Nowe Technologie - narzędzia

Artykuły - Narzędzia (46)

 • W Indiach odnaleziono starożytne artefakty

  W Indiach odnaleziono starożytne artefakty

  Ponad 7000 odkrytych starożytnych narzędzi sugeruje, że ludzie dotarli do Azji wcześniej, niż do tej pory wszystkim się wydawało. Było to aż 385 000 lat temu.
 • Roboty z MIT skopiują niemal każde narzędzie

  Roboty z MIT skopiują niemal każde narzędzie

  Naukowcy z MIT pracują nad robotami, które będą w stanie utworzyć z siebie replikę np. dowolnego narzędzia. Na czym dokładnie polega projekt o nazwie Smart Sand?
 • Robot, który projektuje własne narzędzia

  Robot, który projektuje własne narzędzia

  Wielkim przełomem dla ludzkości był moment, w którym człowiek pierwotny zaczął używać narzędzi. Z tego punktu naszej prehistorii można wytyczyć prostą linię, która doprowadziła nas wreszcie do komputerów, smartfonów i tabletów. Czy podobną ewolucję będzie można obserwować w robotyce?
 • Pełne programy TVP na YouTube

  Pełne programy TVP na YouTube

  Telewizja Polska, jako pierwszy polski nadawca telewizyjny, podpisała ramową umowę o współpracy komercyjnej z YouTube. Użytkownicy serwisu zyskują dostęp do pełnometrażowych programów publicznego nadawcy.
 • Jak przestępcy łowią "na iPhone'a"

  Jak przestępcy łowią "na iPhone'a"

  Kaspersky Lab informuje o zagrożeniu związanym z "łamaniem" zabezpieczeń iPhone'a (tak zwany jailbreak). Popularność najnowszych narzędzi pozwalających na przeprowadzenie jailbreaka przyciąga uwagę cyberprzestępców.
 • IBM stawia na innowacje w biznesie

  IBM stawia na innowacje w biznesie

  IBM otworzył w Krakowie Centrum Innowacji w Biznesie, powołane m.in. dla wsparcia rozwoju IT i nowatorskich umiejętności biznesowych w regionie.
 • Rogueware - czyli zagrożenie cybermanipulacji

  Rogueware - czyli zagrożenie cybermanipulacji

  Narzędzia cyberprzestępców ewoluują. W zestawie do wyłudzania pieniędzy pojawiło się oprogramowanie typu rogueware, które udaje pakiet ochronny. Rogueware skanuje zasoby komputera i wykazuje rzekome zagrożenia.
 • Bazy Oracle zagrożone

  Bazy Oracle zagrożone

  W przyszłym tygodniu, podczas hakerskiej konferencji Black Hat w Los Angeles, zostaną zaprezentowane zautomatyzowane narzędzia, pozwalające na dokonanie włamania do systemu bazodanowego Oracle. Narzędzia są tak proste, że wykorzystać je może nawet osoba nie mająca żadnej wiedzy o bazach danych.
 • Internet Explorer 8 w polskiej wersji

  Internet Explorer 8 w polskiej wersji

  Polski Microsoft rzuca wyzwanie Firefox i innym przeglądarkom. Polska wersja przeglądarki Internet Explorer 8 została specjalnie przygotowana z myślą o polskich internautach.
 • Internet Explorer 8 - sprawdź go samemu

  Internet Explorer 8 - sprawdź go samemu

  W internecie pojawiła się Internet Explorer 8 w wersji RC1 (Release Candidate 1). Jest to wersja zbliżona do końcowego produktu. Jakich nowości możemy się spodziewać.