nastolatek

Artykuły - Nastolatek (344)

 • Nastolatek pozywa Apple żądając 1 miliarda dolarów za rzekomy błąd w rozpoznaniu twarzy

  Nastolatek pozywa Apple żądając 1 miliarda dolarów za rzekomy błąd w rozpoznaniu twarzy

  18-letni uczeń z Nowego Jorku pozywa Apple na kwotę 1 miliarda dolarów, twierdząc, że w zeszłym roku został bezpodstawnie oskarżony o kradzież gadżetów z wielu sklepów Apple m.in. na Manhattanie i w Bostonie.
 • Głowa dziecka przebita na wylot. Chłopiec przeżył dzięki... "Czarnej Panterze"

  Głowa dziecka przebita na wylot. Chłopiec przeżył dzięki... "Czarnej Panterze"

  24 lutego 2019 roku "Czarna Pantera" otrzymała trzy Oscary. Jest także pierwszym filmem superbohaterskim z czarnoskórym protagonistą oraz nominacją do nagrody Akademii za najlepszy film. Teraz do listy swoich licznych osiągnięć produkcja Marvela może dopisać kolejne - pomogła uratować życie nastolatka z Missouri.
 • Biologia rodziny

  Biologia rodziny

  "Neurorodzinnie, czyli dlaczego tak trudno żyć z nastolatkiem?" to pierwszy wykład z serii "biologia rodziny".
 • Co trzeci nastolatek korzysta ze smartfona po północy

  Co trzeci nastolatek korzysta ze smartfona po północy

  "Cyfrowe dzieci" - pochłonięte przez telewizję, internet, gry komputerowe czy smartfony - śpią coraz krócej - donosi czwartkowa "Rzeczpospolita". Jak czytamy: co trzeci nastolatek korzysta z komórki po północy.
 • Przełomowe momenty w życiu nastolatka

  Przełomowe momenty w życiu nastolatka

  Choć z perspektywy rodzica cały czas dorastania jest burzliwy, to są w nim okresy, które mają wyjątkowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Nie przegap ich!
 • Tajemnice mózgu nastolatka

  Tajemnice mózgu nastolatka

  Mijają kolejne „naste” urodziny i czujesz, że tracisz kontakt ze swoim dzieckiem. Ono ledwie znosi twoją obecność, a czasami zachowuje się, jak by postradało rozum. Oto rewolucyjne odkrycia naukowców, które pomogą wam przetrwać dorastanie.
 • Zakochany nastolatek w czasach internetu

  Zakochany nastolatek w czasach internetu

  Miłość już nie jest taka sama, jak 20 lat temu. Dziś nastolatek przeżywa uczucie inaczej niż ty, kiedy byłaś w jego wieku.
 • Jak być konsekwentnym rodzicem?

  Jak być konsekwentnym rodzicem?

  W wieku nastu lat dzieci coraz mniej chętnie działają zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami rodziców, a wszelkie zasady i reguły traktują jako zamach na ich wolność. Większość nastolatków może uważać, że zasady ustalane przez rodziców są całkowicie niesprawiedliwe i mogą im zrujnować szanse np. na udane kontakty z rówieśnikami.
 • Umowa z nastolatkiem

  Umowa z nastolatkiem

  Trudno znaleźć nastolatka, który zawsze słucha rodziców i postępuje tak, jak należy, w zgodzie z ustalonymi zasadami. Takie jest prawo okresu dojrzewania - buntować się, testować granice i podważać autorytety.
 • Czego wymagać od nastolatka?

  Czego wymagać od nastolatka?

  Jednym z ważnych zadań, jakie stawia przed nami odpowiedzialne rodzicielstwo, jest wprowadzenie do życia rodzinnego jasnych reguł i zasad. Reguły dotyczące np. pory snu, posiłków, odrabiania lekcji, obowiązków i korzystania z czasu wolnego są potrzebne zarówno młodszym jak i starszym dzieciom, gdyż dają poczucie bezpieczeństwa, porządku i przewidywalności - niezbędnych do prawidłowego rozwoju.

Filmy - Nastolatek (3)