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w niedzielnym wywiadzie dla "Welt am Sonntag". "Rząd rosyjski może stopniowo odchodzić od stosowania broni konwencjonalnej na rzecz broni jądrowej" - ostrzegł Stoltenberg.
 • Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  Polska jako prymus w NATO zostanie wyłączona z karnych ceł USA na stal?

  - Polska może zostać wyłączona z amerykańskich ceł na stal i aluminium, bo należy do krajów, które wydają najwięcej na obronę w ramach NATO - usłyszała od rzecznika Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Stali EUROFER Christiana Lusignana korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. W czwartek amerykański prezydent Donald Trump ogłosił wprowadzenie 25-procentowych ceł na stal i 10-procentowych na aluminium.
 • Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Polska, NATO i największe firmy technologiczne na świecie przygotowują się na nowy rozdział w prowadzeniu działań obronnych – cyberbezpieczeństwo stało się priorytetem.
 • Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosja w wojnie informacyjnej korzysta z botów, programów podszywających się pod ludzi. Dwie trzecie kont w serwisie Twitter, które piszą w języku rosyjskim na temat obecności NATO w krajach bałtyckich i w Polsce, to roboty.
 • Szef NATO chwali nową strategię Trumpa wobec Afganistanu

  Szef NATO chwali nową strategię Trumpa wobec Afganistanu

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg z zadowoleniem przyjął nowe podejście prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Afganistanu. Wskazał przy tym, że obecne działania mają zapobiec, by kraj ten nie stał się ponownie przystanią dla terrorystów.
 • NATO: Atak na konwój w Kandaharze "tchórzliwy i brutalny"

  NATO: Atak na konwój w Kandaharze "tchórzliwy i brutalny"

  Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w czwartek atak na konwój, do którego doszło w środę w Kandaharze na południu Afganistanu. W wyniku zamachu zginęło dwóch amerykańskich żołnierzy, a czterech zostało rannych.
 • ​Myśliwce NATO i Finlandii przechwyciły rosyjskie samoloty koło Estonii

  ​Myśliwce NATO i Finlandii przechwyciły rosyjskie samoloty koło Estonii

  Myśliwce hiszpańskie i fińskie wysłano we wtorek do przechwycenia trzech rosyjskich samolotów wojskowych lecących w pobliżu przestrzeni powietrznej Estonii - poinformowało NATO.

Filmy - NATO (45)

 • M. Błaszczak: Ważnym wyzwaniem pozostaje usprawnienie zdolności do odstraszania i obrony na flance wschodniej

  - Ważnym wyzwaniem pozostaje ciągle usprawnienie zdolności NATO do odstraszania i obrony na flance wschodniej – powiedział Mariusz Błaszczak, otwierając w Warszawie konferencję Komitetu Wojskowego NATO. Dodał, że już dokonano ogromnego postępu w tym kierunku, jednak potrzebne są dalsze działania. (TVN24/x-news)
 • A. Duda na szczycie w Bukareszcie: Nie wyobrażam sobie, by Trójmorze mogło działać wbrew Unii Europejskiej i NATO

  – Jesteśmy tu dziś, ponieważ jesteśmy częścią Unii Europejskiej i NATO. Jesteśmy odpowiedzialnymi członkami przestrzeni Euro-Atlantyckiej, dlatego nie wyobrażam sobie, by Trójmorze mogło działać poza tymi granicami. Ani tym bardziej wbrew tym organizacjom i ich wartościom – mówił prezydent Andrzej Duda w Bukareszcie w pierwszym dniu szczytu Inicjatywy Trójmorza. (TVN24/x-news)
 • Prezydent: Nieprzewidywalność Rosji wymusza od nas zwiększenie potencjału obronnego

  Podczas odprawy kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych prezydent podziękował ministrowi obrony narodowej za „nadanie zupełnie nowej jakości” współpracy. Andrzej Duda stwierdził, że „dziś może mówić o wspólnej wizji ośrodka prezydenckiego i MON”. Zapowiedział, że wspólnie pracują nad reformą kierowania i dowodzenia silami zbrojnymi, aby „stawić czoła obecnym wyzwaniom”. - Myślę przede wszystkim o nieprzewidywalności polityki Federacji Rosyjskiej. Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej. To niebezpieczne dla nas, dla wszystkich sąsiadów Rosji, wreszcie dla całej społeczności międzynarodowej - powiedział prezydent. - Co więcej Rosja, co pokazały ostatnie ćwiczenia Zapad '17, ćwiczy pełnoskalowy konflikt z NATO, którego areną miałaby być Polska oraz państwa bałtyckie. To wymusza od nas podjęcie konkretnych działań, mających zwiększyć nasz potencjał obronny.
 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.