NASA

Synonimy:
NASA. discovery, nasa. loty
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NASA (1180)

 • Helikopter Ingenuity z ósmym, udanym lotem

  Helikopter Ingenuity z ósmym, udanym lotem

  NASA pochwaliła się ósmym, udanym lotem helikoptera Ingenuity na Marsie. Nowe zdjęcie zostało przesłane na Ziemię i możemy na nim zobaczyć dobrze znaną już konstrukcję. Helikopter pozostawał w powietrzu przez nieco ponad 70 sekund.
 • NASA użyła balonu, który może pomóc w misji na Wenus

  NASA użyła balonu, który może pomóc w misji na Wenus

  NASA opublikowała nowe badanie, w którym wykorzystała specjalny badan do badania trzęsienia Ziemi. Projekt jest częścią pomysłu, który zakłada skorzystanie z podobnego balonu nie na naszej planecie, a na Wenus.
 • Dwie agencje ostrzegają: Wzrosła nierównowaga energetyczna Ziemi

  Dwie agencje ostrzegają: Wzrosła nierównowaga energetyczna Ziemi

  ​Naukowcy z NASA i NOAA opublikowali nowe badanie, które wykazało, że nierównowaga energetyczna Ziemi wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu 14 lat między 2005 a 2019 rokiem.
 • Teleskop Hubble’a wciąż pozostaje w trybie offline

  Teleskop Hubble’a wciąż pozostaje w trybie offline

  Kosmiczny Teleskop Hubble’a pozostaje w trybie offline. Teleskop nie działa już przez ponad tydzień. NASA dalej pracuje nad rozwiązaniem problemu, który pojawił się na jego pokładzie.
 • Kapsuła Boeing Starliner gotowa do startu

  Kapsuła Boeing Starliner gotowa do startu

  NASA i Boeing przygotowują się do drugiego testu kapsuły Starliner. Wygląda na to, że wszystko jest gotowe do tego, aby móc sprawdzić, jak w prawdziwych warunkach radzi sobie technologia amerykańskiej firmy.
 • NASA dzieli się fotografiami rakiety SLS

  NASA dzieli się fotografiami rakiety SLS

  NASA udostępniła w sieci nowe fotografie rakiety SLS, która będzie wykorzystywana w ramach misji Artemis. Amerykańska Agencja Kosmiczna przygotowuje się do kolejnych testów, które pozwolą ocenić zdolności samego SLS.
 • Chiński łazik marsjański zrobił sobie selfie

  Chiński łazik marsjański zrobił sobie selfie

  Jak donosi serwis The Verge – chiński łazik Zhurong wykonał swoje własne zdjęcie, umieszczając zdalną kamerę i pozując obok platformy do lądowania.
 • Sonda Juno wykonała zdjęcie Ganimedesa

  Sonda Juno wykonała zdjęcie Ganimedesa

  Sonda Juno wykonała nowe zdjęcie lodowego księżyca Jowisza – Ganimedesa. Wspaniała fotografia pokazuje z bliska, jak dokładnie wygląda największy księżyc planety z naszego Układu Słonecznego.
 • Dwie sondy NASA będą odkrywały tajemnice Wenus

  Dwie sondy NASA będą odkrywały tajemnice Wenus

  Amerykańska kosmiczna agencja wybrała dwie misje, które będą badały siostrzaną planetę Ziemi i sprawdzały m.in., dlaczego obecnie przypomina „piekło”. W ramach DAVINCI+ kapsuła zanurkuje w gęstą atmosferę Wenus, a w projekcie VERITAS orbiter zbada powierzchnię gorącego globu.
 • Gwiazda Śmierci na zdjęciach z Marsa? NASA odpowiada

  Gwiazda Śmierci na zdjęciach z Marsa? NASA odpowiada

  Jakiś czas temu internet obiegło interesujące zdjęcie z Marsa, wykonane przez helikopter Ingenuity. Poza skalistym krajobrazem, spostrzegawczy internauci dostrzeli także obiekt, przypominający słynną Gwiazdę Śmierci z Gwiezdnych Wojen.

Filmy - NASA (30)