Nasze matki nasi ojcowie

Artykuły - Nasze matki nasi ojcowie (25)

 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Zapadł wyrok w procesie przeciwko twórcom serialu

  "Nasze matki, nasi ojcowie": Zapadł wyrok w procesie przeciwko twórcom serialu

  Producenci serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" mają zamieścić przeprosiny w telewizji polskiej i niemieckiej, na swojej stronie i zapłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia - zdecydował krakowski sąd okręgowy. Muszą także zamieścić przed emisją serialu oświadczenie nt. roli żołnierzy AK podczas wojny. Wyrok zapadł w piątek, 28 grudnia.
 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Trwa proces w sprawie niemieckiego serialu

  "Nasze matki, nasi ojcowie": Trwa proces w sprawie niemieckiego serialu

  - Ten film jest sprawnie zrobiony, ale przez to szkodliwy, ponieważ przynosi błędne informacje o działaniach AK - mówił w piątek podczas rozprawy w procesie przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" Tadeusz Filipkowski ze Światowego Związku Żołnierzy AK.
 • Sąd przesłuchał producenta serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Sąd przesłuchał producenta serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  W procesie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" - telewizji ZDF i wytwórni UFA Fiction - krakowski Sąd Okręgowy przesłuchał we wtorek w trybie wideokonferencji jednego z producentów serialu.
 • "Nasze matki, nasi ojcowie": Niemiecki serial o polskim antysemityzmie?

  "Nasze matki, nasi ojcowie": Niemiecki serial o polskim antysemityzmie?

  W procesie cywilnym o naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" krakowski Sąd Okręgowy powołał biegłych z zakresu kinematografii i historii do oceny filmu - poinformowała w środę Grażyna Rokita z biura prasowego sądu.
 • Proces przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Proces przeciwko twórcom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Przesłuchanie świadka oraz oglądanie kolejnych odcinków serialu zaplanował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Krakowie podczas drugiej rozprawy w procesie cywilnym przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" za naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK.
 • Ruszył proces ws. filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Ruszył proces ws. filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"

  Przed krakowskim Sądem Okręgowym ruszył w poniedziałek, 28 lipca, proces cywilny przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" i telewizji ZDF za naruszenie dóbr osobistych żołnierzy Armii Krajowej. Pozwani wnosili o odrzucenie pozwu bez rozpoznania sprawy. Sąd oddalił ten wniosek.
 • Sprawa kontrowersyjnego serialu o AK znajdzie finał w sądzie

  Sprawa kontrowersyjnego serialu o AK znajdzie finał w sądzie

  Sąd Okręgowy w Krakowie rozstrzygnie, czy doszło do naruszenia dóbr osobistych żołnierzy Armii Krajowej poprzez przedstawienie ich jako antysemitów w wyprodukowanym przez niemiecką telewizję publiczną głośnym serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" - czytamy w "Dzienniku Polskim".
 • "Nasz Dziennik": Tajemnica do kasacji

  "Nasz Dziennik": Tajemnica do kasacji

  Stowarzyszenie Patria Nostra odwołało się do NSA od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uznał, że TVP słusznie odmówiła ujawnienia informacji ile kosztował ją zakup serialu "Nasze matki, nasi ojcowie", informuje "Nasz Dziennik".
 • Wpadka British Airways? "Niemiecki paszkwil wycofany"

  Wpadka British Airways? "Niemiecki paszkwil wycofany"

  ​ Linie British Airways wycofały serial "Nasze matki, nasi ojcowie" z pokładów swoich samolotów - informuje "Gazeta Polska codziennie".

Filmy - Nasze matki nasi ojcowie (1)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Ich matki, ich ojcowie

  W Polsce nie cichną dyskusje na temat niemieckiego serialu: "Nasze matki, nasi ojcowie". Serial ten spełnia oczekiwania Niemców i pokazuje ich pozytywny wkład w rozwój II wojny światowej. Zobacz felieton! Felietonów Tomasza Olbratowskiego słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.