Natalia Maliszewska

Artykuły - Natalia Maliszewska (74)

• Short track. Gdańsk gospodarzem mistrzostw Europy w 2021 roku

Short track. Gdańsk gospodarzem mistrzostw Europy w 2021 roku

Gdańsk będzie w styczniu przyszłego roku gospodarzem mistrzostw Europy w short tracku. Decyzja Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) z początku miesiąca nabrała mocy po tym, jak Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego dopełnił wszystkich formalności organizacyjno-finansowych.
  • PŚ w short tracku. Maliszewska: Będzie mi strasznie brakowało van Ruijven

PŚ w short tracku. Maliszewska: Będzie mi strasznie brakowało van Ruijven

"Lara van Ruijven była niezwykle waleczną zawodniczką. To też moja przeciwniczka, której będzie mi strasznie brakowało" - powiedziała znakomita łyżwiarka na krótkim torze Natalia Maliszewska o utytułowanej Holenderce, która zmarła kilka dni temu w wieku 27 lat.
  • Kadra Polski w short tracku po pierwszym zgrupowaniu w Gdańsku

Kadra Polski w short tracku po pierwszym zgrupowaniu w Gdańsku

Ośmioro łyżwiarzy uczestniczyło w Gdańsku w zgrupowaniu kadry narodowej w short tracku. „Po raz pierwszy gościliśmy w tym mieście. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu, bo plan treningowy został zrealizowany w 100 procentach” – zapewniła trenerka Urszula Kamińska.
  • ​PŚ w short tracku. Stormowska: chyba muszę częściej się stresować

​PŚ w short tracku. Stormowska: chyba muszę częściej się stresować

"Chyba muszę częściej się stresować. Tak było w moim w najlepszym starcie w sezonie“ - powiedziała PAP 20-letnia Kamila Stormowska, która w lutym osiągnęła życiowy wynik w Pucharze Świata w short tracku. W holenderskim Dordrechcie zajęła trzecie miejsce na 500 m.
  • Natalia Maliszewska: Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu

Natalia Maliszewska: Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu

Natalia Maliszewska ostatniej zimy stanęła na podium mistrzostw Europy na 500 m i po raz pierwszy znalazła się w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata na dystansie dwukrotnie dłuższym. - Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego sezonu - przyznała polska gwiazda short tracku.
  • MŚ w short tracku: z powodu koronawirusa nie odbędą się zawody w Seulu

MŚ w short tracku: z powodu koronawirusa nie odbędą się zawody w Seulu

Z powodu epidemii koronawirusa nie odbędą się zaplanowane w dniach 13-15 marca mistrzostwa świata w short tracku w Seulu - poinformowała w środę Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU). Najlepsza obecnie polska zawodniczka Natalia Maliszewska przebywa na zgrupowaniu w Kazachstanie.
  • PŚ w short-tracku. Stormowska trzecia na 500 m, Maliszewska zdyskwalifikowana

PŚ w short-tracku. Stormowska trzecia na 500 m, Maliszewska zdyskwalifikowana

Kamila Stormowska zajęła w Dordrechcie trzecie miejsce na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku. W finale zabrakło specjalizującej się na tym dystansie Natalii Maliszewskiej, która wcześniej została zdyskwalifikowana. Wygrała Holenderka Lara van Ruijven.
  • PŚ w short-tracku. Maliszewska trzecia na 1000 m

PŚ w short-tracku. Maliszewska trzecia na 1000 m

Natalia Maliszewska zajęła w Dordrechcie trzecie miejsce na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku. Zwyciężyła Koreanka Lee Yu-Bin, a druga była Chinka Zhang Chutong. To pierwsze podium 24-letniej Polki na tym dystansie.
  • PŚ w short tracku. Maliszewska i Stormowska w ćwierćfinałach na 500 i 1000 m

PŚ w short tracku. Maliszewska i Stormowska w ćwierćfinałach na 500 i 1000 m

Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska awansowały do ćwierćfinałowych biegów na 500 i 1000 m w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w short tracku, które rozpoczęły się w holenderskim Dordrechcie. Wśród mężczyzn do tego etapu przebił się na 1000 m Rafał Anikiej.
  • PŚ w short tracku: Natalia Maliszewska piąta na 500 m w Dreźnie

PŚ w short tracku: Natalia Maliszewska piąta na 500 m w Dreźnie

Natalia Maliszewska z czasem 43,080 wygrała w Dreźnie finał B i została sklasyfikowana na piątym miejscu zawodów Pucharu Świata w short tracku. W rywalizacji na koronnym dystansie Polki zwyciężyła Kanadyjka Kim Boutin - 42,328.