Nasze matki nasi ojcowie

Artykuły - Nasze matki nasi ojcowie (30)

 • Niemieckie media komentują wyrok w sprawie serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Niemieckie media komentują wyrok w sprawie serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Niemieckie media odnotowały wyrok krakowskiego sądu w sprawie serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Portal tygodnika "Spiegel" opublikował komentarz w tej sprawie. Publicysta Jan Puhl pisze, że "bojownik ruchu oporu Zbigniew Radłowski ma chyba rację", ale "sądy nie powinny decydować o historii".
 • "Nasze matki, nasi ojcowie": ​Sąd ponownie nakazał twórcom niemieckiego serialu przeprosiny

  "Nasze matki, nasi ojcowie": ​Sąd ponownie nakazał twórcom niemieckiego serialu przeprosiny

  Krakowski sąd apelacyjny orzekł we wtorek, że producenci serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" mają zamieścić przeprosiny w telewizji polskiej i niemieckiej, ponieważ naruszyli oni dobra osobiste Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wyrok jest prawomocny.
 • ​Sąd ponownie zajął się sprawą serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  ​Sąd ponownie zajął się sprawą serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Krakowski sąd apelacyjny zajął się we wtorek sprawą serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", który został wyprodukowany przez UFA Fiction oraz ZDF (II program niemieckiej telewizji). W sprawie nie zapadł jednak prawomocny wyrok, ponieważ pełnomocnicy producentów złożyli wniosek o wyłączenie jednego z sędziów.
 • Sąd ponownie zajmie się sprawą serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Sąd ponownie zajmie się sprawą serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Krakowski sąd apelacyjny zajmie się we wtorek sprawą serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Jego producenci mieli przeprosić za nieuprawnione sugestie dotyczące rzekomego współdziałania Armii Krajowej w przeprowadzeniu Holokaustu.
 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Zapadł wyrok w procesie przeciwko twórcom serialu

  "Nasze matki, nasi ojcowie": Zapadł wyrok w procesie przeciwko twórcom serialu

  Producenci serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" mają zamieścić przeprosiny w telewizji polskiej i niemieckiej, na swojej stronie i zapłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia - zdecydował krakowski sąd okręgowy. Muszą także zamieścić przed emisją serialu oświadczenie nt. roli żołnierzy AK podczas wojny. Wyrok zapadł w piątek, 28 grudnia.
 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Trwa proces w sprawie niemieckiego serialu

  "Nasze matki, nasi ojcowie": Trwa proces w sprawie niemieckiego serialu

  - Ten film jest sprawnie zrobiony, ale przez to szkodliwy, ponieważ przynosi błędne informacje o działaniach AK - mówił w piątek podczas rozprawy w procesie przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" Tadeusz Filipkowski ze Światowego Związku Żołnierzy AK.
 • Sąd przesłuchał producenta serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Sąd przesłuchał producenta serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  W procesie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" - telewizji ZDF i wytwórni UFA Fiction - krakowski Sąd Okręgowy przesłuchał we wtorek w trybie wideokonferencji jednego z producentów serialu.
 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Niemiecki serial o polskim antysemityzmie?

  "Nasze matki, nasi ojcowie": Niemiecki serial o polskim antysemityzmie?

  W procesie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" krakowski Sąd Okręgowy powołał biegłych z zakresu kinematografii i historii do oceny filmu - poinformowała w środę Grażyna Rokita z biura prasowego sądu.
 • Proces przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Proces przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Przesłuchanie świadka oraz oglądanie kolejnych odcinków serialu zaplanował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie podczas drugiej rozprawy w procesie cywilnym przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" za naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK.
 • Ruszył proces ws. filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Ruszył proces ws. filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Przed krakowskim Sądem Okręgowym ruszył w poniedziałek, 28 lipca, proces cywilny przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" i telewizji ZDF za naruszenie dóbr osobistych żołnierzy Armii Krajowej. Pozwani wnosili o odrzucenie pozwu bez rozpoznania sprawy. Sąd oddalił ten wniosek.

Filmy - Nasze matki nasi ojcowie (1)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Ich matki, ich ojcowie

  W Polsce nie cichną dyskusje na temat niemieckiego serialu: "Nasze matki, nasi ojcowie". Serial ten spełnia oczekiwania Niemców i pokazuje ich pozytywny wkład w rozwój II wojny światowej. Zobacz felieton! Felietonów Tomasza Olbratowskiego słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.