NASA

Synonimy:
NASA. discovery, nasa. loty
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NASA (1085)

 • ​NASA i SpaceX przy dźwiękach Black Sabbath i AC/DC. Geezer Butler komentuje

  ​NASA i SpaceX przy dźwiękach Black Sabbath i AC/DC. Geezer Butler komentuje

  Robert Behnken i Douglas Hurley w kapsule Dragon dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Podczas lotu dwaj astronauci słuchali m.in. nagrań Black Sabbath i AC/DC.
 • ​NASA i SpaceX - co z dalszą częścią misji testowej?

  ​NASA i SpaceX - co z dalszą częścią misji testowej?

  Pierwsza część misji NASA i SpaceX została zakończona sukcesem - Robert Behnken i Douglas Hurley w kapsule Dragon dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Jednak podczas pierwszej fazy misji uwagę internautów przykuł jeden nietypowy detal - cekinowy dinozaur.
 • Łazik NASA Perseverance ze specjalnymi narzędziami Sherloc i Watson

  Łazik NASA Perseverance ze specjalnymi narzędziami Sherloc i Watson

  NASA wyposażyła swój marsjański łazik Perseverance w dwa narzędzia nazwane na cześć popularnego, fikcyjnego duetu detektywów – Sherlocka oraz Watsona.
 • Misja NASA OSIRIS-REx zaplanowana na październik

  Misja NASA OSIRIS-REx zaplanowana na październik

  Misja NASA OSIRIS-REx, której celem jest pobranie próbki fizycznej z asteroidy Bennu została zaplanowana na październik bieżącego roku. Ostatecznie celem Amerykańskiej Agencji Kosmicznej jest dostarczenie próbek na powierzchnię Ziemi.
 • NASA odkryła równoległy wszechświat? Nieprawda

  NASA odkryła równoległy wszechświat? Nieprawda

  Wiele publikacji sugerowało, iż naukowcy znaleźli dowody na istnienie równoległego wszechświata, w którym czas biegnie wstecz. Okazuje się, że to nieprawda.
 • Tajemnica lasów Idaho: Wielka szachownica widoczna tylko z kosmosu

  Tajemnica lasów Idaho: Wielka szachownica widoczna tylko z kosmosu

  ​Leśne tereny stanu Idaho od lat słyną wśród Amerykanów ze swojej urody, pięknych krajobrazów i dzikiej natury. Od niedawna zyskały jeszcze większą popularność z innego powodu i to na całym świecie. Wszystko za sprawą przypadkowego zdjęcia z kosmosu. Ujęcia z satelity pokazały, że prawdopodobnie od prawie 200 lat nikt nie był świadomy tego, że wspomniane lasy tworzą wielką, naturalną szachownicę.
 • NASA ogłosiła zwycięzców w konkursie na zrobotyzowane spycharki i koparki

  NASA ogłosiła zwycięzców w konkursie na zrobotyzowane spycharki i koparki

  Program Artemis jest amerykańskim programem lotów kosmicznych realizowanym przez NASA. Jego celem jest ponowne wysłanie ludzi na Księżyc, w tym pierwszej kobiety w 2024 roku. Strategicznymi elementami programu są także szeroko zakrojone badania gruntów, a w tym celu agencja kosmiczna potrzebuje sprzętu.
 • USA wystrzeliło statek X-37B na orbitę

  USA wystrzeliło statek X-37B na orbitę

  Siły Kosmiczne USA w połączeniu z Siłami Powietrznymi wystrzeliły na orbitę Ziemi statek X-37B. Dron zajmie się przeprowadzeniem eksperymentów ponad powierzchnią naszej planety.
 • SOFIA obserwuje Betelgezę

  SOFIA obserwuje Betelgezę

  Lotnicze obserwatorium SOFIA wykonało obserwacje Betelgezy podczas niedawnego głębokiego spadku jasności. Wstępne wyniki tych obserwacji są dość zaskakujące.
 • NASA nie wstrzymuje prac nad łazikiem Perseverance

  NASA nie wstrzymuje prac nad łazikiem Perseverance

  Amerykańska Agencja Kosmiczna pomimo pandemii nie wstrzymuje prac nad łazikiem Perseverance. Planowo ma on zostać wystrzelony w przestrzeń kosmiczną podczas lata 2020 roku.

Filmy - NASA (31)

 • Historyczna dla ludzkości misja NASA i SpaceX

  To miało być historyczne wydarzenie. 27 maja br. po raz pierwszy prywatna firma miała wysłać astronautów w kosmos, po raz pierwszy od dziewięciu lat mieli polecieć z terytorium Stanów Zjednoczonych i po raz pierwszy w nowych kombinezonach. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i start Dragon SpaceX został przełożony na 30 maja. – Nie chodziło tylko o pogodę nad samym przylądkiem skąd odbywał się start – zaznaczył John F. Hall, były pracownik NASA, ekspert Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA. – Trzeba było brać pod uwagę wpływ pogody na pojazd, jeśli znajdzie się w trybie ewakuacyjnym, a tu obszar może sięgać aż Irlandii – dodał. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • NASA docenia polskich studentów

  Kamil Piechowiak, Maciej Czyżewski i Daniel Nowak z Politechniki Poznańskiej zostali wyróżnieni przez NASA za swój nowy projekt. W studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli o swoim innowacyjnym pomyśle oraz jego wpływie na nasze życie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Huragan Dorian widziany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  NASA udostępniła nagrania huraganu Dorian wykonane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Porywisty wiatr sieje zniszczenie na Bahamach. Wkrótce dotrze do Florydy, Georgii i Karoliny Południowej.
 • Huragan Dorian widziany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  NASA udostępniła nagrania huraganu Dorian wykonane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Porywisty wiatr sieje zniszczenie na Bahamach. Wkrótce dotrze do Florydy, Georgii i Karoliny Południowej.